امور دولت
هیئت وزیران به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور با اصلاح آیین نامه اجرایی تبصره (۵) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور موافقت کرد.
هیئت وزیران به دلیل تغییر در اولویت‌های کنونی دولت، شرایط جاری کشور و لزوم تمرکز وزارتخانه بر مأموریت‌های قانونی، خواستار استرداد لایحه "تشکیل وزارتخانه‌های "رفاه و تأمین اجتماعی" و "کار و تعاون" از مجلس شورای اسلامی شده است.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور با اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات و بازسازی اماکن مسکونی و تأسیسات زیربنایی آسیب دیده ناشی از سیل، صاعقه و توفان در استان آذربایجان شرقی موافقت نمود.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه با اختصاص اعتبار به منظور جلوگیری از حوادث غیرمترقبه از طریق اجرای پروژه‌های پیشگیرانه جهت ساماندهی رودخانه کرج در محدوده شهر قدس استان تهران موافقت نمود.
هیئت وزیران بند (۱) تصویب‌نامه شماره ۱۳۷۱۶۱/ت ۵۶۰۲۳ هـ مورخ ۱۶ /۱۰ /۱۳۹۷ موضوع ترخیص خودرو‌های وارداتی از گمرکات کشور را اصلاح کرد.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه با تخصیص اعتبار به صورت هزینه‌ای به منظور جبران خسارت و بازسازی اماکن مسکونی و تأسیسات زیربنایی آسیب دیده ناشی از وقوع سیل در استان قم موافقت نمود.
هیئت وزیران با اختصاص اعتبار برای جبران خسارت و بازسازی اماکن مسکونی و تأسیسات زیربنایی آسیب دیده ناشی از وقوع فرونشست زمین، برف و کولاک، طوفان، سیل، سیلاب‌های فصلی و زلزله در شهرستان‌های استان اصفهان موافقت نمود.
هیئت وزیران با تخصیص اعتبار و بازسازی بخش های خسارت دیده ناشی از بارندگی های شدید، طوفان و سیل استان گلستان موافقت کرد.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه با تخصیص اعتبار به صورت هزینه‌ای برای جبران خسارت و بازسازی اماکن مسکونی و تأسیسات زیربنایی آسیب دیده از وقوع سیل در شهرستان‌های استان زنجان موافقت کرد.
تصویب نامه هیئت وزیران در خصوص تخصیص اعتبار برای جبران خسارت و بازسازی اماکن مسکونی و تاسیسات زیربنایی خسارت دیده ناشی از سیل در شهرستان‌های استان خراسان رضوی ابلاغ شد.