کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست
سازمان صداوسیما درخواست نموده است تا نسبت به تصویب موضوع تعهد توسعه دهندگان ارتباطات حمل و نقل جاده ای و تونل های درون شهری و برون شهری برای تجهیز سیستم های رادیویی با هماهنگی این سازمان اقدامات لازم صورت پذیرد.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به مستثنی بودن واردات آمبولانس از شرط اسقاط خودرو فرسوده، درخواست معافیت سایر خودروهای سازمان اورژانس را از این شرط ارایه نموده است.
وزارت راه، مسکن و شهرسازی به استناد ماده (۲۲) قانون هواپیمایی کشوری، آیین نامه قابلیت پرواز هواپیماها، کارخانه‌ها و تعمیرگاه‌های مربوط به هواپیمایی را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.
وزارت راه و شهرسازی، تفاهم‌نامه‌ای با گروه سرمایه‌گذاری ریلی خراسان شمالی برای مشارکت در تأمین مالی، مطالعه، ساخت، اجاره و انتقال (BLT) راه آهن محور جوین - اسفراین- بجنورد منعقد و به منظور تسریع در ابلاغ قرارداد مشارکت و آغاز عملیات اجرایی پروژه، درخواست طرح موضوع و تصویب متن پیشنهادی را در هیئت وزیران ارائه نموده است.
سازمان برنامه و بودجه، آیین نامه اجرایی ماده (۳۴) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، موضوع اجرای ضوابط و مقررات بهداشتی توسط عرضه کنندگان فراورده‌های دامی را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.
رییس جمهور، لایحه میزان و نحوه جریمه نقدی و توقف دارندگان وسایل نقلیه و واحدهای مشمول متمرد موضوع تبصره (1) ماده (3) قانون هوای پاک را برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال نمود.
براساس آیین نامه اجرایی حمل و نقل دانش آموزان مدارس، فعالیت مؤسسات و شرکت‌های پیمانکاری خودرو‌های حمل و نقل دانش آموزان منوط به "داشتن اساسنامه و شماره ثبت" و "گواهی صلاحیت رانندگی" می‌باشد.
از جمله قوانینی که در ایران با نگاه توسعه محور در بخش صنایع دریایی تصویب شده قانون توسعه و حمایت از صنایع دریایی است که به دلیل برخی کاستی ها، بازنگری آن را ضروری می سازد. لذا قانون مذکور طی جلسات مختلف با حضور کارشناسان در قالب کمیته ای فراسازمانی مورد بازنگری قرار گرفت و در نهایت وزارت صنعت، معدن و تجارت، متن پیشنهادی لایحه اصلاح این قانون را جهت بررسی و تصویب هیئت وزیران ارایه نموده است.
هیئت وزیران در جلسه مورخ 28 مرداد 1397 آیین نامه اجرایی ماده (7) قانون مجازات استفاده کنندگان غیرمجاز از آب، برق‌، تلفن، فاضلاب و گاز - مصوب 1396-  را تصویب کرد.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت دادگستری تصویب کرد، سازمان تعزیرات حکومتی مجاز است نسبت به خرید (۱۷۰) دستگاه خودروی سواری دوگانه سوز و (۳۰) دستگاه خودروی کمک‌دار تولید داخل به شرط خروج و اسقاط (۶۰) دستگاه خودروی فرسوده در اختیار، از محل اعتبارات مصوب مربوط و با رعایت سایر قوانین و مقررات مربوط اقدام کند.