اقتصاد

کمیسیون اقتصاد
وزارت جهاد کشاورزی پیشنهاد «تعیین کالای ذرت و جو برای عرضه در بورس کالای ایران» را برای بررسی به دولت ارسال کرده است.
وزارت امور اقتصادی و دارایی، "آیین نامه ساماندهی، ایجاد، ثبت و اعلام فهرست تشکل‌های اقتصادی کشور" موضوع تبصره (2) ماده (4) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی را جهت طی مراحل قانونی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.
مصوبه تسویه بدهی شرکت‌های تابعه سازمان تأمین اجتماعی به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات (سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی) به وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شد.
مصوبه صدور مجوز خرید ۳۰ دستگاه خودروی تولید داخل برای استانداری کرمان به وزارت‌خانه‌های کشور و امور اقتصادی و دارایی ابلاغ شد.
دولت با خرید ۶۰ دستگاه خودروی سواری تولید داخل از محل اعتبارات داخلی و با رعایت سایر قوانین و مقررات مربوط توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان موافقت کرد.
اسحاق جهانگیری مصوبه هیئت وزیران در خصوص تأمین نقدینگی مورد نیاز جهت انجام تکالیف محوله و پرداخت هزینه‌های تبعی شرکت پشتیبانی امور دام کشور و اختصاص تسهیلات بانکی لازم به این شرکت را ابلاغ کرد.
با تصویب هیئت وزیران، مطالبات شرکت برق و انرژی پیوند گستر پارس و شرکت توسعه مسیر برق گیلان از شرکت دولتی مدیریت شبکه برق ایران با بدهی همان شرکت ها به سازمان امور مالیاتی کشور تهاتر می شود.
اسحاق جهانگیری، تصویب نامه اصلاح آیین نامه اجرایی ماده ۲۰ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور موضوع بدهکاران حساب ذخیره ارزی را برای اجرا به وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان برنامه و بودجه کشور و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کرد.
وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد اصلاح بند «ر» ماده (۱) آیین نامه اجرایی قانون احداث پروژه‌های عمرانی بخش راه و ترابری از طریق مشارکت بانک‌ها و سایر منابع مالی و پولی کشور را برای بحث و بررسی و تصویب نهایی به هیئت دولت ارائه نموده است.
وزارت جهاد کشاورزی پیشنهاد معافیت شرکت پشتیبانی امور دام کشور را از پرداخت مالیات عملکرد سال ۱۳۹۶ در ارتباط با مابه التفاوت قیمت تکلیفی و قیمت تمام شده عملیات سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۵ پس از تایید سازمان حسابرسی ارائه نموده است.