کد خبر: 7613
تاریخ انتشار: چهارشنبه 7 آبان 1399 - 11:41
کمیسیون های هیئت دولت >> اقتصاد >> نتیجه جلسه
پنجمین جلسه «کارگروه رفع موانع جهش تولید» روز سه شنبه مورخ 6 آبان 1399 به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.
برگزاری پنجمین جلسه «کارگروه رفع موانع جهش تولید» به ریاست معاون اول رئیس جمهور

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» در پنجمین جلسه «کارگروه رفع موانع جهش تولید» احکام پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی به منظور کاهش نیاز به واردات نهاده‌های تولید کشاورزی و همینطور حمایت از راه‌اندازی واحدهای بزرگ در حوزه کشاورزی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

این احکام در قالب جلسات تخصصی با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط مورد بررسی دقیق‌تر و نهایی‌سازی قرار خواهند گرفت و در جلسات آتی کارگروه، به منظور تصمیم‌گیری نهایی ارائه خواهد شد.   

کارگروه «رفع موانع جهش تولید» با دستور و تأکید مقام معظم رهبری با ریاست معاون اول رئیس جمهور، و نمایندگانی از هر سه قوه و با هدف شناسایی و رفع موانع و چالش‌های جهش تولید ایجاد شده است.

طی جلسات برگزار شده، 14 حکم به پیشنهاد هیأت مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزها، در راستای بهبود محیط کسب‌وکار و 5 حکم در راستای تسهیل تأمین مالی ریالی بنگاه های تولیدی کشور مصوب گردیده است.

همچنین 3 حکم از 5 حکم مربوط به تسهیل تأمین مالی در شورای پول و اعتبار به تصویب رسیده و به بانک‌ها و مؤسسات مالی کشور ابلاغ شده و سایر احکام به منظور طی مراحل تصویب و اجرایی شدن توسط مراجع ذی‌ربط، اعم از مجلس شورای اسلامی، هیئت وزیران و قوه قضاییه ابلاغ گردیده است.