کد خبر: 4815
تاریخ انتشار: چهارشنبه 11 ارديبهشت 1398 - 14:08
تاریخ پیشنهاد: 1398/02/03
تاریخ ثبت پیشنهاد: 1398/02/10
کد پیشنهاد: 56522
وزارت کشور پیش‌نویس لایحه اصلاح ماده (۱۰۰) قانون شهرداری با رویکرد پیشگیری، جلوگیری و برخورد قاطع و بدون اغماض در حوزه تخلفات ساختمانی در حریم و محدوده شهر‌ها را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.

پیش‌نویس لایحه اصلاح ماده (۱۰۰) قانون شهرداری درخصوص رسیدگی به تخلفات ساختمانی در هیئت دولت

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» مطابق ماده (100) قانون شهرداری، مالکان اراضی و املاک واقع در محدوده شهر یا حریم آن باید قبل از هر اقدام عمرانی یا تفکیک اراضی و شروع ساختمان از شهرداری پروانه اخذ نمایند.

شهرداری می تواند از عملیات ساختمانی ساختمان های بدون پروانه یا مخالف مفاد پروانه به وسیله مأموران خود اعم از آنکه ساختمان در زمین محصور یا غیرمحصور واقع باشد، جلوگیری کند.

 بررسی های کارشناسی نشان می دهد این ماده در حوزه رسیدگی به تخلفات ساختمانی به ویژه کلان‌شهرها از قابلیت مناسب برخوردار نبوده و بروز‌رسانی آن، همواره به عنوان یکی از دغدغه‌های مهم طی دو دهه اخیر مطرح بوده است.

 در همین راستا وزارت کشور با همکاری مدیران و کارشناسان دستگاه‌های ذیربط و صاحب‌نظران حوزه مدیریت شهری از جمله نمایندگان دیوان عدالت اداری، شورای‌عالی استان‌ها، شورای اسلامی شهر تهران، دبیرخانه مجمع کلان‌شهرهای کشور و شهرداری تهران، پیش‌نویس لایحه اصلاح ماده (۱۰۰) قانون شهرداری را با رویکرد پیشگیری، جلوگیری و برخورد قاطع و بدون اغماض در حوزه تخلفات ساختمانی در حریم و محدوده شهرها تهیه و جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.

downlod

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف
آخرین موضوعات در حال بررسی