پیشنهاد آیین نامه اجرایی ایجاد نظام یکپارچه مدیریت مالی در بخش عمومی
چهارشنبه 8 تير 1401 - 15:54
در راستای هوشمندسازی، ایجاد شفافیت و امکان رصد گردش وجوه، سازمان برنامه و بودجه کشور پیش نویس آیین نامه اجرایی بند (هـ) تبصره (19) قانون بودجه سال 1401 کل کشور درخصوص ایجاد نظام یکپارچه مدیریت مالی در بخش عمومی را به دولت ارایه کرد.
دولت آیین نامه اجرایی قانون نظام رتبه بندی معلمان را ابلاغ کرد
سه شنبه 14 تير 1401 - 12:07
معاون اول رئیس جمهور آیین نامه اجرایی قانون نظام رتبه بندی معلمان را امضا و ابلاغ کرد.
درخواست صدور مجوز به وزارت بهداشت برای ثبت سفارش، ترخیص و شماره گذاری تا سقف یک هزار دستگاه آمبولانس اهدایی
چهارشنبه 8 تير 1401 - 15:19
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای استفاده از ظرفیت خیرین و همچنین سازمان های بین المللی به منظور تأمین و توزیع عادلانه در مناطق کم برخوردار در حوزه سلامت، درخواست صدور مجوز برای ثبت سفارش، ورود، ترخیص و شماره گذاری تا سقف یک هزار دستگاه آمبولانس اهدایی بدون پرداخت حقوق ورودی و عوارض گمرکی را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به دولت ارایه کرده است.
پیشنهاد مجوز برگزاری نشست وزیران محیط زیست کشورهای همجوار برای مقابله با پدیده گرد و غبار
شنبه 11 تير 1401 - 09:48
با توجه به رویکرد دولت مبنی بر ارتقای همکاری های دوجانبه و چندجانبه با کشورهای همسایه به منظور رفع معضلات محیط زیستی کشور از جمله گرد و غبار، سازمان حفاظت محیط زیست پیشنهاد صدور جوز برای برگزاری نشست وزیران محیط زیست کشورهای همجوار به منظور مقابله با پدیده گرد و غبار را به دولت ارایه کرده است.
چهارشنبه 21 ارديبهشت 1401 - 16:44
وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور رفع مشکلات بهره برداران از معادن برای استفاده از مواد ناریه جهت انفجار، درخواست اضافه شدن این وزارتخانه به فهرست مراجع صدور مجوز استفاده از مواد مذکور مندرج در ماده (2) آیین نامه اجرایی قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز را جهت بررسی و تصویب در هیئت وزیران، ارایه کرده است.
ارسال متن پیشنهادی آیین نامه اجرایی ماده (16) قانون جهش تولید دانش بنیان به دولت
سه شنبه 7 تير 1401 - 12:43
معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور به موجب تکلیف مندرج در ماده (20) قانون جهش تولید دانش بنیان مبنی بر پیگیری اجرای این قانون و اقدام برای سازماندهی تکالیف، تدوین پیش نویس آیین نامه های اجرایی و تعامل با دستگاه های مرتبط در جهت نهایی سازی متن آیین نامه ها، پیش نویس آیین نامه اجرایی ماده (16) قانون جهش تولید دانش بنیان را به دولت ارایه کرد.
بررسی لایحه ماده واحده اصلاح تبصره (6) ماده واحده الحاق دو تبصره به ماده واحده قانون ابطال اسناد فروش رقبات، آب و اراضی موقوفه
يکشنبه 13 مهر 1399 - 13:48
معاونت حقوقی رئیس جمهور، پیشنهاد لایحه ماده واحده اصلاح تبصره (6) ماده واحده الحاق دو تبصره به ماده واحده قانون ابطال اسناد فروش رقبات، آب و اراضی موقوفه 1380/12/19 را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به کمیسیون لوایح دولت ارایه کرده است.
ارائه پیش نویسی قانونی به منظور پیش‌بینی ساختار شورایاری در نظام مدیریت شهری
چهارشنبه 2 مهر 1399 - 13:34
معاونت حقوقی رئیس جمهور به منظور شناسایی قانونی جایگاه شورایاری ها در نظام مدیریت شهری، پیش نویس لایحه الحاق یک بند به ماده (80) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران را جهت سیر مراحل تصویب به کمیسیون خاص امور کلان شهر تهران و سایر کلان شهرهای هیئت دولت ارائه نموده است.
سه شنبه 14 تير 1401 - 12:20
با امضای معاون اول رئیس جمهور، مصوبه تخصیص اعتبار برای جبران خسارات ناشی از وقوع تندباد در غرب استان گیلان ابلاغ شد.
شنبه 1 تير 1398 - 16:55
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، لایحه شفافیت را که در جلسه 25 اردیبهشت 1398 هیئت وزیران با هدف ارتقاء سطح شفافیت و تحقق اقتصاد سالم و پویا به تصویب رسید، برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.
یادداشت و گزارش
بازنگری در آيين‌نامه فوق‌العاده اشتغال خارج از كشور مستخدمان دولت
در جلسه اصلی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت به ریاست جمشید انصاری، بررسی پیشنهادات وزارت خانه های امورخارجه و فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد شهید و امور ایثارگران در دستور کار قرار گرفت.
انتشار مجموعه مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا برای نخستین بار
به منظور تسهیل دسترسی عمومی به متن کامل مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و بازتاب شایستۀ تصمیمات و تلاش های مستمر و مؤثر ستاد ملی مقابله با کرونا و تأمین حق مردم بر آگاهی از حقوق و تکلیف های خود و تقویت همسویی دستگاه ها در اجرای تدابیر اتخاذ شده، مجموعه مصوبات ستاد مذکور تا پایان جلسه سی ام (اسفند 1398 تا مرداد 1399) از سوی معاونت امور دولت دفتر هیئت دولت گردآوری و تنظیم شده و در پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت منتشر می شود.
لايحه اصلاح قانون ماليات هاي مستقيم، یک گام مانده به تصویب در دولت
در جلسه اصلی کمیسیون اقتصاد به ریاست وزیر امور اقتصادی، روند بررسی لايحه اصلاح قانون ماليات¬هاي مستقيم که با هدف بازنگری در نظام مالیاتی کشور تدوین شده، به پایان رسید و در دستور کار جلسه اصلی هیئت وزیران قرار گرفت.
تعرفه‌های خدمات سازمان امور دانشجویان،‌ در انتظار تصویب دولت
در جلسه اصلی کمیسیون علمی هیئت دولت به ریاست منصور غلامی، دو موضوع پیشنهادی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت. از مهمترین تصمیمات این جلسه،‌ اتمام روند بررسی کمیسیونی پیشنهاد مربوط به تعیین تعرفه‌های خدمات سازمان امور دانشجویان بود.