کد خبر: 6860
تاریخ انتشار: چهارشنبه 1 مرداد 1399 - 12:09
نوع مصوبه: تصویب نامه
تاریخ ابلاغ: 1399/04/31
شماره مصوبه: 57429/46826
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت جهادکشاورزی با مستثنی شدن احداث گلخانه‌ها و فنس کشی باغ ها از شمول آیین نامه استفاده از اراضی، احداث بنا و تأسیسات در خارج از حریم شهر‌ها و محدوده روستا‌ها موافقت کرد.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ در راستای تسهیل در امور کشاورزی گلخانه ای و ایجاد انگیزه در سال جهش تولید و با هدف توسعه گلخانه ها برای تأمین نیاز غذایی کشور، آیین‌نامه استفاده از اراضی، احداث بنا و تأسیسات در خارج از حریم شهرها و محدوده روستاها را اصلاح کرد.

به موجب این تصمیم، ایجاد هرگونه بنا و تأسیسات در خارج از حریم شهرها و محدوده روستاها پس از رعایت مفاد طرح های توسعه و عمران (جامع) ناحیه ای و مجموعه شهری، منوط به رعایت ضوابط و مقررات سازمان حفاظت محیط زیست در مناطق چهارگانه و ضوابط و معیارهای استقرار واحدها و فعالیت های‏صنعتی و تولیدی مجاز است.

هم چنین، ایجاد و توسعه کشت های گلخانه ای در خارج از حریم شهرها و محدوده روستاها، بهینه کردن تولیدات بخش کشاورزی است و احداث بنا و تأسیسات محسوب نمی‌شود.

ضمنا دستورالعمل ضوابط فنی ایجاد ابنیه و تأسیسات جانبی به طور مشترک توسط وزارت خانه‌های جهادکشاورزی، کشور و راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ این تصویب‌نامه، تهیه و به دستگاه‌های اجرایی ذی ربط ابلاغ خواهد شد.

افزون بر این، دولت حصارکشی (فنس کشی) باغ ها را مشروط به اینکه موجب تفکیک و قطعه‌بندی اراضی نشود، اقدام تکمیلی مورد نیاز کشاورزی، محسوب و از شمول این آیین نامه مستثنی کرد.

downlod

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف