در اجرای تکلیف مقرر در تبصره (۱) ماده (۵) مکرر قانون اصلاح قانون صدور چک مصوب ۱۳ آبان ۱۳۹۷مجلس شورای اسلامی، بانک مرکزی آیین نامه اجرایی این تبصره را برای طی تشریفات قانونی به هیئت وزیران ارائه کرده است.
وزارت جهاد کشاورزی، پیشنهاد واگذاری چهار شهرک از شهرک‌های گلخانه‌ای واقع در استان‌های مرکزی، خراسان رضوی، همدان و ایلام به شرکت شهرک‌های کشاورزی را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.
وزارت کشور به استناد بند (پ) ماده (۳) تصویب نامه موضوع «ارتقای جایگاه ایران در شاخص‌های سهولت انجام کسب‌وکار و مقررات‌زدایی» و در راستای رشد جایگاه بین المللی ایران در شاخص های سهولت انجام کسب و کار بانک جهانی، آیین نامه اجرایی «نحوه ایجاد بستر یکپارچه ارائه خدمات مرتبط با اخذ مجوز ساخت و ساز در کل کشور و تسهیل فرآیندهای مربوطه» را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.
شرکت مس آذربایجان از زیرمجموعه‌های شرکت ملی مس ایران درخواست معافیت مالیاتی احداث جاده دو بانده خواجه به ورزقان را از طریق وزارت راه و شهرسازی به هیئت دولت ارائه کرده است.
باتوجه به خسارات‌های فراوان سیلاب‌های سال جاری در کشور که عدم آمادگی لازم برای مواجهه و مدیریت اینگونه حوادث را نشان می دهد همچنین برخی خلأهای قوانین موجود در نحوه واگذاری مسئولیت‌ها به دستگاه‌های متولی و نیز عدم‌ضمانت های اجرایی لازم در برخورد با متخلفان، وزارت نیرو پیش‌نویس لایحه «حفاظت رودخانه ها و کاهش خطرات سیل» را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.
وزارت کشور، پیشنهاد تعیین نقاط مرزی شوشمی، بازارچه های سومار و شیخ صله در استان کرمانشاه، بازارچه چیلات دهلران در استان ایلام، بازارچه کیله سردشت در استان آذربایجان غربی و فرودگاه ماکو به عنوان راه های مجاز گمرکی برای ورود و خروج کالا و مسافر را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.
پیش نویس آیین نامه اجرایی اجرایی بند (ط) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور در حال بررسی در کمیسیون اقتصاد دولت است.
شورای‌عالی استان‌ها با هدف فراهم کردن زمینه و بستر‌های لازم و ایجاد سازوکار مشارکت مردمی در اداره شهر‌ها و استفاده از ظرفیت و توانمندی شهروندان جهت انجام وظایف قانونی شورا‌ها از طریق هدایت و نظارت شورا‌های اسلامی شهر‌ها و همکاری سایر دستگاه ها، طرح تشکیل انجمن محلات در شهر‌های مراکز استان‌ها را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.
براساس لایحه پیشنهادی «قانون وثایق بانکی» محدوده اموال قابل توثیق گسترش می‌یابد و متقاضیان دریافت اعتبار علاوه بر اموال عینی می‌توانند دین، منفعت و حقوق مالی را به عنوان وثیقه به بانک و موسسه مالی ارائه کنند.
وزارت ورزش و جوانان، پیشنهاد واگذاری حق استفاده، بهره برداری و نگهداری از اماکن ورزشی تحت مدیریت این وزارت به خیران، شورا‌های اسلامی روستا،‌ دهیاری‌ها و هیئت‌های ورزشی را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.
جلسات کمیسیون