اقتصاد
وزارت نفت به منظور اثربخشی تسهیلات لوله‌كشي گاز داخلي منازل در استان سيستان و بلوچستان برای جبران بخشی از هزینه ها پیشنهاد افزایش تعداد و مبلغ این تسهیلات را به هیئت دولت ارائه نموده است.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای اجراي ماده (38) قانون تامين اجتماعي و به منظور صيانت از حقوق اجتماعي كاركنان شاغل در عمليات مقاطعه كاري و تحقق تكاليف و تعهدات واگذارندگان كار، مقاطعه كاران و سازمان تامين اجتماعي، پیشنهادی را به هیئت دولت ارائه نموده است.
با موافقت هیئت دولت، کالاهای اهدایی بابت تکمیل و تجهیز مجتمع آموزشي خیّرساز شادروان سكينه‌ نمكي شهرستان خوی از پرداخت سود بازرگاني معاف شد.
وزارت کشور با توجه به گذشت بیش از 5 سال از مصوبه هیئت وزیران درخصوص تعدیل نرخ تعرفه های مندرج در ماده (13) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی (موضوع هزینه های حمل و نقل و توقف وسایل نقلیه توقیفی) و ضرورت تعدیل نرخ های موصوف، پیشنهاد اصلاح مصوبه مذکور را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به هیئت دولت ارایه کرده است.
هیئت وزیران در راستای حمایت و تشویق خیران مدرسه ساز برای ساخت و توسعه فضاهای آموزشی در اقصی نقاط کشور، ضمن تصویب آیین نامه اجرایی بند (ج) ماده (63) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه، با احتساب هزینه های اشخاص غیردولتی در احداث و تکمیل فضاهای آموزشی و پرورشی به عنوان هزینه های قابل قبول مالیاتی موافقت کرد.
معاون اول رئیس جمهور، آیین نامه اجرایی توسعه پوشش بیمه ای اموال دستگاه های اجرایی به قیمت کارشناسی را ابلاغ کرد.
در راستای بهره مندی دانش آموزان و ایتام بی بضاعت مناطق محروم کشور از آموزش مجازی، معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری درخواست معافیت واردات یک هزار دستگاه تبلت دانش آموزی اهدایی ایرانیان ساکن کانادا از پرداخت سود بازرگانی را به هیئت دولت ارائه نموده است.
بانک مرکزی به منظور استقرار سامانه های سنجش اعتبار و شناسایی روابط اشخاص، درخواست دسترسی به داده های موجود در پايگاه اطلاعات هويتي، عملكردي و دارايي موديان مالیاتی را به هیئت دولت ارائه نموده است.
1 - 10 of 673
جلسات کمیسیون