کد خبر: 7554
تاریخ انتشار: سه شنبه 29 مهر 1399 - 15:47
کد پیشنهاد: 58062
تاریخ پیشنهاد: 1399/07/07
تاریخ ثبت پیشنهاد: 1399/07/07
کارگروه «رفع موانع جهش تولید» با دستور و تأکید مقام معظم رهبری با ریاست معاون اول رئیس جمهور و نمایندگانی از هر سه قوه و با هدف شناسایی و رفع موانع و چالش‌های جهش تولید ایجاد شده است.
تشکیل كارگروه رفع موانع جهش توليد برای برطرف نمودن موانع و چالش های موجود

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» چهارمین جلسه کارگروه «رفع موانع جهش تولید» به ریاست معاون اول رییس جمهور در روز سه‌شنبه مورخ 22 مهر 1399 تشکیل گردید.

در این جلسه در ادامه بررسی اهم چالش‌ها و موانع جهش تولید در حوزه صنعت و معدن، احکام پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای رفع تنگناها و مشکلات تأمین مالی ریالی بنگاه‌های تولیدی، نهایی و مصوب گردید.

کارگروه «رفع موانع جهش تولید» با دستور و تأکید مقام معظم رهبری با ریاست معاون اول رئیس جمهور و نمایندگانی از هر سه قوه و با هدف شناسایی و رفع موانع و چالش‌های جهش تولید ایجاد شده است.

طی جلسات برگزار شده، 14 حکم به پیشنهاد هیئت مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزها، در راستای بهبود محیط کسب‌وکار و پنج حکم در راستای تأمین تسهیل تأمین مالی ریالی بنگاه‌های تولیدی کشور مصوب گردیده که به منظور طی مراحل تصویب و اجرایی شدن توسط مراجع ذی‌ربط، اعم از مجلس شورای اسلامی، هیئت وزیران، قوه قضاییه و شورای پول و اعتبار ابلاغ گردیده است.