موضوعات در حال بررسی
وزارت نیرو دستورالعمل اجرایی بند (ی) تبصره (15) قانون بودجه سال 1400 کل کشور،‌ موضوع تحویل سوخت صرفه‌جویی شده یا حواله آن به سرمایه‌گذاران نیروگاه های تجدیدپذیر تا سقف 25 هزار میلیارد ریال جهت فروش یا عرضه در بورس انرژی را تهیه و به هیئت دولت ارائه نموده است.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اجرای احکام مندرج در قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و قانون برنامه ششم توسعه، پیشنهاد تأمین اعتبارات لازم برای بهره مندی ایثارگران معزز و خانواده های ایشان از امتیازات مندرج در قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را جهت بررسی و تصویب، به دولت ارایه کرده است.
وزارت صنعت، معدن و تجارت درخواست صدور مجوز سرمايه‌گذاري در طرح احداث واحد پالايشگاه گياهان دارويي توسط سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران در شهرستان اليگودرز استان لرستان را به هیئت دولت ارائه نموده است.
وزارت دادگستری پیشنهاد اصلاح میزان تسهیلات پرداختی به مددجویان محکوم به پرداخت دیه و بدهکار در محکومیت های مالی، به معادل مبلغ دیه کامل در همان سال را به هیئت دولت ارائه نموده است.
نظر به گذشت بیش از 25 سال از تصویب مبلغ 10 ميليون ريال به عنوان پاداش عمل خير اهدای کلیه و لذا ضرورت بروزرسانی آن، همچنین به منظور سهولت امر مربوط به پيوند این عضو بدن و تشويق اهداكنندگان آن،‌ وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی درخواست بازنگری مبلغ این پاداش به نرخ روز را به هیئت دولت ارائه نموده است.
وزارت دادگستری بنا به درخواست سازمان زندان ها و اقدامات امنیتی و تربیتی کشور مبنی بر واگذاری زندان مرکزی سمنان به شهرداری این استان، پیشنهاد صدور مجوز واگذاری زندان مذکور را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به دولت ارایه کرده است.
معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور در اجرای تبصره (7) ماده (39) قانون مالیات بر ارزش افزوده، آیین نامه اجرایی مربوط به این بند از قانون درخصوص سهم عوارض بر ارزش افزوده دریافتی از شرکت های فناور مستقر در پارک های علم و فناوری را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به دولت ارایه کرده است.
سازمان حفاظت محیط زیست با توجه به ضرورت اهتمام ویژه به اهمیت نظارت و کنترل نقل و انتقالات فرامرزی پسماندهای مشمول کنوانسیون بازل به دلیل خطرناک بودن آنها، پیش نویس آیین نامه اجرایی واردات، صادرات و تزانزیت (عبور) پسماندها براساس مفاد کنوانسیون مذکور را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به دولت ارایه کرده است.
نظر به اهمیت جذب و نگهداشت نیروهای مستعد و توانمند در سازمان هدفمندسازی یارانه ها که فعالیت های آن گستره کل کشور را در برمی گیرد، سازمان برنامه و بودجه کشور آيين نامه‌هاي مالي، اداري و استخدامي فوق را به هیئت دولت ارائه نموده است.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور بهره‌گیری اثربخش و حداکثری از توان و ظرفیت‌های نیروهای مسلح برای کمک به تعادل مطلوب بازار کار در مسیر توسعه اقتصادی کشور، آیین نامه اجرایی (سند) مهارت آموزی اشتغال کارکنان وظیفه را که با مشارکت قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح تنظیم شده، به هیئت دولت ارائه نموده است.
61 - 70 of 971
جلسات کمیسیون