کمیسیون لوایح
هیئت وزیران به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد تبصره (۲۴) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور، آیین‏‌نامه اجرایی بند (هـ) تبصره (۹) ماده واحده قانون یادشده موضوع ساماندهی و بهینه‌سازی کاربری بخشی از املاک و فضا‌های آموزشی، ورزشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش را به تصویب رسانید.
در نخستین جلسه اصلی کمیسیون خاص شفافیت که به منظور بررسی لایحه شفافیت برگزار شد، موارد بررسی شده در جلسات اول و دوم جلسه فرعی این کمیسیون تایید شد.
پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت مصاحبه‌ای در خصوص اهمیت لایحه «ساماندهی تعهدات دانش آموختگان رشته‏‌های پزشکی و پیراپزشکی» با دکتر مرادی دبیر کمیسیون لوایح دفتر دولت داشته که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:
در نخستین جلسه فرعی کمیسیون خاص شفافیت، ضمن تشریح ضرورت شفافیت و بررسی آن به طور ویژه در قالب لایحه شفافیت، جزئیات لایحه به بحث گذاشته و مواردی اصلاح شد.
جلسه اصلی کمیسیون لوایح با محوریت بررسی موضوعات چندگانه به ریاست وزیر دادگستری و با حضور معاونان و دستیار ویژه رییس جمهور و نمایندگان دستگاه‌های مربوطه شنبه ۲۷ مرداد به میزبانی دفتر هیئت دولت در نهاد ریاست جمهوری تشکیل شد.
وزارت کشور در پیشنهادی خواستار اصلاح اسناد مالکیت واحد‌های مسکونی به نام شهرداری‌های کشور و قرار دادن آن در اختیار سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به عنوان متولی شهرداری‌ها برای خدمت رسانی به آن‌ها شده است.
وزارت ورزش و جوانان درخواست واگذاری مجوز بهره برداری و نگهداری از ورزشگاه نقش جهان اصفهان به شرکت فولاد مبارکه اصفهان را به هیئت دولت ارائه نمود.
آخرین ویرایش «پیش‌نویس لایحه جامع شفافیت» پس از بازنگری در معاونت حقوقی رئیس جمهور و اعمال تغییرات در کمیسیون خاص دفتر هیئت دولت بررسی می‌شود.
هیئت وزیران واگذاری زمین به وزارت نیرو برای ساخت مخزن زمینی آب شرب شهرستان رشت را تصویب کرد.