امور دولت
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت امور خارجه، وزیر نیرو را بعنوان رییس کمیسیون مشترک ایران، روسیه و آلمان تعیین نمود.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی به منظور حل مشکلات دستگاه‌های اجرایی در زمینه امور گمرکی تصویب کرد ثبت سفارش برای واردات کالا که تا قبل از تاریخ تصویب این تصویب‌نامه دارای قبض انبار اماکن گمرکی، مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی باشند بدون انتقال ارز و از محل ارز متقاضی بلامانع است.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور با اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارت و بازسازی واحد‌های مسکونی خسارت دیده از سیل و طوفان سال ۱۳۹۷ در استان چهارمحال و بختیاری موافقت کرد.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور با اختصاص اعتباربرای تأمین و خرید علوفه مورد نیاز دام عشایر کشور و کمک به صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی و عشایری موافقت کرد.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت، خرید تجهیزات و ملزومات پزشکی در شرایط ضروری را به تشخیص مشترک وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و صنعت، معدن و تجارت، واگذار نمود و آن را از شمول تصویب نامه شماره ۲۶۷۲۵/ت۴۸۴۶۲هـ مورخ ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ و اصلاحات بعدی آن مستثنی کرد.
هیئت وزیران به پیشنهاد معاونت حقوقی رییس‌جمهور و به استناد ماده واحده قانون عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی - مصوب سال ۱۳۶۵- و اصلاحات بعدی آن و در اجرای ماده (۱۷) ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور مجوز پرداخت سهمیه و حق عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در سازمان‌ها و مجامع بین المللی در سال ۱۳۹۷ را تصویب کرد.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت نیرو و به استناد ماده (۱۴۷) قانون مالیات‌های مستقیم – مصوب ۱۳۶۶ – با احتساب صورتحساب برق مصرفی بهمن ماه ۱۳۹۵ مشترکین شرکت‌های توزیع نیروی برق اهواز و استان خوزستان که رایگان اعلام شده است به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی موافقت کرد.
هیئت وزیران به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور تصویب نامه موضوع تعیین محصولات ذرت و جو به منظور عرضه در بورس کالای ایران را اصلاح کرد.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد بند (پ) ماده (۲) و ماده (۳) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور – مصوب ۱۳۹۴ - با تهاتر مطالبات اشخاص حقیقی و حقوقی خصوصی و تعاونی از شرکت‌های دولتی ذی ربط با بدهی اشخاص مزبور به دولت موافقت نمود.
لایحه موافقت‌نامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و کمیسیون اقتصادی و اجتماعی آسیا و اقیانوسیه به نمایندگی از سازمان ملل متحد درباره تأسیس مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا" که به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور در هیئت وزیران به تصویب رسیده است، برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال شد.