کمیسیون سیاسی، دفاعی
لایحه «تشکیل سازمان ملی مهاجرت» به منظور تمرکز سیاست‌گذاری، راهبری، برنامه‌ریزی، نظارت و ساماندهی امور اتباع و مهاجران خارجی و پناهندگان و برقراری ارتباط مؤثر با نهادها و سازمان های بین المللی از سوی وزارت کشور، تهیه و در دستور کار کمیسیون سیاسی-دفاعی هیئت دولت قرار گرفته است.
وزارت کشور به منظور تسهیل تعامل استانداران با کشور‌های همجوار، درخواست اصلاح و الحاق یک تبصره به ماده (۲) آیین‌نامه «نظارت بر مسافرت‌های خارجی دستگاه‌های اجرایی» را به دولت ارسال نموده است.
معاون اول رئیس جمهور مصوبه مکانیزه شدن احراز هویت رای دهندگان در انتخابات مجلس شورای اسلامی را برای اجرا به وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد.
تعدادی از پیشنهاد‌های دستگاه‌های اجرایی در جلسه اصلی کمیسیون سیاسی -دفاعی که به ریاست وزیر کشور و میزبانی دفتر هیئت دولت برگزار شد، مورد بررسی قرار گرفت.
هیئت دولت ضمن موافقت با ایجاد دو دهستان و یک شهرستان، انتزاع شش روستا از تعدادی دهستان، منفک شدن دو دهستان از دو بخش و تغییر مرکز دو دهستان در استان فارس را به تصویب رساند.
معاون اول رئیس جمهور، مصوبه اصلاح تقسیمات کشوری در استان فارس در خصوص  ایجاد شهرستان اوز به مرکزیت شهر اوز و هم‌چنین ایجاد بخش بیدشهر در تابعیت شهرستان لارستان را به وزارت کشور ابلاغ کرد.
با موافقت هیئت وزیران شهرستان بیضاء به مرکزیت شهر بیضاء از ترکیب بخش‌های مرکزی و بانش در تابعیت استان فارس ایجاد می‌شود.
هیئت وزیران در ادامه تصویب تقسیمات کشوری، با ایجاد بخش بهمن صغاد به مرکزیت شهر صغاد در تابعیت شهرستان آباده استان فارس موافقت کرد.
هیئت وزیران با ایجاد شهرستان سرچهان به مرکزیت شهر کره‏‌ای، دهستان ارژنگ به مرکزیت روستای قنات ابراهیم، بخش باغ ‏صفا به مرکزیت روستای باغ صفا و انتزاع چندین روستا از از دهستان سرچهان و الحاق به دهستان باغ ‏صفا موافقت نمود.
دولت ضمن موافقت با اصلاح محدوده جغرافیایی دو بخش و تغییر مرکز یک دهستان، ایجاد یک دهستان، بخش و شهرستان در استان فارس را به تصویب رساند.