کد خبر: 8607
تاریخ انتشار: چهارشنبه 26 خرداد 1400 - 10:32
نوع مصوبه: تصویب نامه
شماره مصوبه: 57401/32371
تاریخ ابلاغ: 1400/03/25
با امضای معاون اول رئیس جمهور، آیین نامه اجرایی طرح اقدام ملی مسکن ابلاغ شد.
دولت «آیین نامه اجرایی طرح اقدام ملی مسکن» را ابلاغ کرد

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه مورخ 23 خرداد 1400 به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور، آیین نامه اجرایی طرح اقدام ملی مسکن را به تصویب رساند.

به موجب آیین نامه مذکور، میزان سقف تسهیلات مشارکت مدنی ساخت و فروش اقساطی در اراضی و پروژه های مشمول طرح اقدام ملی مسکن برای 600 هزار واحد مسکونی، مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال به ازای هر واحد مسکونی تعیین می شود.

همچنین برای تأمین مسکن گروه های کم درآمد به میزان کمک و یا ما به التفاوت نرخ سود 5 درصد تسهیلات مشارکت مدنی ساخت و فروش اقساطی تا سقف سود مصوب تسهیلات بخش مسکن از محل اعتبارات مندرج در جدول مصارف تبصره (14) قانون بودجه سنواتی با ارایه تضامین لازم توسط دستگاه یا نهاد متولی پیش‌بینی می گردد.

براساس آیین نامه یاد شده، شورای عالی معماری و شهرسازی ایران می تواند تراکم پایه پروژه های ساختمانی در طرح اقدام ملی مسکن را تا سقف تراکم مجاز افزایش دهد و به شهرداری های سراسر کشور ابلاغ نماید.

هزینه خدمات مدیریت و هزینه های جانبی پشتیبانی طرح حمایتی اقدام ملی مسکن در سال 1400 با تصویب مجامع مربوط از محل مبالغ داخلی شرکت های تابع ذی ربط وزارت راه و شهرسازی تا سقف 500 میلیارد ریال تأمین و برای سال های آتی در هماهنگی با سازمان برنامه و بودجه کشور افزایش می یابد.

downlod