درخواست وزارت دادگستری درخصوص تغییر بهره‌بردار ساختمان محل استقرار اداره کل تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان تهران از اداره کل مسکن و شهرسازی استان به نام سازمان تعزیرات حکومتی، در دستورکار کمیسیون لوایح هیئت دولت قرار دارد.
وزارت صنعت، معدن و تجارت با هدف ارتقاء ارزش افزوده محصول زعفران ایران در بازار‌های جهانی، پیشنهاد تفویض بخشی از اختیارات و وظایف اجرایی در حوزه صادرات زعفران به شورای ملی زعفران ایران را به دولت ارائه کرده است.
سازمان اداری و استخدامی کشور پیشنهاد تنظیم لایحه قانونی ممنوعیت ایجاد دفاتر موازی دفاتر پیشخوان دولت و بخش عمومی و تبدیل دفاتر موجود به دفاتر پیشخوان دولت را ارائه نموده است.
آیین‌نامه اجرایی ماده (۲۴) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور درخصوص تشکیل گروه اقتصادی با منافع مشترک با همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت دادگستری، تهیه و در دستور کار دولت قرار دارد.
بررسی درخواست وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درخصوص صدور مجوز فروش دو باب ساختمان اداری واقع در استان خراسان رضوی با هدف تجمیع و صرفه‌جویی در هزینه‌های نگهداری و نیز احداث ساختمانی واحد با کاربری دوگانه، در دستور کار کمیسیون لوایح هیئت دولت قرار دارد.
سازمان حفاظت محیط زیست پیشنهاد اصلاح ماده (۱۶) آیین‌نامه فنی ماده (۲) قانون هوای پاک، موضوع کنترل و کاهش آلودگی‌ها با محوریت اجرای طرح کهاب را به دولت ارسال کرده است.
درخواست واگذاری اراضی ملی لازم برای احداث باغ گیاه‌شناسی آموزشی گونه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری در شهرستان بهبهان استان خوزستان به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در دستور کار کمیسیون لوایح هیئت دولت قرار دارد.
پیرو مشکلات پیش آمده برای سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در انجام وظایف خود با توجه به واگذاری شرکت مخابرات ایران به بخش خصوصی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، پیشنهاد اصلاح ماده (۸) آیین‌نامه اجرایی قانون استفاده از بیسیم‌های اختصاصی و غیرحرفه‌ای را به کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیئت دولت ارسال کرده است.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با عنایت به «اصول کار شایسته» و «حقوق بنیادین کار» و لزوم صیانت از پرداخت‌های تکلیفی (حق بیمه اجباری نیروی کار) و ضرورت برآورده ساختن انتظارات و مطالبات به حق بیش از ۴۰ میلیون بیمه شده، مستمری بگیر و کارفرما، «لایحه دو فوریتی ماده واحده اعمال سه جانبه گرایی در ارکان عالی سازمان تامین اجتماعی» را برای تصویب در هیئت وزیران ارائه کرده است.
وزارت راه و شهرسازی به منظور برطرف نمودن محدودیت زمانی مندرج در آیین‌نامه اجرایی انتشار اوراق مالی اسلامی، درخواست نموده است تا قید "حداکثر تا پایان سال ۱۳۹۸" از این آیین‌نامه حذف شود.
جلسات کمیسیون