اقتصاد
باتوجه به تجارب بدست آمده طی هفت سال فعالیت «صندوق ضمانت سپرده‌ها» و ضرورت اعمال برخی اصلاحات در «اساسنامه صندوق ضمانت سپرده‌ها» و «آيين‌نامه ميزان و نحوه دريافت حق‌عضويت‌ در صندوق ضمانت سپرده‌ها» بانک مرکزی پیشنهاد اصلاح موادی از اساسنامه و آیین نامه مذکور را به هیئت دولت ارائه نموده است.
هيئت وزيران در اجراي جزء (پ) بند (3) ماده (2) آيين نامه اجرايي بند (الف) تبصره (14) ماده واحده قانون بودجه سال 1399 كل كشور، نرخ حق‌العمل جایگاه های فروش سی ان جی، نفت سفید و سوخت هوایی را تعیین کرد.
وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستاي حمايت از توليد و به منظور امکان بهره مندی واحدهای صنعتی و تولیدی از خدمات بیمه ای مندرج در ماده (12) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، پیشنهاد اصلاح ماده مزبور و تسهیل زمینه بیمه گزاری برای شبکه گاز و برق واحدهای صنعتی را به هیئت دولت ارائه نموده است.
وزارت آموزش و پرورش در تازه ترین پیشنهاد خود و در راستای اجرایی شدن بند «ث» ماده (63) قانون برنامه ششم توسعه، خواستار اختصاص مبلغی از حساب ذخیره ارزی برای افزایش ایمنی و مقاوم سازی مدارس و فضاهای پرورشی و ورزشی شده است.
با امضای معاون اول رئیس جمهور، آیین نامه نحوه فعالیت دستگاه های اجرایی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت ابلاغ شد.
با تصمیم هیئت دولت و به منظور توسعه شبکه قطار حومه‌ای کشور، شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید با مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) نسبت به اجرای پروژه احداث قطار برقی شهر جدید پردیس به کلانشهر تهران اقدام می نماید.
با امضای معاون اول رئیس جمهور، مصوبه مربوط به اجرای پروژه اصلاح استریپ ها و بهسازی سطوح پروازی شمالی فرودگاه امام خمینی (ره) ابلاغ شد.
با ابلاغ هیئت دولت، مانده زیان تأیید شده و مستهلک نشده شرکت پشتیبانی امور دام کشور مربوط به سال های 1395 و قبل از آن، قابل کسر و استهلاک از درآمد مشمول مالیات مشخصه سال های 1396 و بعد از آن گردید.
به پیشنهاد وزارت نفت و با تصویب هیئت دولت، شركت ملي صنايع پتروشيمي مجاز شد با انجام فراخوان عمومی نسبت به سرمایه‌گذاری در طرح‌ تولید پلی‌پروپیلن از گاز طبیعی در منطقه اسلام آباد غرب در استان کرمانشاه اقدام نماید.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست انتقال سند مالكيت ساختمان محل استقرار صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون به این صندوق به منظور افزايش سرمايه دولت در آن را به هیئت دولت ارائه نموده است.
جلسات کمیسیون