کد خبر: 8398
تاریخ انتشار: شنبه 11 ارديبهشت 1400 - 11:33
کمیسیون های هیئت دولت >> اقتصاد >> مصوبه
نوع مصوبه: تصویب نامه
شماره مصوبه: 58246/13197
تاریخ ابلاغ: 1400/02/08
معاون اول رئیس جمهور اصلاحیه آيين‌نامه اجرايي برنامه ملي بازآفريني شهري پايدار را ابلاغ کرد.
اصلاح و ابلاغ آيين‌نامه اجرايی برنامه ملی بازآفرينی شهری پايدار

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هيئت وزيران در جلسه 5 اردیبهشت 1400 به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و با هدف کمک به مسکن دار شدن ساکنان مناطق کمتر برخوردار مرزی و ایجاد جذابیت برای نوسازی بافت های فرسوده و انبوه سازان، با اصلاح ماده (17) آیین نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار موافقت کرد.

بر این اساس، ميزان سقف تسهيلات مشاركت مدني دوره ساخت و وديعه اسكان موقت در اراضي مشمول طرح ها و برنامه‌هاي موضوع اين تصویب‌نامه به ترتيب در كلانشهرها به ازاي هر واحد مسكوني توليد شده یک میلیارد و 200 ميليون ريال و 400 ميليون ريال و در ساير شهرها 800 ميليون ریال و 300 ميليون ريال تعيين مي‌شود.

سازمان برنامه و بودجه كشور در سقف اعتبارات تامین شده، باید وجوه اداره شده را به نحوي تأمين نمايد كه نرخ سود تسهيلات مذکور به ميزان 50 درصد نرخ مصوب شوراي پول و اعتبار جهت تسهيلات متناظر تقليل يابد.

همچنین به منظور تسهیل شرایط دریافت تسهیلات ساخت در مناطق کمتر برخوردار مرزی، وزارت راه و شهرسازی (شرکت مادر تخصصی بازآفرینی شهری ایران) مجاز است نسبت به پرداخت تسهیلات ساخت به متقاضیان نوسازی در مناطق مذکور با کارمزد حداقل چهار درصد از طریق انعقاد قرارداد عاملیت با بانک ها و مؤسسات عامل دارای مجوز از بانک مرکزی جهوری اسلامی ایران اقدام نماید.

 سازمان برنامه و بودجه کشور نیز به منظور کمک به تأمین مابه التفاوت نرخ کارمزد تسهیلات موضوع این تبصره با نرخ تسهیلات مقرر در این آیین‌نامه (50 درصد نرخ مصوب شورای پول و اعتبار) منابع ممکن را در لوایح بودجه سنواتی پیش¬بینی و تضامین لازم را از محل اعتبارات مصوب مربوط صادر خواهد کرد.

downlod