امور دولت
دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، لایحه «توسعه محدوده منطقه آزاد تجاری - صنعتی چابهار» را برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال نمود.
دکتر حسن روحانی لایحه پروتکل اصلاح موافقت‌نامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه جهت معاضدت در پرونده‌های مدنی و جزایی را برای طی تشریفات قانونی به مجلس ارسال کرد.
هیئت دولت، سازمان مسئول، موضوع فعالیت و مساحت منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه را تصویب کرد.
هیئت وزیران طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی شیراز را به‌منظور دستیابی به راهکار‌های جامع و پایدار، هدف‌گذاری توسعه منطقه تصویب کرد.
اعضای کابینه طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی گرمسار را با رعایت ملاحظات زیست محیطی به تصویب رساندند.
هیئت وزیران در جلسه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ طرح جامع منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی را تعیین کردند.
هیئت وزیران سازمان برنامه و بودجه کشور را مکلف کرد تا نسبت به تعیین تکلیف طرح پل ارتباطی خلیج فارس قشم با رعایت قوانین و مقررات مربوط اقدام نماید.
هیئت وزیران بودجه سال ۱۳۹۸ سازمان‌های مناطق آزاد تجاری – صنعتی کیش، قشم، چابهار، ارس، اروند، انزلی و ماکو و شرکت‌های تابع آن‌ها و اصلاحیه بودجه سال ۱۳۹۷ سازمان‌های مناطق یادشده را تعیین کردند.
شورای عالی فنی سازمان برنامه و بودجه کشور به عنوان مرجع داوری در اختلاف‌های ناشی از اجرا یا تفسیر قرارداد‌های طرح‌های عمرانی دستگاه‌های اجرایی با پیمانکاران و مشاوران تعیین شد.
هیئت وزیران آیین‌نامه اجرایی ساز و کار پرداخت خسارت به مشترکان برق و گاز برای حوادث ناشی از انفجار، آتش سوزی و مسمومیت مشترکان گاز و برق، میزان تعهدات شرکت‌های بیمه‌گر و نحوه برگزاری مناقصه برای انتخاب شرکت‌های بیمه را به تصویب رسانید.