فرهنگی
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اجرای فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر تهیه «پیوست عدالت» برای هر مصوبه، لایحه و تصمیم دولت و مراقبت از طبقات محروم و رعایت عدالت در اجرای این تصمیم، پیشنهاد تهیه و تدوین چارچوب و الزامات «پیوست عدالت مصوبات، لوایح و تصمیمات دولت» را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به دولت ارایه کرده است.
در نخستین جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی در دولت سیزدهم که بعدازظهر روز یکشنبه 21 شهریور 1400 به میزبانی دفتر هیئت دولت برگزار شد، با موافقت اعضا وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عهده دار مسئولیت ریاست این کمیسیون شد.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هدف ایجاد سازوکاری برای گفت‌و‌گوی صمیمانه، عالمانه و اجتماعی میان دولت و مردم با بهره‌گیری از ظرفیت روابط عمومی ها، پیشنهاد نموده است تا «مرکز روابط عمومی» در سازمان ها و وزارت‌خانه ها به «مرکز روابط عمومی و گفت‌و‌گوی اجتماعی» ارتقا داده شود و یا یک «دستیار ویژه گفت‌و‌گوی اجتماعی» برای تحقق این امر منصوب گردد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش نویس آیین‌نامه چگونگی هزینه‌کرد وجوه حاصل از حق‌التولیه، حق‌النظاره و هدایای مستقل و جدول میزان حق‌الزحمه امین یا هیئت‌های امنای اماکن مذهبی در سال 1400 را به هیئت دولت ارائه نموده است.
معاون اول رئیس جمهور مصوبه مربوط به صدور مجوز برگزاری گردهمایی بین المللی اقیانوس شناسی خلیج فارس در سال 1400 را ابلاغ کرد.
با امضای معاون اول رئیس جمهور، آیین نامه اجرایی قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی ابلاغ شد.
معاون اول رئیس جمهور آيين‌نامه حمايت از مالكان، متصرفان قانوني و بهره‌برداران خصوصي و غیردولتی آثار غيرمنقول و بافت‌هاي تاريخي- فرهنگي ثبت‌شده در فهرست آثار ملي و تاریخی، فرهنگی و با ارزش را ابلاغ کرد.
نظر به اهميت بازنگري در قوانين، ضوابط و مقررات همگام با مقتضيات جاري، وزارت آموزش و پرورش پیشنهاد اصلاح موادي از آيين‌نامه استقرار مدارس و مراكز آموزشي و پرورشي غيردولتي در مناطق، نواحي و محلات مختلف را به هیئت دولت ارائه نموده است.
آخرین مصوبات
جلسات کمیسیون