کد خبر: 8105
تاریخ انتشار: يکشنبه 3 اسفند 1399 - 19:11
در جلسه امروز هیئت دولت که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، وزرای راه و شهرسازی و کشور گزارشی از وضعیت زلزله زدگان استان های کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان و خدمات رسانی های انجام شده، به هیئت وزیران ارایه دادند.
گزارش وزرای راه و شهرسازی و کشور از وضعیت خدمات رسانی به زلزله زدگان استان های کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» رئیس جمهور در این جلسه ضمن اظهار تأسف از آسیب های وارده به زلزله زدگان و دستور تداوم خدمت رسانی به آسیب دیدگان، به دستگاه های مسئول دستور داد کوشش کنند تا تمام واحدهای ساختمانی آسیب دیده حداکثر تا پایان تیر ماه نوسازی، بازسازی و تعمیر شوند.

دکتر روحانی همچنین دستور تخصیص و تأمین منابع مالی لازم در این خصوص را به سازمان برنامه و بودجه کشور صادر کرد.

رئیس جمهور در پایان، ضمن تشکر از حضور به موقع و خدمت رسانی فشرده وزارت راه و شهرسازی، جمعیت هلال احمر، ستاد مدیریت بحران کشور و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، از همدلی و هماهنگی مسئولان استان ها، نیروهای مردمی و نهادهای انقلابی قدردانی کرد.

 

** اختصاص اعتبار و تسهلیات بانکی به زلزله زدگان در استان های کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان

هیئت وزیران در ادامه، با اختصاص مبلغ یک هزار و 855 میلیارد و 444 میلیون ریال برای بازسازی بخش های خسارت دیده ناشی از زلزله در استان های کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان موافقت کرد.

اعتبار فوق شامل کمک های بلاعوض جهت احداث و تعمیر واحدهای مسکونی شهری و روستایی و تأمین لوازم معیشتی واحدهای مسکونی آسیب دیده، کمک هزینه اسکان موقت برای واحدهای مسکونی شهری و روستایی خسارت دیده، هزینه های پشتیبانی و ارایه خدمات فنی و مدیریتی و آواربرداری و بازسازی تأسیسات زیربنایی در استان های یاد شده است.

همچنین به موجب مصوبه دولت، مبلغ 3 هزار و 71 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (با سود و کارمزد 4 درصد در مناطق روستایی و 5 درصد در مناطق شهری) به منظور جبران خسارات ناشی از وقوع زلزله در استان های آسیب دیده کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان با ضمانت زنجیره ای پرداخت می شود.

 

** تصمیم گیری درخصوص چگونگی محاسبه مالیات حقوق و مزایای کارمندان خارج از کشور بهره مند از فوق العاده اشتغال

دولت به منظور رفع اختلاف بین وزارت امور خارجه با سازمان امور مالیاتی کشور درخصوص چگونگی محاسبه مالیات حقوق و مزایای کارمندان خارج از کشور بهره مند از فوق العاده اشتغال، مصوب کرد مبالغ ریالی فوق العاده اشتغال خارج از کشور و مأمورین ثابت، در محاسبه مالیات بر درآمد حقوق مأموران ثابت خارج از کشور بر اساس مأخذ محاسبه ارز پیش‌بینی شده، به منظور حل و فصل اختلافات موجود ملاک باشد.

 

** ارجاع اساسنامه فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران به مجمع عمومی فدراسیون

هیئت وزیران با توجه به ماهیت غیردولتی و غیرعمومی فدراسیون فوتبال و نظر به اینکه فدراسیون مزبور، فدراسیون حرفه ای می باشد، تهیه و تصویب اساسنامه فدراسیون فوتبال را در صلاحیت دولت ندانسته و آن را به مجمع عمومی فدراسیون فوتبال اعاده کرد.

آخرین اخبار