کد خبر: 10602
تاریخ انتشار: شنبه 19 شهريور 1401 - 09:41
کد پیشنهاد: 60288
تاریخ پیشنهاد: 1401/05/11
تاریخ ثبت پیشنهاد: 1401/06/07
در راستای پیشگیری از تلفات جانی و زیان مالی در هنگام وقوع حوادث و بلایای طبیعی و همچنین کمک به قشر محروم جامعه در شهرستان آبادان که در مناطق حاشیه نشین زندگی می کنند، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پیشنهاد اعطای تسهیلات بانکی برای نوسازی و ساخت مسکن در بافت فرسوده شهرستان مذکور را به دولت ارایه کرده است.
پیشنهاد اعطای تهسیلات بانکی برای نوسازی و ساخت مسکن در بافت فرسوده شهرستان آبادان

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» براساس ماده (4) قانون حمایت از احیاء، بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری مصوب 1389، مجریان طرح های احیاء، بهسازی و نوسازی (وزارت مسکن و شهرسازی و شهرداری ها) می توانند قسمتی از اختیارات خود را به شرکت ها و یا سازمان های وابسته به خود و یا اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی صاحب صلاحیت فنی، مالی و اجرایی واگذار نمایند. صلاحیت اشخاص حقیقی و حقوقی را وزارت مسکن و شهرسازی (سازمان عمران و بهسازی شهری ایران) تعیین می نماید.

با توجه به بررسی مقدماتی انجام شده در حاشیه شهر آبادان (که شامل 9 محله حاشیه نشین می باشد) تعداد 12 هزار خانوار شناسایی شده اند و مطابق برآورد اولیه، تعداد 5 هزار واحد مسکونی نیاز به نوسازی و مقاوم سازی دارند. بر این اساس و به منظور بازسازی و نوسازی محلات بافت فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی و نیز نوسازی 5 هزار واحد مسکونی فرسوده و ناپایدار در سکونتگاه های غیررسمی شهر آبادان شامل محلات سلیج غربی و شرقی، ذوالفقاری، شطیط، سده، جمشیدآباد، بهار، طیب و کوی قدس، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خواستار اعطای تسهیلات بانکی موضوع قانون جهش تولید مسکن با نرخ سود 5 درصد و نیز پرداخت ودیعه قرض الحسنه اسکان موقت برای واحدهای مسکونی مذکور شده است.

لازم به ذکر است، کمیسیون زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت درحال بررسی کارشناسی و تصمیم گیری درخصوص پیشنهاد یاد شده است.

downlod
آخرین موضوعات در حال بررسی