امور اجتماعی و دولت الکترونیک

کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک
اعضای کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت در جلسه اصلی این کمیسیون به منظور تامین نظرات هیئت وزیران با پیش بینی برخی موارد و انجام اصلاحات، اساسنامه سازمان هواپیمایی کشوری را به تصویب رساندند.
در جلسه اصلی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت، پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.
اسحاق جهانگیری، آیین‌نامه اجرایی آموزش‌عالی رایگان افراد دارای معلولیت را که به استناد قانون حمایت از حقوق معلولان تصویب شده، برای اجرا ابلاغ کرد.
هیئت دولت آیین‌نامه اجرایی ماده (۱۳) قانون حمایت از حقوق معلولان درخصوص معافیت کارفرمایان بخش غیردولتی از پرداخت حق بیمه کارکنان دارای معلولیت و نیز معافیت شاغلان معلول از پرداخت حق بیمه سهم خویش فرمایی را به تصویب رساند.
معاون اول رئیس جمهور آیین نامه اجرایی ماده (۱۲) قانون حمایت از حقوق معلولان را برای اجرا به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان بهزیستی ابلاغ کرد.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، لایحه اصلاح مواد (۳۱)، (۳۲)، (۳۴) و (۳۶) قانون محاسبات عمومی کشور را به مجلس شورای اسلامی فرستاد.
سازمان اداری و استخدامی کشور، پیشنهاد اصلاح آیین نامه اجرایی تبصره (۲) ماده (۲۱) و ماده (۱۲۱) قانون مدیریت خدمات کشوری با موضوع انتقال کارکنان نهاد‌ها و موسسات عمومی غیر دولتی به دستگاه‌های اجرایی دولتی را ارائه نموده است.
نظام رتبه بندی معلمان در جلسه اصلی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با اعمال اصلاحاتی به تصویب رسید.
شورای عالی استان‌ها با توجه به گذشت ۱۴ سال از تصویب آیین نامه داخلی این شورا، پیشنهاد اصلاح این آیین نامه داخلی را به دولت ارائه نموده است.
سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران پیشنهاد اصلاح بند (هـ) ماده (۱) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را با هدف ایجاد وحدت رویه در ساز و کار‌های احراز شرایط آزادگی به دولت ارائه نموده است.