کد خبر: 7813
تاریخ انتشار: چهارشنبه 3 دی 1399 - 09:24
کمیسیون های هیئت دولت >> اقتصاد >> نتیجه جلسه
در هشتمین جلسه «کارگروه رفع موانع جهش تولید» که روز سه شنبه مورخ 2 دی 1399 به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، احکام پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی به منظور تحقق جهش تولید مسکن در کشور و طرح اقدام ملی مسکن مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
بررسی طرح اقدام ملی مسکن در هشتمین جلسه کارگروه رفع موانع جهش تولید

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» در این جلسه که با حضور وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت، رییس سازمان بازرسی کل کشور، رییس کمیسیون ویژه جهش تولید مجلس شورای اسلامی و نمایندگان سایر دستگاه ها برگزار شد، دکتر جهانگیری ضمن تأکید بر اهمیت  تأمین مسکن اقشار هدف برای دولت، از بخش مسکن به عنوان یکی از بخش های مهم که پیشران رشد اقتصادی کشور محسوب می شود، نام برد.

همچنین معاون وزیر راه و شهرسازی گزارشی از طرح اقدام ملی مسکن و احکام مورد نیاز آن ارایه کرد. در انتهای جلسه مقرر شد، کار گروهی متشکل از نمایندگان سازمان برنامه و بودجه،‌ بانک مرکزی و وزارتخانه های راه و شهرسازی و امور اقتصادی و دارایی با محوریت معاونت هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور بطور هفتگی موضوعات مرتبط با طرح ساخت حداکثر 600 هزار واحد مسکونی را بررسی و ضمن ارائه گزارش هفتگی به معاون اول رئیس جمهور، راهکارهای عملی به انضمام احکام اصلاح شده وزارت راه و شهرسازی برای تصمیم گیری به هیئت وزیران ارسال شود.

آخرین اخبار