موضوعات در حال بررسی
وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام داشته از آنجا که در آیین نامه نحوه انتخاب حسابرس برای شرکت های دولتی ضمانت اجرایی لازم برای رعایت تصمیمات کارگروه انتخاب حسابرس پیش بینی نشده است. همچنین عنوان آیین نامه نیز با مفاد ماده «1» آن که دامنه شمول آیین نامه را تعیین نموده، هم خوانی ندارد...
به موجب تصویب نامه شماره 200634/ت 48619 هـ مورخ 12 /10 /1391، سنوات خدمت دولتی شاغلین موضوع تبصره(5 ) ماده واحده قانون تشکیل سازمان آموزش و پرورش استثنایی- مصوب 1369- به مدت پنج سال از لحاظ بازنشستگی به میزان شش سال محاسبه می شود.
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به استناد مفاد تبصره (2) ماده قانونی یاد شده، متن پیش نویس آیین نامه اجرایی را برای سیر مراحل تصویب ارایه نموده است.
صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی در سال 1384 به استناد بند (ز) ماده (114) قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران تأسیس گردید تا با استفاده از سرمایه بخش خصوصی بناهای تاریخی قابل احیا را به بهره برداری مناسب برساند.
استاندار قزوین با ارسال نامه­ ای به معاون اول محترم رییس جمهور اعلام نمود: یکی از مهمترین محورهای سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی کمک به تولید ملی و حل مشکلات واحدهای صنعتی می باشد
بنیاد ملی نخبگان اعلام نموده نخبگان و استعدادهای برتر در زمره سرمایه‌های بی‌بدیل کشور محسوب می‌شوند که بخش اعظمی از مسئولیت خطیر توسعه کشور بر پایه دانش بر عهده آنان نهاده شده است. خوشبختانه در طی سه سال خدمت دولت یازدهم علاوه بر برنامه‌ریزی و ایجاد انگیزه برای جذب و نگهداشت نخبگان و استعدادهای برتر داخلی با تمهیدات و حمایتهای بنیاد...
قانون محاسبات عمومی فعلی صرفنظر از اصلاحات صورت گرفته از سال 1366 با گذشت بیش از چهار دهه ترتیبات قانونی حاکم بر نظام مالی کلان دولت را به خود اختصاص داده و از زمان تصویب آن تا کنون مبنا و محور اصلی نظام مالی و معاملاتی حاکم بر نظام های حسابداری، حسابرسی و محاسباتی بخش عمومی کشور بوده است.
بر اساس قانون برنامه چهارم توسعه دولت مکلف شده است تا تدابیر و اقدامات مؤثر حفاظتی، جبرانی و ضددامپینگ در مواردی که کالایی ‌با شرایط غیرمتعارف و با امتیاز قابل توجه به کشور وارد می‌شود را اتخاذ و اعمال نماید.
تأمین آب شرب و بهداشتی از جمله اساسی ترین و مهم ترین زیرساختهای کشور بوده و به عنوان یکی از اصول و پایه های رشد و تحول اقتصادی، رفاه و آسایش عمومی قلمداد می گردد.
شورای رقابت اعلام نموده‌است: اعضای آن شورا موافقت نمودند که با تشکیل نهاد تنظیم‌کننده بخش نفت و گاز و صنایع مرتبط، اختیارات خود در زمینه‌های ذیل را به این نهاد واگذار کنند.
991 - 1000 of 1085
جلسات کمیسیون