کمیسیون فرهنگی
در جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی دفتر هیئت دولت که روز یکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ برگزار شد، مجوز برگزاری دو کنفرانس بین المللی به وزارت دادگستری و علوم، تحقیقات و فناوری داده شد.
در جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی دفتر هیئت دولت که روز یکشنبه 22 مهر 1397 برگزار شد، دو پیشنهاد با عنوان‌های «آیین‌نامه اجرایی ماده (31) قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی مصوب 1395» و «آیین نامه تبلیغات در حوزه پولی و بانکی کشور» مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
پیشنهاد برگزاری اولین گردهمایی بین‌المللی حقوق کودک و کنفرانس منطقه‌ای عدالت برای کودکان و نوجوانان در آذر ماه سال جاری توسط وزارت دادگستری به هیئت دولت ارائه شده است.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، درخواست مجوز برگزاری ۶۶ اُمین نشست اجلاس وزرای بهداشت کشور‌های منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی در نیمه دوم مهر سال ۱۳۹۸ در تهران را به هیئت دولت ارائه نمود.
آیین نامه اجرایی بند (پ) ماده (48) قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه با موضوع ارتقای سطح آگاهی ها و پذیرش اجتماعی و مشارکت افزایی در دستیابی به توسعه پایدار برق هسته ای در کمیسیون فرهنگی هیئت دولت در حال بررسی است.
هیئت وزیران به پیشنهاد مشترک سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و استانداری همدان و به منظور بهره گیری بهینه از فرصت ایجاد شده به واسطه انتخاب شهر همدان به عنوان پایتخت گردشگری کشور‌های آسیایی در سال ۱۳۹۷ (۲۰۱۸ میلادی) با انتخاب شهر همدان بعنوان پایتخت گردشگری کشور‌های آسیایی مجمع گفتگوی همکاری آسیا (ACD) موافقت کرد.
پیشنهادهای اصلاح آیین نامه تاسیس و نظارت بر چاپخانه های کشور، و انتخاب شهر همدان بعنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی مجمع گفتگوی همکاری آسیا (ACD) در جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی تصویب و برای طرح در هیئت وزیران آماده شد.
در جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی که روز یکشنبه 14 مرداد 1397 در دفتر هیئت دولت برگزار شد، برگزاری بیست و پنجمین کنگره جهانی فلسفه در ایران در سال 2023 میلادی و هم‌چنین، کارگاه آموزشی اقتصاد سبز در چارچوب ریو+ 20 برای زنان و نشست اقتصاد سبز با تاکید بر نقش زنان و معیشت پایدار در منطقه اکو تصویب شد.
معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری مجوز برگزاری نشست اقتصاد سبز با تاکید بر نقش زنان و معیشت پایدار در منطقه اکو و هم چنین، کارگاه آموزشی اقتصاد سبز در چارچوب ریو+ 20 برای زنان را به طور همزمان درخواست کرد.
وزارت راه و شهرسازی درخواست کسب مجوزهای لازم برای میزبانی هفتمین اجلاس وزرای مسکن و شهرسازی کشورهای آسیا-اقیانوسیه را به هیئت دولت ارائه نمود.