دوشنبه 30 فروردين 1400 - 15:12
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری وزارت خانه‌های راه و شهرسازی، كشور و امور خارجه،‌ آیین نامه اجرایی نحوه تعیین و شناسایی خانوارهای ایرانی و اتباع خارجی را تهيه و به هیئت دولت ارائه نموده است.
ارائه آيين نامه اجرايی «نحوه تشخيص مالكان واحدهای مسكونی اقشار كم درآمد»
دوشنبه 30 فروردين 1400 - 15:12
باتوجه به دریافت حق بیمه پایه حوادث طبیعی ساختمان از طریق قبوض برق واحدهای مسکونی و نیز نظر قانون گذار بر معافیت مالکان واحدهای مسکونی اقشار کم درآمد از پرداخت این حق بیمه،‌ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آيين نامه اجرایی نحوه تشخیص مالکان واحدهای مسکونی اقشار کم درآمد را که با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) و بیمه مرکزی و بانک ملی ایران تدوین شده، به هیئت دولت ارائه نموده است.
دوشنبه 23 فروردين 1400 - 14:42
وزارت جهاد کشاورزی با هدف تامین و تخصیص آب مصرفی در زمینه توسعه پوشش گیاهی کشور، به ویژه بسط و گسترش نهالستان ها و پارک های جنگی که هدف جلوگیری از چالش های زیست محیطی و حفظ منابع آبی و خاکی را دنبال می کنند، پیشنهاد اصلاح بند (ب) آیین نامه اجرایی ماده (11) قانون تشکیل وزارت جهاد کشاورزی، موضوع آب مورد نياز براي مصارف كشاورزي را به هیئت دولت ارائه نموده است.
يکشنبه 15 فروردين 1400 - 12:51
با امضای معاون اول رئیس جمهور، آیین نامه اجرایی ماده (14) قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی ابلاغ شد.
پیشنهاد لغو روادید عادی بین ایران و عراق
يکشنبه 24 اسفند 1399 - 15:59
وزارت امور خارجه با توجه به حصول توافقات اولیه بین دولت های جمهوری اسلامی ایران و عراق درخصوص لغو روادید عادی بین دو کشور، پیشنهاد مذکور را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به هیئت دولت ارایه کرده است.
پیشنهاد انعقاد موافقتنامه حقوقی به منظور ایجاد دانشگاه بین المللی (گروه دی 8)
سه شنبه 7 بهمن 1399 - 14:13
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در اجرای بند (8) ضمیمه قانون عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری اقتصادی هشت کشور درحال توسعه (گروه دی 8)، پیشنهاد انعقاد موافقتنامه حقوقی به منظور ایجاد دانشگاه بین المللی با مشارکت اعضای (گروه دی 8) را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به هیئت دولت ارایه کرده است.
بررسی لایحه ماده واحده اصلاح تبصره (6) ماده واحده الحاق دو تبصره به ماده واحده قانون ابطال اسناد فروش رقبات، آب و اراضی موقوفه
يکشنبه 13 مهر 1399 - 13:48
معاونت حقوقی رئیس جمهور، پیشنهاد لایحه ماده واحده اصلاح تبصره (6) ماده واحده الحاق دو تبصره به ماده واحده قانون ابطال اسناد فروش رقبات، آب و اراضی موقوفه 1380/12/19 را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به کمیسیون لوایح دولت ارایه کرده است.
ارائه پیش نویسی قانونی به منظور پیش‌بینی ساختار شورایاری در نظام مدیریت شهری
چهارشنبه 2 مهر 1399 - 13:34
معاونت حقوقی رئیس جمهور به منظور شناسایی قانونی جایگاه شورایاری ها در نظام مدیریت شهری، پیش نویس لایحه الحاق یک بند به ماده (80) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران را جهت سیر مراحل تصویب به کمیسیون خاص امور کلان شهر تهران و سایر کلان شهرهای هیئت دولت ارائه نموده است.
سه شنبه 31 فروردين 1400 - 15:29
معاون اول رئیس جمهور مصوبه اصلاحی مربوط به انعقاد قرارداد مشارکت برای احداث آزادراه مشهد - چناران - قوچان را ابلاغ کرد.
شنبه 1 تير 1398 - 16:55
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، لایحه شفافیت را که در جلسه 25 اردیبهشت 1398 هیئت وزیران با هدف ارتقاء سطح شفافیت و تحقق اقتصاد سالم و پویا به تصویب رسید، برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.
یادداشت و گزارش
بازنگری در آيين‌نامه فوق‌العاده اشتغال خارج از كشور مستخدمان دولت
در جلسه اصلی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت به ریاست جمشید انصاری، بررسی پیشنهادات وزارت خانه های امورخارجه و فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد شهید و امور ایثارگران در دستور کار قرار گرفت.
انتشار مجموعه مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا برای نخستین بار
به منظور تسهیل دسترسی عمومی به متن کامل مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و بازتاب شایستۀ تصمیمات و تلاش های مستمر و مؤثر ستاد ملی مقابله با کرونا و تأمین حق مردم بر آگاهی از حقوق و تکلیف های خود و تقویت همسویی دستگاه ها در اجرای تدابیر اتخاذ شده، مجموعه مصوبات ستاد مذکور تا پایان جلسه سی ام (اسفند 1398 تا مرداد 1399) از سوی معاونت امور دولت دفتر هیئت دولت گردآوری و تنظیم شده و در پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت منتشر می شود.
لايحه اصلاح قانون ماليات هاي مستقيم، یک گام مانده به تصویب در دولت
در جلسه اصلی کمیسیون اقتصاد به ریاست وزیر امور اقتصادی، روند بررسی لايحه اصلاح قانون ماليات¬هاي مستقيم که با هدف بازنگری در نظام مالیاتی کشور تدوین شده، به پایان رسید و در دستور کار جلسه اصلی هیئت وزیران قرار گرفت.
تعرفه‌های خدمات سازمان امور دانشجویان،‌ در انتظار تصویب دولت
در جلسه اصلی کمیسیون علمی هیئت دولت به ریاست منصور غلامی، دو موضوع پیشنهادی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت. از مهمترین تصمیمات این جلسه،‌ اتمام روند بررسی کمیسیونی پیشنهاد مربوط به تعیین تعرفه‌های خدمات سازمان امور دانشجویان بود.