موضوعات در حال بررسی
لایحه «تشکیل سازمان ملی مهاجرت» به منظور تمرکز سیاست‌گذاری، راهبری، برنامه‌ریزی، نظارت و ساماندهی امور اتباع و مهاجران خارجی و پناهندگان و برقراری ارتباط مؤثر با نهادها و سازمان های بین المللی از سوی وزارت کشور، تهیه و در دستور کار کمیسیون سیاسی-دفاعی هیئت دولت قرار گرفته است.
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پیشنهاد تعیین تعرفه های مربوط به خدمات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به مؤسسات آموزش عالی آزاد و دانشگاه های غیردولتی - غیر انتفاعی را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری دولت ارایه کرده است.
وزارت کشور در راستای مصوبات یکصد و پنجاه و ششمین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور، جدول مربوط به جرایم متخلفان از مقررات مربوط به سامانه های حمل و نقل ریلی شهری و حومه را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک ارایه نموده است.
وزارت ورزش و جوانان در راستای اهداف دولت برای برای تسهیل ازدواج بهنگام جوانان، پیشنهاد اصلاح ضوابط و قوانین و محدودیت اعمال شده سنی برای اعطای وام ازدواج را جهت سیرا مراحل بررسی و تصویب، به هیئت وزیران ارایه نموده است.
وزارت جهاد کشاورزی طی پیشنهادی به کمیسیون اقتصاد دولت، خواستار اعمال تخفیف تا ۵۰ درصد برای فروش اراضی واگذار شده توسط این وزارتخانه شده است.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشنهاد احتساب کمک زیان پرداختی توسط سازمان تأمین اجتماعی به مؤسسات درمانی تحت پوشش دارای شخصیت حقوقی مستقل به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به کمیسیون اقتصاد د ولت ارایه نموده است.
وزارت صنعت، معدن و تجارت، پیشنهاد تشکیل کارگروهی به مسئولیت استانداری تهران به منظور بررسی و تعیین تکلیف واحدهای صنعتی غیرمجاز و یا تعطیلی آنها را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت ارایه نموده است.
وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد صدور مجوز انتقال آزادراه قائمشهر - ساری به شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور را جهت بررسی و تصویب، به هیئت وزیران ارایه کرده است.
معاونت علمی، تحقیقاتی و فناوری، پیشنهاد ارایه اطلاعات مالی شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان مورد تأیید به صورت برخط و با حفظ طبقه بندی مربوط به این معاونت را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به کمیسیون اقتصاد دولت ارایه کرده است.
وزارت کشور پیشنهاد اختصاص اعتبار بابت تسویه تنخواه به منظور جبران خسارات ناشی از وقوع سیل به اماکن مسکونی و تأسیسات زیربنایی مناطق شهری و روستایی، اسکان موقت، تأمین وسایل اولیه زندگی و رفع مشکلات بوجود آمده در تأسیسات زیربنایی، پل ها و معابر در برخی از مناطق استان اصفهان را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به هیئت وزیران ارایه نموده است.
121 - 130 of 723
جلسات کمیسیون