موضوعات در حال بررسی
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هدف ایجاد سازوکاری برای گفت‌و‌گوی صمیمانه، عالمانه و اجتماعی میان دولت و مردم با بهره‌گیری از ظرفیت روابط عمومی ها، پیشنهاد نموده است تا «مرکز روابط عمومی» در سازمان ها و وزارت‌خانه ها به «مرکز روابط عمومی و گفت‌و‌گوی اجتماعی» ارتقا داده شود و یا یک «دستیار ویژه گفت‌و‌گوی اجتماعی» برای تحقق این امر منصوب گردد.
سازمان ملی استاندارد ایران به منظور جلوگیری از هرگونه سوء استفاده از نام و نشان استاندارد و پیشگیری از القاء شبهه و ابهام در مصرف‌کنندگان کالا و خدمات، درخواست اصلاح اساسنامه شرکت نظارت بر ضوابط بهداشت انسانی و استاندارد قشم و حذف واژه استاندارد از نام این شرکت را به هیئت دولت ارائه نموده است.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور بهره مندی دفاتر زیارتی از تسهیلات مندرج در ماده (8) قانون توسعه صنعت ایرانگردی و جهانگردی، پیشنهاد اصلاح آیین‌نامه‌اجرایی قانون توسعه صنعت ایرانگردی و جهانگردی و الحاق یک ماده به آن را به هیئت دولت ارائه نموده است.
به دلیل پیچیدگی، سختی و سنگین و طاقت فرسا بودن عملیات امداد و اطفاء حریق برای آتش نشانان در واحدهای مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی و متفاوت بودن حوادث حریق در آنها با حوادث حریق شهری از لحاظ نوع وسعت و در راستای حفظ انگیزه های شغلی آتش نشانان خدوم شهرک ها و نواحی صنعتی، وزارت صنعت، معدن و تجارت خواستار لحاظ شدن عناوین شغلی آتش نشانان مذکور در گروه مشاغل سخت و زیان آور شده است.
وزارت راه و شهرسازی با توجه به اعزام کارکنان این وزارتخانه به مأموریت به دلیل نوع فعالیت و وظایف محول شده به آنها، پیشنهاد اصلاح تبصره (2) ماده (12) ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 1400 کل کشور و اضافه شدن کارکنان وزارتخانه مزبور به مشمولین پرداخت فوق العاده مأموریت روزانه را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به دولت ارایه کرده است.
وزارت آموزش و پرورش پیشنهاد اصلاح آیین نامه داخلی شورای عالی آموزش و پرورش را به هیئت دولت ارائه نموده است.
نظر به درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر واگذاری دو هزار مترمربع از اراضی ملی واقع در شهرستان ثمرین استان اردبیل جهت احداث اورژانس بین جاده ای، معاونت حقوقی رئیس جمهور متن پیشنهادی مربوط را به هیئت دولت ارائه نموده است.
باتوجه به تصمیم سازمان بهزیستی کشور درخصوص احداث مركز توانبخشي و نگهداري معلولان ذهني در شهرستان آمل، معاونت حقوقی رئیس جمهور متن پیشنهادی مربوطه را به هیئت دولت ارائه نموده است.
نظر به تصمیم جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران مبنی بر احداث باند فرود بالگرد در منطقه آهوان استان سمنان، معاونت حقوقی رئیس جمهور درخواست صدور مجوز مربوط را به هیئت دولت ارائه نموده است.
وزارت جهاد کشاورزی درخواست تغییر بهره‌بردار ملک محل استقرار موسسه پژوهش های برنامه‌ریزی و اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی، از وزارت مزبور به نام این موسسه را به هیئت دولت ارائه نموده است.
41 - 50 of 988
جلسات کمیسیون