کد خبر: 8791
تاریخ انتشار: دوشنبه 4 مرداد 1400 - 13:29
کمیسیون های هیئت دولت >> امور دولت >> مصوبه
نوع مصوبه: تصویب نامه
شماره مصوبه: 58989/46508
تاریخ ابلاغ: 1400/05/03
معاون اول رئیس جمهور تصویب نامه موضوع طرح تقسیم کار ملی توسعه، ترویج و نهادینه‌سازی سیاست‌های راهبردی خانواده محور را ابلاغ کرد.
ابلاغ طرح تقسیم کار ملی توسعه، ترویج و نهادینه‌سازی سیاست‌های راهبردی خانواده محور

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هيئت وزيران در جلسه 27 تیر 1400 به پیشنهاد معاونت رییس جمهور در امور زنان و خانواده و در اجرای ماده (3) آیین‌نامه تشکیل ستاد ملی زن و خانواده، طرح تقسیم کار ملی توسعه، ترویج و نهادینه‌سازی سیاست‌های راهبردی خانواده محور را تصویب کرد.

بر اساس این تصمیم، دستگاه‌های اجرایی موظفند متناسب با محورها و مؤلفه‌های شاخص‌های خانواده و مبتنی بر راهبردهای مربوطه، برنامه ارتقای وضعیت شاخص‌ها را تدوین و نسبت به درج آن در سامانه رصد و پایش وضعیت زنان و خانواده اقدام نمایند.

همچنین دستگاه‌های اجرایی موظفند به منظور ارتقای شاخص‌های خانواده، با هماهنگی دبیرخانه ستاد ملی زن و خانواده و سازمان برنامه و بودجه کشور، اعتبارات پیش‌بینی شده مرتبط با برنامه‌ها را در قالب اعتبارات مصوب مربوط و تخصیص‌یافته هزینه و گزارش عملکرد بودجه‌ای خود را در مقاطع زمانی شش ماهه به منظور ارایه به مراجع ذی‌ربط، در اختیار دبیرخانه و سازمان مذکور قرار دهند.

علاوه بر این، دستگاه‌های اجرایی موظفند تمامی فعالیت‌ها و اقدامات خود در این خصوص را در مقاطع زمانی شش ماهه به دبیرخانه ستاد ملی زن و خانواده (معاونت رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده) گزارش نمایند.

downlod