کد خبر: 315
تاریخ انتشار: يکشنبه 6 تير 1395 - 16:51
تاریخ ثبت پیشنهاد: 1392/09/18
کد پیشنهاد: 41859
دستگاه هاي اجرائي مجازند در پروژه‌هاي واگذاري نسبت به تفويض اختيار لازم به بسيج سازندگي اقدام و در جهت محروميت‌زدايي، عمران و آباداني روستا و...
آیین نامه اجرایی قانون اصلاح اختیارات سازمان بسیج سازندگی

1-  طبق ماده (1) قانون اصلاح اختيارات سازمان بسيج سازندگي نيروي مقاومت بسيج سپاه پاسداران انقلاب اسلامي- مصوب 1386- در راستاي اجراء اصل(147) قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران سازمان بسيج سازندگي و رده‌هاي تابعه به عنوان مجري طرح هاي عمومي و دولتي محسوب مي‌شوند و مجاز به تبادل توافقنامه و يا انعقاد قرارداد با دستگاه هاي اجرائي مي‌باشند. دستگاه هاي اجرائي مجازند در پروژه‌هاي واگذاري نسبت به تفويض اختيار لازم به بسيج سازندگي اقدام و در جهت محروميت‌زدايي، عمران و آباداني روستا و مناطق محروم، غني‌سازي اوقات فراغت جوانان در عرصه‌هاي كار، تلاش و بهره‌برداري از توانايي آنها، توسعه و بسط فرهنگ سازندگي در بين جوانان، كمك به دولت در توسعه سازندگي معنوي و مادي كشور به ويژه در طرح هاي عام‌المنفعه، افزايش توان فني و تجربي جوانان داوطلب و بسيجيان و ايجاد فضاي مناسب براي تمرين در فعاليت هاي گروهي و كمك به رفع مشكل اشتغال جوانان اعم از دائم و موقت اقدام نمايند.

دلایل توجیهی ارایه شده برای این پیشنهاد بشرح ذیل است:

- عمران و آباداني روستاها و مناطق محروم

- غني سازي اوقات فراغت جوانان در عرصه هاي كار،تلاش و بهره برداري از توانايي آنها

- توسعه و بسط فرهنگ سازندگي در بين جوانان

- كمك به دولت در توسعه سازندگي معنوي و مادي كشور به ويژه طرح هاي عام المنفعه

- افزايش توان فني و تجربي جوانان داوطلب و بسيجيان و ايجاد فضاي مناسب براي تمرين در فعاليت هاي گروهي و كمك به رفع مشكل اشتغال جوانان اعم از دائم و موقت

2- طبق ماده (6) قانون يادشده آيين نامه اجرايي اين قانون حداكثر ظرف سه ماه بنا به پيشنهاد نيروي مقاومت بسيج سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و با همكاري وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح تهيه و به تصويب هيأت وزيران مي‌رسد.

3- با عنايت به مراتب فوق وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح پيش نويس آيين نامه اجرايي مربوط را براي طي مراحل تصويب ارايه نموده است.

4-  سازمان مدیریت و برنامه ریزی به شرح زير موافقت خود را با پيشنهاد يادشده اعلام نموده است :

"با توجه به اين كه اقدامات و فعاليت هاي سازمان بسيج سازندگي در مناطق دور افتاده و محروم بوده كه بخش خصوصي چندان رغبتي به حضور در آن مناطق ندارند و از طرفي به لحاظ عام المنفعه بودن طرح ها و پروژه هاي سازندگي(مسجد،خانه بهداشت،مدرسه و ...) كه عمدتاً در مناطق محروم و شهرهاي كوچك مرزي واقع شده با مشاركت بسيج به ويژه اقشار تخصصي سازمان بسيج(بسيج دانشجويي و اساتيد،فرهنگيان،جامعه پزشكي ، مهندسان و ...) به صورت داوطلبانه انجام مي پذيرد و هزينه هاي آن با ساير بخش ها قابل مقايسه نمي باشد،لذا سازمان با مفاد آيين نامه موصوف نظر موافق دارد . "

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف
آخرین موضوعات در حال بررسی