امور اجتماعی و دولت الکترونیک

کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک
پیش نویس اساسنامه سازمان نظام مشاوره مدیریت موضوع ماده  ۱۷ قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار که به پیشنهاد اتاق‌های بازرگانی، تعاون و اصناف در ۲۵ ماده تهیه شده، در حال بررسی در کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک است.
هیئت دولت به پیشنهاد وزارت کشور، آیین‌نامه اجرایی «تشکیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شورا‌های اسلامی روستا و نحوه انتخاب دهیار» را اصلاح کرد.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت کشور «آیین‌نامه استخدامی دهیاری های کشور» را اصلاح کرد.
هیئت دولت به پیشنهاد وزارت کشور، آیین‌نامه اجرایی صدور انواع گواهینامه‌های رانندگی را اصلاح کرد.
معاون اول رییس جمهور مصوبه افزایش کمک هزینه‌های موضوع ماده (۷) قانون حمایت از حقوق معلولان مصوب ۱۳۹۷ برای سال ۱۳۹۸ را برای اجرا به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد.
هیئت دولت به پیشنهاد مشترک وزارت‌خانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور، آیین‌نامه اجرایی «بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع» را تصویب کرد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهاد اصلاح آیین نامه نظارت بر تاسیس و فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی، سیاحتی، جهانگردی و زیارتی را به دولت ارائه نموده است.
رئیس جمهور، قانون مدیریت بحران کشور را برای اجرا به وزارت کشور ابلاغ کرد.
سازمان اداری و استخدامی کشور پیشنهاد استقرار ادارات کل حوزه جنوب در شهرستان چابهار استان سیستان و بلوچستان را ارائه نموده است.
هیئت وزیران به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور و به منظور تشکیل دبیرخانه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با ایجاد ۵۰ پست سازمانی برای حوزه ستادی دبیرخانه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز موافقت نمود.