کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک
پیشنهادهای راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای کارکنان دولت از ابتدای سال 1397، دستورالعمل اجرایی الزام نصب دستگاه AED در اماکن عمومی، تعرفه خدمات پرستاری در منزل در سال 1397 و مراحل صدور گواهی غربالگری ژنتیک و میزان کمک برای آزمایش ژنتیک در کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت بررسی و توسط اعضا به تصویب رسید.
وزارت آموزش و پرورش، پیش نویس متن لایحه رتبه بندی معلمان را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.
پیش نویس آیین نامه اجرایی جزء (۲) بند (ز) تبصره (۱۷) قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور در خصوص شمول بخشی از خدمات دارویی و درمان بیماران نازایی و خاص در بیمه پایه سلامت با پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان برنامه و بودجه کشور به هیئت دولت رسید.
دستورالعمل اجرایی حمایت قضایی و تشویق و ماندگاری شاغلان در پست‌های تخصصی حقوقی دستگاه‌های اجرایی به پیشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه کشور، سازمان اداری و استخدامی کشور، وزارت دادگستری و معاونت حقوقی رییس جمهور و به استناد بند (خ) ماده (۱۱۳) قانون برنامه ششم توسعه در کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک دفتر هیئت دولت در حال بررسی است.
اصلاح آیین نامه قانون نحوه جبران زحمات و خسارات کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست در ارتباط با جرایم زیست محیطی مصوب 1394، مجوز ایجاد پست سازمانی برای ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر و تعرفه خدمات اعتیاد و درمان سوء مصرف مواد در سال 1397 در بخش های دولتی و خصوصی در جلسه اصلی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک دفتر هیئت دولت با اعمال تغییراتی به تصویب رسید.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آیین‌نامه ساماندهی کودکان خیابانی را اصلاح و با عنوان جدید «آیین‌نامه حمایت اجتماعی از کودکان کار و خیابان» تهیه و به هیئت دولت ارائه نموده است.
رییس جمهور "لایحه اصلاح ماده (19) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی" را برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال نمود.
وزارت کشور پیش‌نویس لایحه "بازنگری و اصلاح قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی با رویکرد محرومیت‌های اجتماعی یا کارهای اجباری عام المنفعه برای تخلفات مکرر رانندگان خودروها، عابران، موتورسیکلت‌ها و تخلفات ناشی از مصرف الکل و موارد مخدر و جلوگیری از تردد وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی شهری فاقد تجهیزات اطفای حریق" را تهیه و ارائه نموده است.
سازمان برنامه و بودجه کشور پیش نویس آیین نامه اجرایی بند‌های (ت) و (ج) ماده (۶۳) قانون برنامه ششم توسعه را برای تصویب هیئت وزیران تدوین نموده است.
هیئت وزیران به پیشنهاد مشترک وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی پارالمپیک و به استناد ماده واحده قانون انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران - مصوب ۱۳۹۵ - اساسنامه کمیته ملی پارالمپیک را به تصویب رسانید.