هیئت وزیران با اصلاح آیین نامه اجرایی تبصره (۱۴) قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور، به وزارت نفت اجازه داد تا از طریق شرکت‌های ذی‌ربط نسبت به پرداخت منابع ارزی طرح‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی موضوع ردیف (۴) جدول تبصره فوق‌الذکر اقدام نماید
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با برگزاری گردهمایی بین‌المللی فارابی در سال ۱۳۹۷ توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موافقت نمود.
هیئت وزیران به پیشنهاد کارگروه موضوع تبصره (۱) ماده (۱۰۳) قانون امورگمرکی - مصوب ۱۳۹۰- فرودگاه شاهرود را به عنوان فرودگاه مجاز برای ورود و خروج کالا و مسافر تعیین نمود.
هیئت وزیران حق الامتیاز، درصد تسهیم درآمد، حداقل مبلغ تسهیم درآمد و جدول جرایم پروانه فعالیت اپراتور ماهواره‌ای مخابراتی را به تصویب رسانید.
وزیران عضو شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی، اعضاء هیئت مدیره مناطق آزادتجاری - صنعتی چابهار، انزلی و کیش را ترمیم نمودند.
هیئت وزیران، کلیه دستگاه‌های اجرایی را مکلف به فراهم نمودن امکان ایجاد ارتباط برخط وضعیت تسهیلات تضمین شده دولت برای سازمان برنامه و بودجه نمود.
معاون اول رییس جمهور طی بخشنامه‌ای وزارتخانه‌ها سازمان‌ها، موسسات و شرکت‌های دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، نیروهای مسلح و استانداری‌ها را ملزم به رعایت مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی نمود.
هیئت وزیران به پیشنهاد دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی و به منظور تسهیل در فرآیند تولید داخلی در کشور، واردات مواد اولیه و قطعات مورد نیاز تولید به مناطق مذکور در چهارچوب فهرست اعلامی وزارت صنعت، معدن و تجارت و براساس مقررات این مناطق و بدون ثبت سفارش در وزارت فوق را مجاز دانست.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور، اختصاص اعتبار برای اجرای طرح آبخیزداری و کنترل سیلاب در استان قم را تصویب کرد.
هیئت وزیران احمد حسین زادگان سرپرست فعلی استانداری و معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران را به عنوان استاندار مازندران تعیین نمود.
جلسات کمیسیون