امور اجتماعی و دولت الکترونیک
معاون اول رئیس جمهور مصوبه مربوط به اصلاح آیین نامه اجرایی عدم امکان انتقال کارمندان مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی به سایر دستگاه های اجرایی را ابلاغ کرد.
وزارت جهاد کشاورزی با ارایه پیشنهادی به هیئت دولت، خواستار مستثنی شدن سازمان های جهاد کشاورزی استان ها از شمول بند (ی) ماده (29) قانون مدیریت خدمات کشوری شده است.
سازمان نظام روان شناسی و مشاوره پیشنهاد افزایش 30 درصدی تعرفه های خدمات روان شناسی و مشاوره در سال 1400 را به هیئت دولت ارائه نموده است.
در راستای حل مسائل کلان کشور با بهره‌گیری از ظرفیت فناوری‌های تحول‌آفرین و با هدف توسعه اقتصاد دیجیتال، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات «سند تحول دیجیتال» را تدوین و به هیئت دولت ارائه نموده است.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به پیشنهاد شورای عالی کار، درخواست افزایش کمک هزینه مسکن کارگران از مبلغ ماهانه سه میلیون ریال به چهار میلیون و 500 هزار ریال در سال 1400 را به هیئت دولت ارائه نموده است.
با توجه به گذشت چند سال از تصویب آيين نامه شرايط استخدام بازرسان كار و كارشناسان بهداشت كار و ضرورت بروزرسانی آن، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به اصلاح این آیین نامه، اقدام و آن را به هیئت دولت ارائه نموده است.
شورای عالی استان ها لایحه استخدام نيروهاي شركتي در پست هاي سازماني بلاتصدي شهرداري ها را تنظیم و به هیئت دولت ارائه نموده است.
باتوجه به هم‌ترازی پست سازمانی "خزانه‌‌دار‌کل کشور" با استانداران و نظر به اهمیت نقش و جایگاه سازمانی «معاون امور خزانه و گزارش‌گری دولت» و «معاون نظارت مالی و اموال دولتی» در بهبود مدیریت و ایجاد انضباط مالی دولت، وزارت امور اقتصادی و دارایی پیشنهاد هم‌ترازی دو پست‎ مذکور با مقام "معاون وزیر" را به هیئت وزیران ارائه نموده است.
وزارت کشور به منظور رعایت عدالت در پرداخت و جبران خدمات کارکنان خود، پیشنهاد اعمال سقف 50 درصد فوق العاده ويژه بند (10) ماده (68) قانون مديريت خدمات كشوري برای کارکنان این وزارت را به هیئت دولت ارائه نموده است.
شورای عالی استان ها به استناد اصل (102) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ماده (88) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، طرح «اصلاح ماده (2) آیین نامه تشکیلاتی کارکنان دبیرخانه شوراهای اسلامی کشور» را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به دولت ارایه کرده است.
جلسات کمیسیون