کد خبر: 8069
تاریخ انتشار: يکشنبه 26 بهمن 1399 - 16:53
کد پیشنهاد: 58504
تاریخ پیشنهاد: 1399/11/20
تاریخ ثبت پیشنهاد: 1399/11/26
وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور بسترسازی مناسب برای دستیابی به امنیت و توسعه پایدار در مناطق مرزی از جمله استان های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی و تأمین آب صنایع موجود در دیگر استان های کشور، پیشنهاد صدور مجوز احداث و بهره برداری از طرح شیرین سازی و انتقال آب از سواحل چابهار و خلیج فارس به استان های مذکور را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به هیئت دولت ارایه کرده است.
درخواست مجوز احداث و بهره برداری از طرح انتقال آب از سواحل چابهار و خلیج فارس در تعدادی از استان های کشور

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» جمهوری اسلامی ایران همواره افتخارات زیادی را در حوزه تأمین زیرساخت داشته که از آن جمله می توان به احداث سدها، بزرگراه ها، حمل و نقل ریلی و... اشاره کرد؛ لیکن یکی از افتخارآمیزترین پروژه های زیرساختی که در منطقه و شاید در جهان کم نظیر باشد، اجرای پروژه انتقال آب خلیج فارس به صنایع جنوب شرقی کشور می باشد که علاوه بر تأمین آب صنایع گل گهر، مس سرچشمه، چادرملو، منجر به ایجاد اشتغال و امنیت پایدار در منطقه خواهد شد.

لذا با توجه به تجربه موفق و ممتاز ناشی از اجرای این پروژه، وزارت صنعت، معدن و تجارت بر آن شده است تا با استفاده از ظرفیت شرکت های زیرمجموعه و زیرساخت فراهم شده، نسبت به توسعه پروژه مذکور و انتقال آب به بخش های دیگری از کشور از جمله سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی و از طریق اجرای خطوط مختلف از مسیر کریدور خط اول اهتمام ورزد.

گفتنی است، پیشنهاد فوق هم اکنون در دست بررسی در کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت است.

downlod
آخرین موضوعات در حال بررسی