اقتصاد

کمیسیون اقتصاد
«لایحه حمایت از سهامداران خرد» با هدف ارتقا جایگاه ایران در نماگر حمایت از سهامداران خرد به عنوان یکی از نماگرهای ده‌گانه شاخص سهولت انجام کسب و کار بانک جهانی در کمیسیون اقتصاد هیئت دولت به تصویب رسید.
وزارت آموزش و پرورش درخواست اختصاص سهم اعتبار پیش‌بینی شده در قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برای ایمن‌سازی فضا‌های آموزشی و پرورشی را به هیئت دولت ارائه کرده است.
اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران درخواستی را برای "دریافت عوارض فوب کالا در مرحله ترخیص" به هیئت وزیران ارائه کرده است.
معاون اول رئیس جمهور آیین‌نامه اجرایی بند (ب) تبصره (۸) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور را برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد.
معاون اول رئیس جمهور آیین‌نامه اجرایی تبصره (۱) ماده (۵) مکرر قانون صدور چک با موضوع تعلیق محرومیت بنگاه‌های اقتصادی از خدمات بانکی را برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد.
هیئت دولت به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی، ضمن اصلاح مصوبه قبلی خود «ماشین‌آلات و تجهیزات تولیدکننده کالا‌های اساسی» را از فهرست کالا‌هایی که مشمول دریافت ارز با نرخ اعلامی بانک مرکزی می‌باشند، حذف نمود.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بسته پیشنهادی را برای حمایت از کارآفرین پیشرو با هدف حمایت از فعالیت‌های نوآورانه و دستیابی به بازار‌های بین المللی به هیئت وزیران ارائه کرده است.
وزارت امور اقتصادی و دارایی پیشنهاد اصلاح آیین‌نامه اجرایی ماده (۶) قانون «الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت» با موضوع ضمانت‌نامه دولتی برای قرارداد‌های منعقده در قالب روش «ساخت، مالکیت و بهره‌برداری» را به هیئت وزیران ارائه است.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشنهاد اصلاح مواد (۱۰۵)،(۱۰۹) و (۱۳۹) قانون مالیات‌های مستقیم را برای طی مراحل تصویب به هیئت وزیران ارائه کرده است.
معاون اول رئیس جمهور مجوز انعقاد قرارداد اجرایی پروژه اتصال بیرجند به راه‌آهن بافق - مشهد به طول حدود ۲۷۱ کیلومتر را به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ کرد.