یادداشت ها و مصاحبه های دبیر هیئت دولت
هیأت وزیران لایحه نظام جامع رسانه‌ای را به کمیسیون فرهنگی ارجاع داد تا بررسی‌های بیشتری درباره آن صورت بگیرد،اما باوجود این اتفاق که بازتاب انتقادات به این لایحه بود بحث‌هایی درباره نحوه تصمیم‌گیری در دولت به میان کشیده شد...
خسارت زلزله و داغ آن بر جان ما نشست. اما خسارت بیشتر آن است که از این حوادث تلخ یادگیری نداشته باشیم. حال سوال این جاست: در صورت وقوع چنین حوادثی در آینده آیا مواجهه موفق تری با آن خواهیم داشت؟
دبیر هیئت دولت با تاکید براینکه لایحه سازمان نظام رسانه ای برای رفع برخی ابهامات به کمیسیون فرهنگی دولت ارجاع شده است گفت: با توجه به در جریان بودن بررسی و تصویب این لایحه در دولت و ارجاع مجدد آن به کمیسیون، کماکان فعالان رسانه ای می توانند نظرات اصلاحی خود را برای کمیسیون فرهنگی هیات دولت ارسال نمایند.
دکتر روحانی خطاب به استانداران منتخب اظهار داشت: هدف ما پیشرفت کشور، رونق اقتصادی و توسعه اشتغال در کشور و حرکت در چارچوب سیاست­های اقتصاد مقاومتی است و استانداران باید با حفظ انسجام، وحدت، اعتدال و میانه­ روی، اجرای کامل سیاست­های دولت را دنبال کنند.
برای ما فرهنگ عاشورا عصاره همه فضیلتها و ارزشهائی است که دین خاتم منادی آن بوده است. ارزشهائی که قدرت تسخیر قلبها را دارد و محبت حسین(ع) را در کانون قلوب مومنان قرار می دهد.
در جلسه چهارشنبه هیات وزیران آئین نامه ای به تصویب دولت رسید که بر مبنای آن برای تسریع در تکمیل و بهره برداری از طرح های نیمه تمام بین منابع مالی دولت بصورت تسهیلات و تامین مالی خرید خدمات و منابع مالی بخش خصوصی پیوند برقرار شود و از این طریق مشارکت بخش خصوصی تمهید می شود.
گزارش امروز بانک مرکزی نشان داد که این کلاف سردرگم در حال گشوده شدن است. اخیراً سفر رییس کل بانک مرکزی به چین دستاوردهای مهمی را در این باره حاصل کرده و خبر از گشایش بیشتر می دهد.
استانداران عالی ترین مقام دولتی در سطح استان هستند و حلقه واسطی بین سطح ملی و منطقه ای! سیاست های دولت را در منطقه دنبال کرده و توسعه استان را در سطح دستگاه های ملی نمایندگی می کنند،
در ساختار جدید قراردادهای نفتی اشتغال‌زایی از طریق لغو محدودیت واگذاری درصدی از ارزش طرح‌های قابل واگذاری به شرکت‌ها و سازندگان داخلی پیش‌بینی شده است لغو شده است که گام مهمی در کمک به افزایش اشتغال در داخل است
جلسات کمیسیون