امور دولت
با موافقت دولت، شرکت احداث و بهره برداری آزاد‌راه تهران - شمال از شمول تأمین حداقل ۲۵ درصد از رقم کل دارایی‌ها از طریق حقوق صاحبان سهام مستثنی شد.
وزیران عضو شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی سه عضو جدید مناطق آزاد تجاری - صنعتی کیش و چابهار را منصوب کردند.
مصوبه هیئت وزیران در خصوص اختصاص اعتبار برای بازسازی تأسیسات زیربنایی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه برای اجرا به وزارتخانه‌های کشور، راه و شهرسازی و امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شد.
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی قانون موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری چک برای اجرا به وزارت اموراقتصادی و دارایی ابلاغ کرد.
رئیس جمهور قانون اصلاح بند (۵) ماده (۶) و ماده (۲۱) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی در خصوص شفافیت شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی را برای اجرا به وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ کرد.
با تصویب هیئت وزیران مبلغ حق امتیاز و جریمه‌های قانونی دارندگان پروانه دفاتر «پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی» و ارتباطات و فناوری اطلاعات روستایی تعیین شد.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی قانون موافقتنامه همکاری و کمک متقابل اداری در موضوعات گمرکی بین گمرک جمهوری اسلامی ایران و اداره کل گمرک جمهوری سوسیالیستی ویتنام را برای اجرا ابلاغ کرد.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی قانون حمایت از مرمت و احیای بافت‌های تاریخی- فرهنگی را پس از تصویب مجلس برای اجرا به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ابلاغ کرد.
هیئت دولت به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور، آیین‌نامه اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور در خصوص هدفمندی یارانه‌ها را تصویب کرد.
تصویب‌نامه «ضابطه انصراف دارندگان پروانه ارائه خدمات ارتباطی ثابت از ادامه فعالیت» برای اجرا به وزارت‌خانه های ارتباطات و فناوری اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی، اطلاعات و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شد.