کمی مهربانتر
مبادا این تلاشها در گرد و غبار برخاسته از منافع محدود و کوتاه مشمول ناسپاسی شوند و از جاده انصاف خارج شویم. بدانیم فزونی نعمتها در گرو روحیه سپاس و قدرشناسی است.
یادداشت ها و مصاحبه های دبیر هیئت دولت
مبادا این تلاشها در گرد و غبار برخاسته از منافع محدود و کوتاه مشمول ناسپاسی شوند و از جاده انصاف خارج شویم. بدانیم فزونی نعمتها در گرو روحیه سپاس و قدرشناسی است.
در دو سال اخیر یک موفقیت بزرگ در این عرصه داشته‌ایم؛ رسیدن به تراز مثبت تجاری غیرنفتی در سال 94 و حفظ آن در سال 95. این به معنای آن است که برای تأمین ارزی نیازهای وارداتی کشور وابسته به ارز حاصل از صادرات نفت نبودیم.
هیئت‌وزیران در جلسه امروز (یکشنبه) خود تصمیمات مهمی را اتخاذ کرد. اولین تصمیم مهم که اقدامی زیرساختی و بنیادین برای ارتقاء شفافیت و مبارزه با فساد است، استقرار کامل سامانه تدارکات الکترونیکی دولت بود. بر این اساس....
لایحه مطبوعات و خبرگزاریها با هدف توسعه آگاهی و افزایش اعتماد، مشارکت و انسجام اجتماعی و حذف مرزبندی های اجتماعی منجر به تبعیض و ممانعت از فساد در تمامی سطوح اجتماعی نهادی، حاکمیتی و در جهت اعتلای فرهنگ ملی و نشر فضایل اخلاقی، امید و اعتدال در فضای رسانهای کشور تهیه و تدوین شده است.
گرچه اعضای دولت یازدهم، هیچ ابایی از این ندارند که در هر جا که کاستی وجود داشته سر تعظیم در برابر ملت بزرگوار ایران فرود آورد و از آنها عذرخواهی کند و به این مشی خود افتخار می‌کند، در مورد اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ادعا دارد دستاوردهای ملموس و قابل اعتنایی داشته است و با اطمینان اعلام می کند که در روزهای پایانی سال 1395 اقتصاد ایران مقاومتی تر از روزهای ابتدایی سال و سالهای پیش است .
در جلسه چهارشنبه هیات وزیران گزارشی از میزان رشد اقتصادی با نفت و بدون نفت در سه ماهه پائیز و 9 ماهه سال 1395 توسط مرکز آمار ایران ارائه شد. بر اساس این گزارش، رشد اقتصادی سه ماهه پائیز 95 با احتساب نفت 8.9درصد و بدون نفت برابر با 6.4 گزارش شده است و در نه ماهه سال 1395 به ترتیب این میزان برابر با 7.2و 5 درصد بوده است
سازمان فنی و حرفه ای ماموریت دارد تا از طریق ایفای نقش سیاست گذار و تنظیم گر، ظرفیت های اجتماعی را برای توسعه مهارت ها فعال نماید و با توسعه مهارت ها موجب افزایش بهره وری، بهبود عملکرد و افزایش سودآوری کارفرمایان و ارتقای سلامتی، افزایش مشارکت، افزایش تحرک و انسجام اجتماعی را در جامعه فراهم آورد.
هیات وزیران در جلسه امروز خود به بررسی وضعیت کنونی اقتصاد دانش بنیان در کشور و سیاست گذاری در باره توسعه آن پرداخت. از اقتصاد دانش بنیان به عنوان اقتصادی جدید و متناسب با نیازها و توانمندی‌های جامعه ایران یاد می‌شود که با رشد جهشی سریع و مبتنی بر دانش، خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی همراه است.
در جلسه امروز هیئت وزیران، موضوع اعتماد مجدد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزیر راه و شهرسازی که حاکی از رضایت مجلس شورای اسلامی از خدمات این وزارتخانه است، مطرح شد و رییس جمهور از رییس مجلس، هیئت رییسه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی تشکر و قدردانی کرد.
تامین مسکن گروه های کم درآمدمسکن همواره به عنوان یکی از نیازهای جدی زندگی آدمیان محسوب می شده و همه دولتها تلاش می کنند که با اتخاذ سیاست های مناسب به این ضرورت مهم پاسخ بدهند
جلسات کمیسیون