کد خبر: 10442
تاریخ انتشار: سه شنبه 18 مرداد 1401 - 14:20
نوع مصوبه: تصویب نامه
شماره مصوبه: 59818/81855
تاریخ ابلاغ: 1401/05/15
معاون اول رئیس جمهور مصوبه دولت درخصوص اصلاح ساختار و ارتقای کارگروه ملی زیارت به شورای ملی زیارت را امضا و ابلاغ کرد.
دولت مصوبه اصلاح ساختار و ارتقای کارگروه ملی زیارت به شورای ملی زیارت را ابلاغ کرد

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسات مورخ 9 مرداد و 12 مرداد 1401، به پیشنهاد استانداری خراسان رضوی و به استناد اصل (138) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، با اصلاح ساختار و ارتقای کارگروه ملی زیارت به «شورای ملی زیارت» موافقت کرد.

توسعه، تعميق و ترویج فرهنگ زيارت و اتخاذ تصميمات هماهنگ در خصوص امور فرهنگي، عمراني، زيربنايي و زيرساخت ها در امور زائران در مقياس ملي و بين المللي، از جمله دلایل موافقت دولت با تشکیل «شورای ملی زیارت» است.

بر این اساس، «شورای ملی زیارت» به ریاست رئیس جمهور و در غیاب ایشان، معاون اول رئیس جمهور و با عضویت وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، کشور، راه و شهرسازی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، امور خارجه، اطلاعات و آموزش و پرورش و رؤسای سازمان های برنامه و بودجه کشور و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، استانداران خراسان رضوی، قم و فارس و تولیت آستان های قدس رضوی، حضرت معصومه (س)، حضرت احمدبن موسی الکاظم (ع) و حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) تشکیل می شود.

همچنین با تصویب دولت، استاندار خراسان رضوی به عنوان دبیر شورای مذکور تعیین و محل استقرار دبیرخانه در این استان خواهد بود.

downlod
آخرین مصوبات