وزارت امور اقتصادی و دارایی خواستار تخصیص سهام عدالت به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و مددجویان سازمان بهزیستی کشور شد
سه شنبه 31 خرداد 1401 - 13:49
وزارت امور اقتصادی و دارایی در اجرای بخش پایانی بند (الف) تبصره (2) قانون بودجه سال 1401 کل کشور و به پیشنهاد سازمان خصوصی سازی، متن پیشنهادی خود مبنی بر اختصاص سهام عدالت به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و مددجویان سازمان بهزیستی کشور را جهت بررسی و تصویب در هیئت وزیران ارایه کرده است.
دوشنبه 30 خرداد 1401 - 13:33
با امضای معاون اول رئیس جمهور، آیین نامه اجرایی استقرار چرخه بهره وری در دستگاه های اجرایی کشور ابلاغ شد.
پیش نویس آیین نامه راهبري و توسعه زيست بوم ملي اشتغال جمهوري اسلامي ايران
شنبه 4 تير 1401 - 15:16
در راستای بهسازی و توسعه زیست بوم ملی اشتغال کشور و حداکثرسازی تولید، افزایش مشارکت اقتصادی افراد در سنین کار و دستیابی به کار شایسته و همچنین هماهنگی دستگاه ها و سازمان های ذیربط، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش نویس «آیین نامه راهبری و توسعه زیست بوم ملی اشتغال جمهوری اسلامی ایران» را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب در هیئت وزیران، ارایه کرد.
يکشنبه 29 خرداد 1401 - 13:25
شورای مرکزی زکات به استناد ماده هفتم قانون زکات، پیش نویس «آیین نامه اجرایی زکات» را جهت بررسی و تصویب در هیئت وزیران، ارایه کرد.
چهارشنبه 21 ارديبهشت 1401 - 16:44
وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور رفع مشکلات بهره برداران از معادن برای استفاده از مواد ناریه جهت انفجار، درخواست اضافه شدن این وزارتخانه به فهرست مراجع صدور مجوز استفاده از مواد مذکور مندرج در ماده (2) آیین نامه اجرایی قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز را جهت بررسی و تصویب در هیئت وزیران، ارایه کرده است.
دوشنبه 16 خرداد 1401 - 14:41
با امضای معاون اول رئیس جمهور، آیین نامه اجرایی تبصره ماده (66) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران ابلاغ شد.
بررسی لایحه ماده واحده اصلاح تبصره (6) ماده واحده الحاق دو تبصره به ماده واحده قانون ابطال اسناد فروش رقبات، آب و اراضی موقوفه
يکشنبه 13 مهر 1399 - 13:48
معاونت حقوقی رئیس جمهور، پیشنهاد لایحه ماده واحده اصلاح تبصره (6) ماده واحده الحاق دو تبصره به ماده واحده قانون ابطال اسناد فروش رقبات، آب و اراضی موقوفه 1380/12/19 را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به کمیسیون لوایح دولت ارایه کرده است.
ارائه پیش نویسی قانونی به منظور پیش‌بینی ساختار شورایاری در نظام مدیریت شهری
چهارشنبه 2 مهر 1399 - 13:34
معاونت حقوقی رئیس جمهور به منظور شناسایی قانونی جایگاه شورایاری ها در نظام مدیریت شهری، پیش نویس لایحه الحاق یک بند به ماده (80) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران را جهت سیر مراحل تصویب به کمیسیون خاص امور کلان شهر تهران و سایر کلان شهرهای هیئت دولت ارائه نموده است.
شنبه 4 تير 1401 - 14:51
معاون اول رئیس جمهور مصوبه مربوط به تعیین مبلغ حق السهم دولت و جریمه های قانونی عدم انجام تعهدات برای اصول حاکم بر صدور یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی را ابلاغ کرد.
شنبه 1 تير 1398 - 16:55
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، لایحه شفافیت را که در جلسه 25 اردیبهشت 1398 هیئت وزیران با هدف ارتقاء سطح شفافیت و تحقق اقتصاد سالم و پویا به تصویب رسید، برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.
یادداشت و گزارش
بازنگری در آيين‌نامه فوق‌العاده اشتغال خارج از كشور مستخدمان دولت
در جلسه اصلی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت به ریاست جمشید انصاری، بررسی پیشنهادات وزارت خانه های امورخارجه و فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد شهید و امور ایثارگران در دستور کار قرار گرفت.
انتشار مجموعه مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا برای نخستین بار
به منظور تسهیل دسترسی عمومی به متن کامل مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و بازتاب شایستۀ تصمیمات و تلاش های مستمر و مؤثر ستاد ملی مقابله با کرونا و تأمین حق مردم بر آگاهی از حقوق و تکلیف های خود و تقویت همسویی دستگاه ها در اجرای تدابیر اتخاذ شده، مجموعه مصوبات ستاد مذکور تا پایان جلسه سی ام (اسفند 1398 تا مرداد 1399) از سوی معاونت امور دولت دفتر هیئت دولت گردآوری و تنظیم شده و در پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت منتشر می شود.
لايحه اصلاح قانون ماليات هاي مستقيم، یک گام مانده به تصویب در دولت
در جلسه اصلی کمیسیون اقتصاد به ریاست وزیر امور اقتصادی، روند بررسی لايحه اصلاح قانون ماليات¬هاي مستقيم که با هدف بازنگری در نظام مالیاتی کشور تدوین شده، به پایان رسید و در دستور کار جلسه اصلی هیئت وزیران قرار گرفت.
تعرفه‌های خدمات سازمان امور دانشجویان،‌ در انتظار تصویب دولت
در جلسه اصلی کمیسیون علمی هیئت دولت به ریاست منصور غلامی، دو موضوع پیشنهادی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت. از مهمترین تصمیمات این جلسه،‌ اتمام روند بررسی کمیسیونی پیشنهاد مربوط به تعیین تعرفه‌های خدمات سازمان امور دانشجویان بود.