اقتصاد
وزارت راه و شهرسازی متن پیشنهادی مربوط به انعقاد قرارداد مشارکت شركت شهر فرودگاهي امام خميني (ره) با شركت سرمایه گذار منتخب فراخوان در پروژه اصلاح استریپ ها و بهسازی سطوح پروازی شمالی فرودگاه امام خمینی (ره) را به هیئت دولت ارائه نموده است.
وزارت امور اقتصادی و دارایی صورت جلسه کارگروه مربوط به تعیین شرکت های دولتی دارای وظایف سیاست گذاری و حاکمیتی زیرمجموعه وزارت جهادکشاورزی را به هیئت دولت ارائه نموده است.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هدف افزایش اثربخشی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی و رفع نواقص موجود در آن، پیشنهاد اصلاح موادی از این قانون را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به هیئت دولت ارایه نموده است.
وزارت امور اقتصادی و دارایی ضمن بررسی متقن مطالعات بین المللی، قوانین مرتبط کشورهای پیشرو و آسیب شناسی نظام حقوقی فعلی، نسبت به تدوین لايحه مديريت بدهي‌هاي عمومي، اقدام و آن را به هیئت دولت ارائه نموده است.
وزارت راه و شهرسازی به منظور توسعه شبکه قطار حومه ای کشور و با هدف انتخاب سرمایه گذار برای سرمایه گذاری در پروژه احداث قطار حومه ای شهر جدید پردیس-تهران، پیشنهاد مشاركت ميان دولت و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) را به هیئت دولت ارائه نموده است.
دکتر اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور مصوبه مربوط به تأمین مالی پروژه های بخش مسکن و تقویت عرضه مسکن در کشور و اتمام پروژه های طرح اقدام ملی مسکن را برای اجرا ابلاغ کرد.
وزارت امور اقتصادی و دارایی پیشنهاد صدور مجوز تجهیز و تدارک منابع مالی خارجی برای ضمانتنامه الحاقی افزایش سقف وام بانک توسعه اسلامی به پروژه بیمارستان جدید دکتر شریعتی در استان تهران را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به دولت ارایه کرده است.
پنجمین جلسه «کارگروه رفع موانع جهش تولید» روز سه شنبه مورخ 6 آبان 1399 به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دو پیشنهاد را به منظور تامین اعتبار و افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون به هیئت دولت ارائه نموده است.
با توجه به گذشت 17 سال از بازنگری نرخ تعرفه های خدمات سازمان دامپزشکی کشور و تفاوت بسیار آن ها را قیمت واقعی روز و میزان تورم، وزارت جهاد کشاورزی پیشنهاد اصلاح این تعرفه ها را به هیئت دولت ارائه نموده است.
جلسات کمیسیون