يکشنبه 23 مرداد 1401 - 16:53
با امضای معاون اول رئیس جمهور، آیین نامه اجرایی ایجاد نظام یکپارچه مدیریت مالی در بخش عمومی ابلاغ شد.
پیشنهاد «لایحه تغییر قانون اساسنامه سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران»
شنبه 22 مرداد 1401 - 14:06
وزارت امور اقتصادی و دارایی با هدف ارتقا و بهبود عملکرد و تکالیف محوله به سازمان «سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران» در شرایط اقتصادی داخلی و بین المللی، پیشنهاد اعمال تغییراتی در اساسنامه سازمان مذکور را در قالب لایحه، جهت طرح و تصویب در هیئت وزیران، ارایه کرده است.
شنبه 22 مرداد 1401 - 14:11
در اجرای ماده (14) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران برای تهیه و تأمین تجهیزات درمانی و توانبخشی برای گروه های ویژه ایثارگری توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران با استفاده از امکانات بخش های دولتی و غیردولتی، بنیاد شهید و امور ایثارگران از دولت خواسته تا با مستثنی شدن خرید و واردات اقلام پزشکی و توانبخشی مورد نیاز جانبازان و ایثارگران از شمول ماده (17) «قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی» مبنی بر ممنوعیت خرید کالاهای خارجی، موافقت نماید.
سه شنبه 18 مرداد 1401 - 14:20
معاون اول رئیس جمهور مصوبه دولت درخصوص اصلاح ساختار و ارتقای کارگروه ملی زیارت به شورای ملی زیارت را امضا و ابلاغ کرد.
تدوين پيش نويس لايحه جامع حمايت از ايرانيان خارج از كشور
شنبه 8 مرداد 1401 - 12:50
وزارت دادگستری در راستای حمایت حقوقی و قضایی از ایرانیان خارج از کشور، پیش نویس «لایحه جامع حمایت از ایرانیان خارج از کشور» را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب در هیئت وزیران، تدوین و ارایه کرده است.
سه شنبه 25 مرداد 1401 - 13:13
با امضای معاون اول رئیس جمهور، آیین نامه اجرایی ماده (44) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور درخصوص ایجاد زمینه های مشارکت در بخش های دولتی و غیردولتی و نظام بانکی در تأمین منابع مالی فعالیت های پژوهشی و فناوری، به ویژه پژوهش‌ها و فناوری‌های کاربردی – توسعه ای، اصلاح و ابلاغ شد.
بررسی لایحه ماده واحده اصلاح تبصره (6) ماده واحده الحاق دو تبصره به ماده واحده قانون ابطال اسناد فروش رقبات، آب و اراضی موقوفه
يکشنبه 13 مهر 1399 - 13:48
معاونت حقوقی رئیس جمهور، پیشنهاد لایحه ماده واحده اصلاح تبصره (6) ماده واحده الحاق دو تبصره به ماده واحده قانون ابطال اسناد فروش رقبات، آب و اراضی موقوفه 1380/12/19 را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به کمیسیون لوایح دولت ارایه کرده است.
ارائه پیش نویسی قانونی به منظور پیش‌بینی ساختار شورایاری در نظام مدیریت شهری
چهارشنبه 2 مهر 1399 - 13:34
معاونت حقوقی رئیس جمهور به منظور شناسایی قانونی جایگاه شورایاری ها در نظام مدیریت شهری، پیش نویس لایحه الحاق یک بند به ماده (80) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران را جهت سیر مراحل تصویب به کمیسیون خاص امور کلان شهر تهران و سایر کلان شهرهای هیئت دولت ارائه نموده است.
يکشنبه 23 مرداد 1401 - 17:22
با امضای معاون اول رئیس جمهور، مصوبه مربوط به نحوه تأمین کاهش احتمالی درآمدهای شهرداری های ماهشهر و بندر امام خمینی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی اصلاح و ابلاغ شد.
شنبه 1 تير 1398 - 16:55
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، لایحه شفافیت را که در جلسه 25 اردیبهشت 1398 هیئت وزیران با هدف ارتقاء سطح شفافیت و تحقق اقتصاد سالم و پویا به تصویب رسید، برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.
یادداشت و گزارش
بازنگری در آيين‌نامه فوق‌العاده اشتغال خارج از كشور مستخدمان دولت
در جلسه اصلی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت به ریاست جمشید انصاری، بررسی پیشنهادات وزارت خانه های امورخارجه و فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد شهید و امور ایثارگران در دستور کار قرار گرفت.
انتشار مجموعه مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا برای نخستین بار
به منظور تسهیل دسترسی عمومی به متن کامل مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و بازتاب شایستۀ تصمیمات و تلاش های مستمر و مؤثر ستاد ملی مقابله با کرونا و تأمین حق مردم بر آگاهی از حقوق و تکلیف های خود و تقویت همسویی دستگاه ها در اجرای تدابیر اتخاذ شده، مجموعه مصوبات ستاد مذکور تا پایان جلسه سی ام (اسفند 1398 تا مرداد 1399) از سوی معاونت امور دولت دفتر هیئت دولت گردآوری و تنظیم شده و در پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت منتشر می شود.
لايحه اصلاح قانون ماليات هاي مستقيم، یک گام مانده به تصویب در دولت
در جلسه اصلی کمیسیون اقتصاد به ریاست وزیر امور اقتصادی، روند بررسی لايحه اصلاح قانون ماليات¬هاي مستقيم که با هدف بازنگری در نظام مالیاتی کشور تدوین شده، به پایان رسید و در دستور کار جلسه اصلی هیئت وزیران قرار گرفت.
تعرفه‌های خدمات سازمان امور دانشجویان،‌ در انتظار تصویب دولت
در جلسه اصلی کمیسیون علمی هیئت دولت به ریاست منصور غلامی، دو موضوع پیشنهادی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت. از مهمترین تصمیمات این جلسه،‌ اتمام روند بررسی کمیسیونی پیشنهاد مربوط به تعیین تعرفه‌های خدمات سازمان امور دانشجویان بود.