امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست
با امضای معاون اول رئیس جمهور، آیین نامه اجرایی قانون تعاونی نمودن تولید و یکپارچه شدن اراضی ابلاغ شد.
به منظور دستيابي به اهداف توسعه اي كشور در حوزه صنايع دريايي و تغيير پارادايم توسعه صنعتي به سمت توسعه دريا محور، وزارت صنعت، معدن و تجارت لایحه اصلاح قانون توسعه و حمايت از صنايع دريايي را تدوین و به هیئت دولت ارائه نموده است.
معاون اول رئیس جمهور اصلاحیه تعدادی از تصویب نامه های مربوط به "جرایم رانندگی" و "جريمه هاي تخلفات مربوط به حمل و نقل" را ابلاغ کرد.
دولت «آیین نامه اجرایی ماده (8) قانون هوای پاک» موضوع تعیین سن فرسودگی انواع خودروها را ابلاغ کرد.
با امضای معاون اول رئیس جمهور، «آیین نامه هماهنگی پیشگیری و مدیریت پدیده گرد و غبار» ابلاغ شد.
معاون اول رئیس جمهور تصویب نامه مربوط به تصمیمات هیئت دولت درخصوص مدیریت مصرف برق در کشور را ابلاغ کرد.
معاون اول رئیس جمهور تصویب نامه مربوط به تعیین سازمان هواشناسی کشور به عنوان مرجع بررسی طرح های تعديل وضع آب و هوا و بارورسازی ابرها را ابلاغ کرد.
نظر به ابهامات موجود در آيين ‌نامه اجرایی جلوگيري از تخريب و آلودگي غيرقابل‌ جبران تالاب ها، سازمان حفاظت محیط زیست متن پیشنهادی مربوط به اصلاح این آیین نامه را تدوین و پس از تصویب در ستاد ملی هماهنگی و مدیریت تالاب های کشور، به هیئت دولت ارائه نموده است.
از آنجایی که کم آبی، برداشت بی رویه از منابع آب زیرزمینی، خشک شدن این منابع و در نتیجه فرونشست زمین را به همراه دارد، لذا وزارت نیرو هم راستا با پیشنهاد وزارت صمت مبنی بر افزودن موضوعات مرتبط با فرونشست زمين به مباحث مربوط به کارگروه ملی سازگاری با کم آبی، پیش نویس پیشنهادی خود را به هیئت دولت ارائه نموده است.
جلسات کمیسیون