کد خبر: 11246
تاریخ انتشار: چهارشنبه 20 ارديبهشت 1402 - 15:31
در جلسه صبح روز چهارشنبه هیئت وزیران که به ریاست آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور برگزار شد، اعضای دولت با صدور مجوز برای واردات دو هزار دستگاه اتوبوس برون شهری با عمر کمتر از 5 سال موافقت کردند.
دولت مجوز واردات دو هزار دستگاه اتوبوس برون شهری با عمر کمتر از پنج سال را صادر کرد / موافقت با احتساب هزینه کرد اشخاص حقوقی درخصوص تولید و انتشار محتوای فرهنگی و آموزشی به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران با هدف توسعه حمل و نقل عمومی مسافر، تنظیم بازار و ارایه خدمات بهینه به زائرین و مسافرین اربعین حسینی، به وزارت صنعت، معدن و تجارت اجازه داد با توجه به اعلام نیاز وزارت راه و شهرسازی  درخصوص واردات دو هزار دستگاه اتوبوس برون شهری با عمر کمتر از 5 سال و تأیید وجود شبکه خدمات پس از فروش توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت براساس استاندارد کارخانه سازنده در زمان ساخت خودرو اقدام نماید.

در ادامه جلسه، اعضای دولت تعداد دیگری از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی را بررسی و به تصویب رساندند.

 

** احتساب هزینه کرد اشخاص حقوقی درخصوص تولید و انتشار محتوای فرهنگی و آموزشی به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی

هیئت وزیران به استناد ماده (147) قانون مالیات های مستقیم و در راستای جزء (1) بند (ل) تبصره (9) قانون بودجه سال 1401 کل کشور، مصوب کرد هزينه كرد اشخاص حقوقي در خصوص توليد و انتشار محتواي فرهنگي و آموزشي و معرفي ظرفيت هاي گردشگري جمهوري اسلامي ايران به زبان‌هاي خارجي و ساخت فرهنگسرا، با تایید وزارتخانه های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به صورت صد درصد به عنوان هزينه قابل قبول مالياتي قلمداد مي شود.

 

 

** تصویب آیین نامه اجرایی سقف و نحوه برگزاری مناقصه جهت بیمه خسارات مالی و جانی مشترکان شهری و روستایی و سکونتگاهی عشایری گاز و برق

هیئت وزیران در اجرای حکم مقرر در جزء (3) بند (الف) تبصره (6) قانون بودجه سال 1402 کل کشور مبنی بر تعیین سقف و نحوه برگزاری مناقصه جهت بیمه خسارات مالی و جانی مشترکان شهری و روستایی و سکونتگاهی عشایری گاز و برق، آیین نامه اجرایی پیشنهادی سازمان برنامه و بودجه کشور را به تصویب رساند.

بر این اساس و به استناد ماده (12) قانون الحاق برخي مواد به قانون تنظيم بخشي از مقررات مالي دولت (2) به هر يك از وزارتخانه هاي نفت و نيرو از طريق شركت هاي تابعه ذي ربط اجازه داده مي شود ماهانه از هر واحد مسكوني مشتركان گاز مبلغ سه هزار ريال، از هر واحد مسكوني مشتركان برق مبلغ دو هزار ريال و از هر يك از واحدهاي تجاري مشتركان گاز و برق مبلغ بيست هزار ريال اخذ و به عنوان منابع داخلي نزد خزانه داري كل كشور واريز كنند. براي مشتركان روستايي، مبالغ فوق الذكر معادل 50 درصد است و مشتركان فاقد انشعاب گاز از پرداخت، معافند. وجوه فوق مشمول ماليات بر درآمد و ماليات بر ارزش افزوده نخواهد بود.

آخرین اخبار