اقتصاد

کمیسیون اقتصاد
با تصویب هیئت وزیران به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور ۲۰۰ هزار فقره تسهیلات طرح ویژه نوسازی و بهسازی واحد‌های مسکونی روستایی در سال ۱۳۹۸پرداخت می‌شود.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی با افزایش سرمایه دولت در شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران تا سقف ۳۵ هزار میلیارد ریال موافقت کرد.
شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی پیشنهاد معافیت ماشین آلات حمل و نقل معدنی از حقوق گمرکی را برای بررسی و طی تشریفات قانونی به هیئت دولت ارسال کرده است.
هیئت وزیران در جلسه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ به پیشنهاد وزارت نیرو با اصلاح تعرفه برق خانگی در سه شهرستان کشور موافقت کرد.
با موافقت هیئت دولت، آیین‌نامه اجرایی مربوط به استفاده مؤدیان مالیاتی از سامانه صندوق مکانیزه فروش مورد اصلاح قرار گرفت.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت با تمدید زمان بازپرداخت تسهیلات اعطایی به پیمانکاران خدمات فنی و مهندسی در کشور عراق، موافقت کرد.
هیئت وزیران به پیشنهاد بانک مرکزی، با تأمین ارز به نرخ رسمی برای پرداخت اعتبارات/بروات اسنادی واحد‌های تولیدی که قبل از تاریخ ۱۳۹۷/۵/۱۶ نسبت به تأمین مواد اولیه و قطعات خطوط تولید به صورت یوزانس شش ماهه و یک ساله اقدام و بخش کمی از وجه گشایش اعتبار اسنادی را در همان زمان به نرخ رسمی پرداخت نموده‌اند، موافقت کرد.
هیئت وزیران در جلسه ۵ اسفند ۱۳۹۷ به پیشنهاد وزارت نیرو، تعرفه برق مشترکان خانگی چهار شهرستان را تغییر داد.
درآمدهای مازاد بر هزینه های شرکت های فروشنده برق نیروگاههای آبی با احراز سه شرط مقرر شده توسط دولت، معاف از مالیات شد.