وزارت راه و شهرسازی، پیش‌نویس لایحه «الزام به ثبت کلیه معاملات املاک و مستغلات در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور» را با هدف ایجاد شفافیت در معاملات مسکن و قرارداد‌های اجاره صورت پذیرفته در کشور و سیاست‌گذاری بهتر در این حوزه، جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت دولت ارائه نموده است.
بنیاد شهید و امور ایثارگران پیشنهاد اصلاح ماده (۵۶) قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران را به هیئت وزیران ارائه کرده است.
با هدف عملیاتی نمودن برنامه‌های کاهش فقر مطلق و توسعه خدمات رفاهی به خانواده‌های نیازمند، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پیش‌نویس دستورالعمل «استقرار و توسعه سامانه پنجره واحد خدمات رفاهی ایرانیان» را جهت سیر مراحل بررسی و تصمیم گیری هیئت دولت ارائه نموده است.
با توجه به افزایش نرخ تورم سالانه و رشد قیمت خودرو، ضرورت کاهش سن فرسودگی وسایل نقلیه و بروز نشدن ارزش گواهی اسقاط خودرو طی یک دهه گذشته، وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد بازنگری تصویب‌نامه مربوط به «تعیین ارزش گواهی اسقاط انواع وسایل نقلیه فرسوده» را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.
استانداری البرز، درخواست واگذاری کارخانه جهان چیت از بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به شرکت شهرک‌های صنعتی این استان به منظور سرمایه‌گذاری در زمینه ایجاد شهر استارت‌آپی را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت دولت ارائه نموده است.
وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد کرده است تا متقاضیان تایید شده در کمیته‌ها و کارگروه‌های استانی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، از شمول شرط نداشتن بدهی غیرجاری، چک برگشتی، نسبت مالکانه و رعایت شاخص‌های مالی به منظور دریافت تسهیلات از شبکه بانکی مستثنی شوند.
وزارت صنعت، معدن و تجارت با هدف ایجاد مشوق و تسهیل ورود کالا‌ها و تکنولوژی خارجی نمایشگاهی به کشور درخواست تخفیف ۵۰ درصدی سود بازرگانی را به دولت ارائه کرده است.
وزارت جهاد کشاورزی درخواست واگذاری پنج هکتار از یک پلاک ثبتی واقع در ارزوئیه شهرستان بافت استان کرمان برای طرح احداث سیلوی ۳۰ هزار تنی ارزوئیه را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت دولت ارائه نموده است.
وزارت صنعت، معدن و تجارت به استناد قانون اجرای سیاست های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی و به منظور ایجاد زمینه رقابت عادلانه بخش های صنعتی دولتی و غیردولتی، پیشنهاد اصلاح آیین‌نامه های اجرایی قوانین «حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها» و «افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی» را با هدف شمول شهرک های صنعتی غیردولتی از مزایای بخش دولتی در خصوص «معافیت از پرداخت عوارض تغییر کاربری» و «محاسبه قیمت منطقه ای در واگذاری اراضی ملی» جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.
وزارت نیرو درخواست کرده است تا شرکت مادر تخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالا‌های آب و برق (ساتکاب) به فهرست سازمان‌های توسعه‌ای افزوده شود.
جلسات کمیسیون