کد خبر: 11165
تاریخ انتشار: شنبه 26 فروردين 1402 - 11:29
تغییرات جدید در کابینه دولت؛
سخنگوی دولت ضمن اعلام تغییرات جدید در کابینه دولت سیزدهم، این اقدام را در راستای استفاده بهتر از ظرفیت مدیران عنوان کرد.
منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه و آقامیری، سرپرست وزارت جهاد کشاورزی شد

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» علی بهادری جهرمی روز سه شنبه 22 فروردین 1402، در گفت وگوی تلویزیونی، از خداحافظی رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر جهادکشاورزی با کابینه سیزدهم و نیز تغییر مدیرعامل صندوق نوآوری و شکوفایی خبر داد.

وی درباره جزییات تغییرات ایجاد شده در کابینه دولت سیزدهم عنوان کرد: برنامه دولت از آغاز فعالیت این بوده که مدیران مستمر مورد ارزیابی قرار گیرند و این در پیام نوروزی رئیس جمهور هم مورد تأکید قرار گرفت. در این زمینه امروز سه تغییر در مجموعه کلان اعلام عمومی‌ می شود.

سخنگوی دولت اظهار داشت: نخستین تغییر مربوط به سازمان برنامه و بودجه است؛ آقای داود منظور که رئیس سازمان امور مالیاتی کشور بود، به عنوان رئیس جدید سازمان برنامه و بودجه جایگزین سیدمسعود میرکاظمی شد.

بهادری جهرمی با بیان اینکه دومین تغییر مربوط به حوزه وزارت جهاد کشاورزی است، گفت: سال گذشته با توجه به شرایط جهانی در حوزه امنیت غذایی و مشکلاتی که در سطح جهان رخ داد، الحمدلله با مدیریت آقای ساداتی نژاد وزیر جهادکشاورزی، کشور از این ناحیه دچار مشکل نشد اما با توجه به تورم جهانی و افزایش قیمت کالاها در جهان، تصمیم بر این شد که در این حوزه نیز جابه جایی صورت گیرد.

وی ادامه داد: به این ترتیب، آقای سید محمد آقا میری رئیس کنونی نظام دامپزشکی به عنوان سرپرست وزارت جهادکشاورزی منصوب می شود.

سخنگوی دولت اضافه کرد: تغییر سوم‌ مربوط به حوزه صندوق نوآوری و شکوفایی کشور است و آقای محمدصادق خیاطیان رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری به عنوان‌ مدیرعامل جدید این صندوق معرفی می شود.

آخرین اخبار