ارایه ساز و کار هماهنگ سازی تدوین سند ملی فراگیری مالی کشور
يکشنبه 30 خرداد 1400 - 11:22
وزارت امور اقتصادی و دارایی در راستای اجرای سیاست های کلی برنامه ششم توسعه و با هدف توسعه دسترسی آحاد مردم به محصولات و خدمات مالی، اعم از محصولات و خدمات قابل استفاده در بازارهای پول، سرمایه و بیمه و مشارکت حداکثری در فعالیت های اقتصادی، پیشنهاد «ساز و کار هماهنگ سازی تدوین سند ملی فراگیری مالی کشور» را جهت بررسی و تصویب در دولت ارایه کرده است.
ارایه پیش نویس لایحه ساختار و وظایف فوریت های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور
يکشنبه 30 خرداد 1400 - 17:22
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اجرای اصول (10)، (21) و (29) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و در راستای تکالیف مقرر در بند (پ) ماده (57) قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور و ماده (80) قانون برنامه ششم توسعه، پیش نویس «لایحه قانونی ساختار و وظایف فوریت های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور» را جهت بررسی و تصویب، به دولت ارایه کرده است.
ارائه آیین نامه «مديريت واحد در پايانه های مرزی»
شنبه 29 خرداد 1400 - 15:19
وزارت راه و شهرسازی نظر به واگذاري مسئوليت كليه پايانه هاي مرزي كشور و هماهنگي دستگاه هاي مستقر در آن به وزارت فوق، آیین نامه مربوط به مديريت واحد در پايانه هاي مرزي را به هیئت دولت ارائه نموده است.
ابلاغ آیين نامه اجرايي نشان ملي گردشگري جمهوري اسلامي ايران
سه شنبه 18 خرداد 1400 - 09:17
معاون اول رئیس جمهور آیين نامه اجرايي نشان (برند) ملي گردشگري جمهوري اسلامي ايران را ابلاغ کرد.
برقراري مقررات لغو رواديد متقابل براي دارندگان گذرنامه‏ هاي عادي بين ايران و عراق
يکشنبه 23 خرداد 1400 - 07:43
معاون اول رئیس جمهور تصویب نامه موضوع برقراري مقررات لغو رواديد متقابل براي دارندگان گذرنامه‏ هاي عادي بين دولت های ايران و عراق را ابلاغ کرد.
سه شنبه 18 خرداد 1400 - 14:18
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات، مطابق روال مرسوم و به استناد تبصره (49) قانون بودجه سال 1364 کل کشور، متن پیشنهادی مربوط به هزينه خدمات ثبت نام آزمون هاي سازمان سنجش كشور در سال 1401 را به هیئت دولت ارائه نموده است.
بررسی لایحه ماده واحده اصلاح تبصره (6) ماده واحده الحاق دو تبصره به ماده واحده قانون ابطال اسناد فروش رقبات، آب و اراضی موقوفه
يکشنبه 13 مهر 1399 - 13:48
معاونت حقوقی رئیس جمهور، پیشنهاد لایحه ماده واحده اصلاح تبصره (6) ماده واحده الحاق دو تبصره به ماده واحده قانون ابطال اسناد فروش رقبات، آب و اراضی موقوفه 1380/12/19 را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به کمیسیون لوایح دولت ارایه کرده است.
ارائه پیش نویسی قانونی به منظور پیش‌بینی ساختار شورایاری در نظام مدیریت شهری
چهارشنبه 2 مهر 1399 - 13:34
معاونت حقوقی رئیس جمهور به منظور شناسایی قانونی جایگاه شورایاری ها در نظام مدیریت شهری، پیش نویس لایحه الحاق یک بند به ماده (80) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران را جهت سیر مراحل تصویب به کمیسیون خاص امور کلان شهر تهران و سایر کلان شهرهای هیئت دولت ارائه نموده است.
يکشنبه 30 خرداد 1400 - 11:54
با امضای معاون اول رئیس جمهور، مصوبه مربوط به افزایش تنخواه گردان خزانه برای جبران خسارت های ناشی از حوادث غیر مترقبه، ابلاغ شد.
شنبه 1 تير 1398 - 16:55
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، لایحه شفافیت را که در جلسه 25 اردیبهشت 1398 هیئت وزیران با هدف ارتقاء سطح شفافیت و تحقق اقتصاد سالم و پویا به تصویب رسید، برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.
یادداشت و گزارش
بازنگری در آيين‌نامه فوق‌العاده اشتغال خارج از كشور مستخدمان دولت
در جلسه اصلی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت به ریاست جمشید انصاری، بررسی پیشنهادات وزارت خانه های امورخارجه و فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد شهید و امور ایثارگران در دستور کار قرار گرفت.
انتشار مجموعه مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا برای نخستین بار
به منظور تسهیل دسترسی عمومی به متن کامل مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و بازتاب شایستۀ تصمیمات و تلاش های مستمر و مؤثر ستاد ملی مقابله با کرونا و تأمین حق مردم بر آگاهی از حقوق و تکلیف های خود و تقویت همسویی دستگاه ها در اجرای تدابیر اتخاذ شده، مجموعه مصوبات ستاد مذکور تا پایان جلسه سی ام (اسفند 1398 تا مرداد 1399) از سوی معاونت امور دولت دفتر هیئت دولت گردآوری و تنظیم شده و در پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت منتشر می شود.
لايحه اصلاح قانون ماليات هاي مستقيم، یک گام مانده به تصویب در دولت
در جلسه اصلی کمیسیون اقتصاد به ریاست وزیر امور اقتصادی، روند بررسی لايحه اصلاح قانون ماليات¬هاي مستقيم که با هدف بازنگری در نظام مالیاتی کشور تدوین شده، به پایان رسید و در دستور کار جلسه اصلی هیئت وزیران قرار گرفت.
تعرفه‌های خدمات سازمان امور دانشجویان،‌ در انتظار تصویب دولت
در جلسه اصلی کمیسیون علمی هیئت دولت به ریاست منصور غلامی، دو موضوع پیشنهادی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت. از مهمترین تصمیمات این جلسه،‌ اتمام روند بررسی کمیسیونی پیشنهاد مربوط به تعیین تعرفه‌های خدمات سازمان امور دانشجویان بود.