امور اجتماعی و دولت الکترونیک

کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک
با هدف عملیاتی نمودن برنامه‌های کاهش فقر مطلق و توسعه خدمات رفاهی به خانواده‌های نیازمند، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پیش‌نویس دستورالعمل «استقرار و توسعه سامانه پنجره واحد خدمات رفاهی ایرانیان» را جهت سیر مراحل بررسی و تصمیم گیری هیئت دولت ارائه نموده است.
لایحه اصلاح بند (ت) ماده (۸۰) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران که به پیشنهاد معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در جلسه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ هیئت وزیران به تصویب رسیده به مجلس شورای اسلامی ارسال شد.
کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت ضمن بررسی پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور، در خصوص تعیین تکلیف آیین‌نامه‌های ایجاد تسهیلات برای شاغلین دولتی متقاضی انتقال از تهران و کلانشهر‌ها به سایر شهر‌های کشور با لغو این آیین نامه‌ها موافقت کرد.
به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی، اساسنامه شرکت عمران شهر جدید ایوانکی در هیئت وزیران به تصویب رسید.
دولت با توقف فروش خانه‌های سازمانی فرودگاه‌ها و خانه‌های سازمانی واقع در ایستگاه‌های ارتباطی، کمک ناوبری و رادیویی هواپیمایی کشوری موافقت کرد.
اسحاق جهانگیری اساسنامه صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته را پس از تایید شورای نگهبان ابلاغ کرد.
هیئت دولت به منظور ترغیب کارفرمایان و کارآفرینان بخش خصوصی و تعاونی به جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاهی جوان به صورت کارورز، آیین نامه اجرایی مربوط را به تصویب رساند.
در جلسه اصلی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت، آیین نامه اجرایی بند (ج) ماده (۳۸) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور در خصوص تکالیف سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور به منظور بازاجتماعی شدن محکومان به کارگروه ارجاع شد.
آیین نامه اجرایی شورای برنامه‏‌ریزی و توسعه استان که پیش از این در جلسه هیئت وزیران مطرح و برای اعمال اصلاحات به کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت ارجاع شده بود، پس از اعمال تغییرات مورد نظر در کمیسیون، مجددا در دولت مطرح و اصلاحات آن به تصویب رسید.
در جلسه اصلی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت تشکیل کارگروه کارت هوشمند به تصویب کمیسیون رسید.