موضوعات در حال بررسی
سازمان حفاظت محیط زیست در اجرای ماده (27) قانون مالیات بر ارزش افزوده، معیارهای لازم جهت تعیین سطح آلایندگی و نرخ عوارض آلایندگی مندرج در ماده مذکور (عوارض سبز) را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به دولت ارایه کرده است.
در راستای مقابله با تحریم های ظالمانه بین المللی و خارجی علیه کشور و حمایت از قربانیان این تحریم ها و کاهش آثار آنها بر جامعه، معاونت حقوقی رئیس جمهور پیش نویس «لایحه مقابله با تحریم ها» را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب در هیئت وزیران، به دولت ارایه کرد.
به منظور توانمندسازی و مشارکت جوامع محلی، استفاده از ظرفیت ها و فرصت های محلی موجود، محدودیت زدایی و اشتغال زایی پایدار، وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد مجوز واگذاری محدوده اکتشافی سرب و روی آلبلاغ به تعاونی شرکت توسعه و عمران شهرستان اسفراین را برای انجام عملیات پیمانکاری، جهت سیر مراحل بررسی و تصویب در هیئت وزیران ارایه کرده است.
وزارت دادگستری ضمن ارایه پیش نویس «لایحه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر و روان گردان» به دولت، خواستار بررسی و تصویب آن در هیئت وزیران جهت ارسال لایحه به مجلس شورای اسلامی شده است.
به منظور ضرورت تأمین بی وقفه و مطمئن انرژی مورد نیاز کشور و تهیه مقدمات برای انجام تکالیف شرکت (مادر تخصصی) ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در زمینه عملیات پایین دستی نفت و در راستای ایجاد امکان اجرای ابلاغیه سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و حضور دولت در مواقع لزوم جهت مشارکت و تشویق بخش خصوصی به سرمایه گذاری در فعالیت های گروه های «1» و «2» موضوع ماده (2) قانون اجرای سیاست های کلی اصل (44) قانون اساسی، وزارت نفت پیشنهاد اضافه شدن نام شرکت یاد شده به فهرست سازمان های توسعه ای را به دولت ارایه کرده است
در راستای تحقق شعار سال 1401 «تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین» و در اجرای مواد (167) و (191) قانون مالیات های مستقیم، وزارت امور اقتصادی و دارایی خواستار تقسیط بدهی و بخشودگی جرایم قابل بخشش موضوع قانون مالیات های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده درخصوص بنگاه های تولیدی کوچک و متوسط شد.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به محدودیت ها و ضوابط مندرج در آیین نامه چگونگی استفاده از خودرودهای دولتی، به منظور برون رفت از این محدودیت ها برای خودروهای عملیاتی اهدایی به سازمان بهزیستی کشور مورد استفاده مراکز سیار خدمات کاهش آسیب و پیشگیری از ایدز، خواستار الحاق یک تبصره به ماده (4) آیین نامه یاد شده مبنی بر مستثنی شدن خودروهای مذکور از شمول ممنوعیت مندرج در این آیین نامه شده است.
وزارت نیرو در راستای مصوبه مربوط به اصلاح ماده (2) آیین نامه اجرایی بند (ب) ماده (44) قانون برنامه ششم توسعه درخصوص تکلیف این وزارتخانه به صدور موافقت اصولی با انعقاد قرارداد خرید برق (با بخش غیردولتی) برای نیروگاه های با راندمان 55 درصد و نیز با توجه اهمیت استفاده از این واحدهای نیروگاهی خصوصاً در زمان اوج بار شبکه، درخواست صدور مجوز تأمین سوخت نیروگاه های یاد شده را به دولت ارایه کرده است.
در اجرای دستور رئیس جمهور مبنی بر بررسی و اعلام نتیجه درخصوص امکان اجرایی شدن طرح سرشماری ملی نفوس و مسکن در سال 1401، طرح مذکور در دستور کار کمیسیون مدیریت امور عمومی و سرمایه انسانی دولت قرار گرفت.
وزارت امور خارجه به منظور تشویق اتباع خارجی شرکت کننده در جام جهانی فوتبال 2022 قطر برای سفر به کشورمان در ایام حضور در این رویداد، پیشنهاد صدور روادید رایگان برای متقاضیان سفر به ایران از میان شرکت کنندگان در رویداد مزبور را به دولت ارایه کرده است.
81 - 90 of 1134
جلسات کمیسیون