از تاريخ:
تا تاریخ:
کد پیشنهاد:
عنوان:
تاریخ ثبت پیشنهاد:
واحد رسیدگی کننده:
پیش نویس «آیین نامه اجرایی بند (پ) ماده ۶۴ قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران» که توسط سازمان برنامه و بودجه کشور پیشنهاد شده، در کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری دفتر هیئت دولت بررسی می‌شود.
وزارت کشور در پیشنهادی خواستار اصلاح اسناد مالکیت واحد‌های مسکونی به نام شهرداری‌های کشور و قرار دادن آن در اختیار سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به عنوان متولی شهرداری‌ها برای خدمت رسانی به آن‌ها شده است.
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پیشنهاد اصلاح ماده (40) لایحه اصلاح و دائمی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری را ارائه نموده است.
وزارت صنعت، معدن و تجارت طی پیشنهادی، مهمترین قوانین مخل تولید را جهت سیر مراحل بررسی و اعلام نظر به هیئت دولت ارایه نمود.
لایحه اصلاح ماده (1) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) در خصوص تعیین قیمت خوراک صنایع پتروشیمی که پیش از این به دفتر هیئت دولت ارائه شده بود از دستور کار خارج شد.
به استناد ماده (۹۰) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شورا‌های اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، شورا‌های اسلامی موظف به ارسال مصوبات خود به هیئت تطبیق مصوبات شورا‌های اسلامی جهت بررسی مطابقت آن‌ها با قوانین می‌باشند؛ لذا وزارت کشور به منظور حسن اجرای قانون، پیشنهاد الحاق یک ماده به آیین نامه اجرایی ماده (۹۰) قانون یادشده را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارایه نموده است.
حضور ضعیف صندوق های تأمین ضمانت، یکی از مسائل جدی در نظام تأمین مالی کشور است که بخشی از آن، ناشی از پایین بودن میزان سرمایه این صندوق ها می باشد که مشکلات عدیده ای را به همراه دارد. لذا وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت درخواست نموده اند تا با افزایش سرمایه تعهدی صندوق های ضمانت سرمایه گذاری تعاون و صنایع کوچک به منظور تکمیل نظام تأمین مالی برای بنگاه های خرد و کوچک در بخش روستایی و عشایری این مشکل برطرف گردد.
از آنجاکه استان خوزستان، پذیرای حجم زیادی از مسافران و کاروان های زیارتی از نقاط مختلف کشور می باشد وجود خودروهای امدادی با تجهیزات مناسب در لحظات ارائه خدمات اولیه اورژانسی پیش بیمارستانی و انتقال بیماران و حادثه دیدگان ضروری می باشد. لذا در این راستا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، درخواست صدور مجوز تأمین تعداد 10 دستگاه آمبولانس را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب به هیئت دولت ارایه نموده است.
سازمان ملی استاندارد ایران در راستای توسعه فعالیت استانداردسازی خود در دو حوزه تولید محصولات حلال و آزمون جاده ای خودرو، طرح های مربوط به این بخش ها را جهت تصویب هیئت وزیران ارایه نمود.
وزارت ورزش و جوانان درخواست واگذاری مجوز بهره برداری و نگهداری از ورزشگاه نقش جهان اصفهان به شرکت فولاد مبارکه اصفهان را به هیئت دولت ارائه نمود.
    1 صفحه