کمیسیون سیاسی، دفاعی
جلسه اصلی کمیسیون سیاسی و دفاعی به ریاست وزیر اطلاعات و با محوریت بررسی پیشنهاد شورای‌عالی استان ها درخصوص اصلاح مواد (۷)، (۹) و (۱۱) «آیین‌نامه تشکل‌های مردم نهاد» ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ به میزبانی دفتر هیئت دولت برگزار شد.
وزارت کشور، پیشنهاد تعیین نقاط مرزی شوشمی، بازارچه های سومار و شیخ صله در استان کرمانشاه، بازارچه چیلات دهلران در استان ایلام، بازارچه کیله سردشت در استان آذربایجان غربی و فرودگاه ماکو به عنوان راه های مجاز گمرکی برای ورود و خروج کالا و مسافر را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.
هیئت وزیران با اصلاح تقسیمات کشوری در استان‌های مرکزی، هرمزگان و آذربایجان غربی موافقت کرد.
با موافقت دولت، نام چندین بخش، روستا و شهر در استان‌های آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، فارس، قم، لرستان و مازندران تغییر یافت.
هیئت دولت به پیشنهاد وزارت کشور (استانداری اصفهان) ضمن اصلاح محدوده دهستان‏‌های همبرات و گرمسیر در بخش‌های مرکزی و زواره شهرستان اردستان، با ایجاد بخش مهاباد به مرکزیت شهر مهاباد از ترکیب دهستان‏‌های فوق، موافقت کرد.
هیئت دولت به پیشنهاد وزارت کشور (استانداری خوزستان) با تغییر نام روستای اسلام ‏آباد شهرستان دزفول به جندی ‏شاپور و نیز تبدیل روستای جندی‏ شاپور به شهر، موافقت کرد.
با موافقت هیئت دولت و پیشنهاد وزارت کشور (استانداری اصفهان) روستای دهسرخ شهرستان مبارکه به شهر و مرکز دهستان نورآباد این شهرستان از روستای دهسرخ به روستای باغملک تغییر یافت.
با تصویب هیئت وزیران بخش جوزار به مرکزیت روستای مهرنجان و دهستان پراشکفت به مرکزیت روستای ده‌‏گردو در تابعیت شهرستان ممسنی استان فارس ایجاد می‌شود.
با تصویب هیئت وزیران بخش فسارود به مرکزیت روستای پاسخن شهرستان داراب در استان فارس ایجاد می‌شود.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت کشور با ایجاد دهستان فردوس به مرکزیت روستای فردوس و نیز بخش اسفندقه به مرکزیت روستای دولت‏ آباد از ترکیب دهستان‏ های اسفندقه و فردوس در شهرستان جیرفت استان کرمان موافقت کرد.