کد خبر: 8972
تاریخ انتشار: سه شنبه 9 شهريور 1400 - 15:53
کد پیشنهاد: 58943
تاریخ پیشنهاد: 1400/04/06
تاریخ ثبت پیشنهاد: 1400/04/12
وزارت راه و شهرسازی با توجه به اعزام کارکنان این وزارتخانه به مأموریت به دلیل نوع فعالیت و وظایف محول شده به آنها، پیشنهاد اصلاح تبصره (2) ماده (12) ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 1400 کل کشور و اضافه شدن کارکنان وزارتخانه مزبور به مشمولین پرداخت فوق العاده مأموریت روزانه را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به دولت ارایه کرده است.
درخواست وزارت راه و شهرسازی برای اضافه شدن کارکنان این وزارت به مشمولان پرداخت فوق‌العاده مأموریت روزانه

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» از سال 1395 به بعد ضوابط اجرایی قوانین بودجه سالیانه کل کشور متضمن مقرره ای دایر بر پرداخت فوق العاده مأموریت روزانه کارکنان وزارت راه و شهرسازی بدون اینکه مأموریت مستلزم خارج شدن از شهرستان محل خدمت باشد، بوده و از سال 1398 به بعد موضوع به کارمندان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای منحصر شده است.

همچنین برابر مصوبه هیئت وزیران در اردیبهشت ماه سال جاری در مورد اصلاح ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 1400 کل کشور، کارکنان صنعت آب و برق و گمرک جمهوری اسلامی ایران نیز به مشمولین پرداخت فوق العاده مأموریت روزانه اضافه شده اند.

بر این اساس، وزارت راه و شهرسازی نیز با توجه به اینکه کارکنان این وزارتخانه به دلیل نوع فعالیت و وظایف محول شده به مأموریت اعزام می شوند و ضرورت دارد تبصره (2) ماده (12) ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 1400 کل کشور اصلاح شود، پیشنهاد اصلاح تبصره مذکور و اضافه شدن کارکنان وزارتخانه مزبور به مشمولین پرداخت فوق العاده مأموریت روزانه را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به دولت ارایه کرده است.

همچنین به موجب متن پیشنهادی یاد شده، فوق العاده مأموریت روزانه بیش از 9 ماه در سال تجاوز نخواهد کرد و بر حسب مورد با تشخیص وزارت راه و شهرسازی و یا رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای قابل پرداخت می باشد.

گفتنی است، پیشنهاد فوق هم اکنون در کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک دولت مراحل بررسی و تصمیم گیری را سپری می کند.

downlod
آخرین موضوعات در حال بررسی