هیئت وزیران به پیشنهاد سازمان بهزیستی کشور (با همکاری انجمن عالی مراکز غیردولتی توانبخشی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه کشور) و به استناد تبصره (۱) ماده (۷) قانون حمایت از حقوق معلولان - مصوب ۱۳۹۶- میزان کمک هزینه (یارانه) قابل پرداخت به مراکز توانبخشی غیردولتی در سال ۱۳۹۷ را تصویب کرد.
هیئت وزیران به پیشنهاد معاونت حقوقی رییس جمهور و به استناد تبصره (1) ماده (69) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت - مصوب 1380- با صدور مجوز واگذاری 1050 مترمربع از اراضی روستای انجیلاق شهرستان آبیک استان قزوین به وزارت نیرو موافقت کرد.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت ورزش و جوانان ماده پنج آیین‌نامه اجرایی قانون اجازه تأسیس باشگاه ورزشی و ورزشگاه توسط مردم با نظارت دولت را اصلاح کرد.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش آیین نامه اجرایی بند (ت) ماده (63) قانون برنامه ششم توسعه کشور، موضوع تنظیم و اجرای سیاستهای حمایتی از خیرین مدرسه ساز و نیز تکمیل طرحهای نیمه تمام خیرین را به تصویب رسانید.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور با اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای پیشگیری و جبران خسارات ناشی از سیل در استان آذر بایجان غربی موافقت نمود.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور با اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای پیشگیری و جبران خسارات ناشی از سیل در استان کردستان موافقت نمود.
دهستان­ های سمغان و انارستان در بخش چنارشاهیجان شهرستان کازرون، کماکان جزء مناطق کمتر توسعه­ یافته در امور حمایتی قرار گرفت.
هیئت وزیران در جلسه 3 /2 /1396 به پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد ماده (55) قانون محاسبات عمومی کشور – مصوب 1366 – تصویب کرد اعتبار لازم به منظور تکمیل و توسعه مرکز بازپروری معتادین اخوان در اختیار استانداری تهران (شهرداری صفادشت) قرار گیرد.
هیئت وزیران به پیشنهاد معاونت علمی و فناوری رییس‌جمهور متن جایگزین بند (92) ماده (1) آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی موضوع تصویب‌نامه شماره 20873/ت29169هـ مورخ 8 /4 /1384 با اصلاحات بعدی آن را تصویب کرد.
وزیران عضو کمیسیون لوایح به پیشنهاد نهاد ریاست جمهوری - مجوز تاسیس موزه یادمان آیت الله هاشمی رفسنجانی را تصویب کردند.
جلسات کمیسیون