چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401 - 18:00
به دنبال درخواست معاونت هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور مبنی بر ارایه گزارش اقدامات انجام گرفته در راستای هماهنگی با سایر دستگاه های اجرایی به منظور تحقق شعار سال، وزارت امور اقتصادی و دارایی پیش نویس «آیین نامه حمایت از تولید دانش بنیان در حوزه اقتصاد» را به دولت ارایه کرد.
ارسال پیش نویس «اساسنامه صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج» به دولت
چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401 - 18:06
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اجرای بند (ن) تبصره (17) ماده واحده قانون بودجه سال 1401 کل کشور، پیش نویس «اساسنامه صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج» را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب در دولت، ارایه کرد.
دولت پیشنهاد تغییر دستگاه اجرایی طرح احداث راه آهن شلمچه – بصره را بررسی می کند
چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401 - 17:47
با توجه به تفاهم نامه مشترک جمهوری اسلامی ایران با کشور عراق و واگذاری مسئولیت ساخت راه آهن شلمچه – بصره به شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد تغییر دستگاه اجرایی طرح مذکور از شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران را به دولت ارایه کرده است.
چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401 - 17:12
در راستای استمرار اجرای نیات خیرین مدرسه ساز و به منظور رفع نواقص و کاستی ها در آیین نامه اجرایی تأسیس و فعالیت سازمان های غیردولتی درخصوص مشارکت دولتمردان در تصمیم گیری های هیأت مدیره و هیأت امنای خیرین یاد شده به عنوان عضو ثابت، وزارت آموزش و پرورش پیشنهاد اصلاح تبصره ماده (1) آیین نامه اجرایی تأسیس و فعالیت سازمان های غیردولتی را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب در هیئت وزیران، ارایه کرده است.
چهارشنبه 21 ارديبهشت 1401 - 16:44
وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور رفع مشکلات بهره برداران از معادن برای استفاده از مواد ناریه جهت انفجار، درخواست اضافه شدن این وزارتخانه به فهرست مراجع صدور مجوز استفاده از مواد مذکور مندرج در ماده (2) آیین نامه اجرایی قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز را جهت بررسی و تصویب در هیئت وزیران، ارایه کرده است.
چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401 - 18:10
معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور در اجرای تکلیف مقرر برای ارایه گزارش اقدامات صورت پذیرفته در راستای ایجاد تعامل و هماهنگی با سایر دستگاه های اجرایی کشور به منظور تحقق شعار سال 1401 مبنی بر «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین»، پیش نویس «آیین نامه تشکیل ستاد رفع موانع، تقویت و توسعه شرکت های دانش بنیان» را جهت طرح و بررسی در هیئت وزیران، ارایه کرد.
بررسی لایحه ماده واحده اصلاح تبصره (6) ماده واحده الحاق دو تبصره به ماده واحده قانون ابطال اسناد فروش رقبات، آب و اراضی موقوفه
يکشنبه 13 مهر 1399 - 13:48
معاونت حقوقی رئیس جمهور، پیشنهاد لایحه ماده واحده اصلاح تبصره (6) ماده واحده الحاق دو تبصره به ماده واحده قانون ابطال اسناد فروش رقبات، آب و اراضی موقوفه 1380/12/19 را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به کمیسیون لوایح دولت ارایه کرده است.
ارائه پیش نویسی قانونی به منظور پیش‌بینی ساختار شورایاری در نظام مدیریت شهری
چهارشنبه 2 مهر 1399 - 13:34
معاونت حقوقی رئیس جمهور به منظور شناسایی قانونی جایگاه شورایاری ها در نظام مدیریت شهری، پیش نویس لایحه الحاق یک بند به ماده (80) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران را جهت سیر مراحل تصویب به کمیسیون خاص امور کلان شهر تهران و سایر کلان شهرهای هیئت دولت ارائه نموده است.
صدور مجوز موافقتنامه بین ایران و لهستان در زمینه های فرهنگی، آموزشی، علمی، ورزشی، جوانان و رسانه های گروهی
چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401 - 17:07
معاون اول رئیس جمهور مصوبه مربوط به صدور مجوز موافقتنامه بین ایران و لهستان در زمینه های فرهنگی، آموزشی، علمی، ورزشی، جوانان و رسانه های گروهی را ابلاغ کرد.
شنبه 1 تير 1398 - 16:55
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، لایحه شفافیت را که در جلسه 25 اردیبهشت 1398 هیئت وزیران با هدف ارتقاء سطح شفافیت و تحقق اقتصاد سالم و پویا به تصویب رسید، برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.
یادداشت و گزارش
بازنگری در آيين‌نامه فوق‌العاده اشتغال خارج از كشور مستخدمان دولت
در جلسه اصلی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت به ریاست جمشید انصاری، بررسی پیشنهادات وزارت خانه های امورخارجه و فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد شهید و امور ایثارگران در دستور کار قرار گرفت.
انتشار مجموعه مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا برای نخستین بار
به منظور تسهیل دسترسی عمومی به متن کامل مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و بازتاب شایستۀ تصمیمات و تلاش های مستمر و مؤثر ستاد ملی مقابله با کرونا و تأمین حق مردم بر آگاهی از حقوق و تکلیف های خود و تقویت همسویی دستگاه ها در اجرای تدابیر اتخاذ شده، مجموعه مصوبات ستاد مذکور تا پایان جلسه سی ام (اسفند 1398 تا مرداد 1399) از سوی معاونت امور دولت دفتر هیئت دولت گردآوری و تنظیم شده و در پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت منتشر می شود.
لايحه اصلاح قانون ماليات هاي مستقيم، یک گام مانده به تصویب در دولت
در جلسه اصلی کمیسیون اقتصاد به ریاست وزیر امور اقتصادی، روند بررسی لايحه اصلاح قانون ماليات¬هاي مستقيم که با هدف بازنگری در نظام مالیاتی کشور تدوین شده، به پایان رسید و در دستور کار جلسه اصلی هیئت وزیران قرار گرفت.
تعرفه‌های خدمات سازمان امور دانشجویان،‌ در انتظار تصویب دولت
در جلسه اصلی کمیسیون علمی هیئت دولت به ریاست منصور غلامی، دو موضوع پیشنهادی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت. از مهمترین تصمیمات این جلسه،‌ اتمام روند بررسی کمیسیونی پیشنهاد مربوط به تعیین تعرفه‌های خدمات سازمان امور دانشجویان بود.