کد خبر: 9043
تاریخ انتشار: چهارشنبه 24 شهريور 1400 - 14:56
کد پیشنهاد: 59182
تاریخ پیشنهاد: 1400/06/17
تاریخ ثبت پیشنهاد: 1400/06/21
نظر به اهمیت رسیدگی به وضعیت زندگی و معیشت مردم، وزارت دادگستری پیش‌نویس دستورالعمل تشکیل «ستاد هماهنگی نظارت بر بازار و رسیدگی به تخلفات» را به منظور ساماندهی نظارت بر بازار و رسیدگی به تخلفات احتمالی به هیئت دولت ارائه نموده است.
ارائه دستورالعمل تشكيل «ستاد هماهنگی نظارت بر بازار و رسيدگی به تخلفات»

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» رسیدگی به وضعیت زندگی و معیشت مردم و اتخاذ تدابیر لازم و اقدام عملیاتی و فوری در این زمینه، همواره در زمره اولویت های اصلی در تصمیم گیری های دولت و سایر قوا قرار داشته است. لذا نظر به اهمیت این موضوع و باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و رئیس قوه مجریه مبنی بر ضرورت هماهنگی، هم صدایی و برنامه‌ریزی همه جانبه و منسجم از ناحیه همه ارکان دولت در این خصوص، وزارت دادگستری به منظور ساماندهی نظارت بر بازار و رسیدگی به تخلفات احتمالی جهت کمک به معیشت مردم، این مهم را با عنایت به ماهیت بین بخشی آن در دستورکار قرار داده است.

از نگاه این وزارت، ضروری است در راستای نظارت بر بازار و رسیدگی به تخلفات و همچنین به منظور مهندسی مجدد فرآیندها، تدوین نقشه راه، تعیین نوع و حدود تکالیف هریک از دستگاه های اجرایی، ستادها و نهادهای دولتی، عمومی و غیردولتی، جلوگیری از موازی‌کاری بین آن ها و پایش و ارزیابی دقیق، اثربخش و کارآ، نسبت به تشکیل ستادی تحت عنوان «ستاد هماهنگی نظارت بر بازار و رسیدگی به تخلفات» به ریاست معاون اول رئیس جمهور و متشکل از مقامات عالی رتبه دستگاه های ذی ربط در حوزه تنظیم بازار، اقدام شود تا راهبری موضوع را عهده دار گردند.

پیش بینی می شود با تشکیل این ستاد ضمن ارتقاء سطوح سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در سطح عالی، استانی و شهرستانی، هماهنگی و مدیریت یکپارچه دستگاه های اجرایی در حوزه نظارت بر بازار، ایجاد ظرفیت های تعاملی با بخش خصوصی، کنترل عمومی سطح قیمت ها و برخورد با تخلفات احتمالی محقق گردیده و با اتخاذ تصمیمات دقیق و به موقع بتوان نسبت به تامین نیازهای ضروری و ایجاد ثبات و آرامش در بازار اقدام کرد.

در همین راستا وزارت دادگستری پیش‌نویس دستورالعمل تشکیل ستاد هماهنگی نظارت بر بازار و رسیدگی به تخلفات را که به منظور تحقق اهداف فوق تنظیم شده، جهت سیر مراحل بررسی به هیئت دولت ارائه نموده است.

گفتنی است این موضوع مراحل بررسی خود را در کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت طی می کند.

downlod
آخرین موضوعات در حال بررسی