کمیسیون فرهنگی
وزارت راه و شهرسازی درخواست برگزاری ششمین کنفرانس منطقه‌ای تغییر اقلیم در سال ۱۳۹۸ را به دولت ارائه نموده است.
دولت به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای خروج موقت آثار هنری تحت مالکیت این وزارتخانه برای شرکت در نمایشگاه‌های خارجی مجوز داد.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اصلاح آیین نامه مدیریت، ساماندهی، نظارت و حمایت از مالکان و دارندگان اموال فرهنگی-تاریخی منقول مجاز را تصویب کرد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش نویس "آیین نامه ساخت و نظارت بر طرز کار و انحلال سالن‌های نمایش فیلم" را جهت طی مراحل تصویب و سیاستگذاری پیرامون آن ارائه نموده است.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی «آیین نامه چگونگی هزینه کرد وجوه حاصل از حق التولیه، حق النظاره و هدایای مستقل و جدول میزان حق الزحمه امین و یا هیأت امنای اماکن مذهبی سال 98» را برای بررسی و طی مراحل قانونی را ارائه نموده است.
در جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی دفتر هیئت دولت، سه پیشنهاد با عنوان‌های «اصلاح مصوبه با موضوع الحاق یک جمله به تبصره (۲) ماده (۱) آیین نامه اموال فرهنگی، هنری و تاریخی نهاد‌های عمومی و دولتی»، «مجوز برگزاری شصت و ششمین همایش وزرای بهداشت کشور‌های منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی، نیمه دوم مهرماه سال ۱۳۹۸ در تهران» » و «آیین‌نامه تبلیغات در حوزه پولی و بانکی کشور» مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
هیئت وزیران به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و فرهنگ و ارشاد اسلامی لایحه "اصلاح بند (۱۶) ماده (۲) قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی" را به تصویب رسانید.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و علوم، تحقیقات و فناوری، هزینه خدمات ثبت نام دریافتی از داوطلبان شرکت در آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور و مرکز آزمون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال ۱۳۹۸ را به تصویب رسانید.
وزارت امور اقتصادی و دارایی اصلاح مواد ۳۱ و ۳۲ و ۳۴ تا ۳۶ قانون محاسبات عمومی کشور مصوب ۱۳۶۶ را به هیئت دولت پیشنهاد کرد.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با برگزاری گردهمایی بین‌المللی فارابی در سال ۱۳۹۷ توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موافقت نمود.