کد خبر: 9427
تاریخ انتشار: يکشنبه 28 آذر 1400 - 18:02
در جلسه بعدازظهر روز یکشنبه هیئت دولت که به ریاست آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور برگزار شد، اعضای دولت با محاسبه سوخت تحویلی به بالگردهای امداد و نجات و اورژانس به نرخ یارانه ای موافقت کردند.
موافقت دولت با تحویل سوخت مورد نیاز بالگردهای امداد و نجات و اورژانس به نرخ یارانه ای

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران با توجه به درخواست سازمان اورژانس کشور مبنی بر تحویل سوخت هواپیمایی به صورت فله ای با نرخ یارانه ای برای استفاه توسط بالگردهای اورژانس هوایی مستقر در مناطق دور دست و صعب العبور و فاقد فرودگاه، مصوب کرد نرخ سوخت (ATK) تحويلي به بالگردهاي امداد و نجات جمعيت هلال احمر جمهوري اسلامي ايران و سازمان اورژانس كشور، با مصارف مستقيم در باك هواپيما و به صورت فله با نرخ 6 هزار ریال محاسبه گردد.

 

** دولت اساسنامه صندوق کارآفرینی امید را اصلاح کرد

هیئت وزیران به منظور تأمین نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین درخصوص اساسنامه صندوق کارآفرینی امید، با پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهوی مبنی بر اصلاح اساسنامه مذکور موافقت کرد.

به موجب این اصلاحیه، ترکیب هیئت مدیره صندوق شامل سرپرست نهاد ریاست جمهوری، یکی از معاونان سازمان برنامه و بودجه کشور و معاون مربوط به معاون اول رئیس جمهور است.

 

** اصلاح مصوبه تعیین نماینده ویژه رئیس جمهور برای نظارت بر عملکرد دستگاه های اجرایی در پیشگیری و مقابله با فساد

دولت به منظور تأمین نظر مجلس شورای اسلامی درخصوص مصوبه مربوط به تعیین نماینده ویژه رئیس جمهور برای نظارت بر عملکرد دستگاه های اجرایی در پیشگیری و مقابله با فساد، آن را اصلاح کرد.

به موجب اصلاح مصوبه فوق، نماینده ویژه رئیس جمهور به منظور هماهنگی و پیگیری اجرای نقشه ملی پیشگیری و مقابله با فساد در دستگاه های اجرایی ذیل قوه مجریه و نظارت بر عملکرد دستگاه های مذکور با رعایت وظایف، اختیارات و صلاحیت های قانونی دستگاه های مشمول نظارت، تعیین می شود.

 

** تهاتر مطالبات و بدهی های چند شرکت خصوصی با دولت

در اجرای تکلیف مقرر در بند (پ) ماده (2) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، هیئت وزیران با پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی مبنی بر تهاتر مطالبات شرکت توسعه مولد نیروگاهی جهرم از شرکت دولتی مدیریت شبکه برق ایران با بدهی همان شرکت به سازمان امور مالیاتی کشور موافقت کرد.

همچنین با تصویب دولت، مطالبات شرکت های ایران ترانسفو، سیمکو، ساخت و بهره برداری انرژی نوین سبانوین، شرکت های تولید برق مپنا در پرند، عسلویه، گناوه و توس، از شرکت های دولتی برق منطقه ای استان های گیلان و اصفهان و مدیریت شبکه برق ایران با بدهی همان شرکت ها به سازمان امور مالیاتی کشور تهاتر شد.

 

** انتقال بدهی شرکت آب منطقه ای کرمان به بانک تجارت به حساب بدهی دولت

با تصویب هیئت وزیران، بدهی شرکت دولتی آب منطقه ای کرمان به بانک تجارت ناشی از تکالیف قانونی مربوط، بابت اصل و سود تضمین شده تسهیلات دریافتی به مبلغ 17 میلیارد و 271 میلیون و 812 هزار و 671 ریال، پس از افزایش سرمایه دولت در شرکت مادرتخصصی مدیریت منابع آب ایران به میزان مبلغ یادشده، با اعلام وزارت امور اقتصادی و دارایی (خزانه داری کل کشور) به حساب بدهی دولت منتقل و با رعایت مقررات مربوط به روز رسانی می شود.

 

** موافقت با خرید خودروی داخلی برای شرکت شرکت بازآفرینی شهری ایران

دولت به وزارت راه و شهرسازی (شرکت بازآفرینی شهری ایران) اجازه داد نسبت به خرید سه دستگاه خودروی سواری تولید داخل از محل اعتبارات مصوب مربوط و با رعایت سایر قوانین و مقررات اقدام نماید.

 

** تعیین نماینده و اعلام نظر دولت در خصوص تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس

هیئت وزیران در ادامه، ضمن اعلام نظر درخصوص تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خود را برای پیگیری موضوعات مربوط تعیین کرد.

آخرین اخبار