در جلسه روز یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ هیئت وزیران، جریمه‌ها و سایر نصاب‌های ریالی ناشی از افزایش شاخص بهای کالا و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران در قانون امور گمرکی را تصویب کرد.
با تصویب هیئت دولت ساعات کار دستگاه های اجرایی مناطق گرمسیری در بازه زمانی نیمه خرداد تا نیمه شهریور 1397 جابه جا می شود.
هیئت وزیران به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های کشور، امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، آیین نامه ساماندهی مبادله در بازارچه های غیررسمی موقت مرزی را اصلاح کرد.
هیئت وزیران در جلسه 2 /3 /1397 به پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور اعتبار درخواستی برای جبران خسارات و بازسازی برخی از مناطق خسارت دیده از حوادث غیر مترقبه را به تصویب رسانید.
هیئت وزیران با پرداخت حق السهم جمهوری اسلامی ایران برای احداث پل و تأسیسات بر روی رودخانه اترک جهت اتصال و تکمیل مسیر احداث قزاقستان-ترکمنستان- ایران،موسوم به پل دوستی موافقت کرد.
هیئت وزیران به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشوربا اختصاص اعتبار به وزارت نیرو (شرکت سهامی آب منطقه‌ای مازندران) به منظور جبران کاهش درآمد ناشی از حذف آب بهای دریافتی از کشاورزان در حوزه آبریز هراز موافقت نمود.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور با اختصاص اعتبار برای رفع مشکل محور هراز در مسیر مجاور سد هراز (استان مازندران) به منظور پیشگیری از حوادث غیرمترقبه موافقت نمود.
هیئت وزیران با صدور ضمانتنامه اختصاصی برای لازم الاجراء شدن موافقتنامه مالی مربوط به پروژه احداث نیروگاه سیکل ترکیبی لامرد بین بانک صنعت و معدن و اگزیم بانک چین موافقت کرد.
هیئت وزیران با امضای موقت موافقت نامه تعرفه های ترجیحی اتحادیه اقتصادی اوراسیا موافقت کرد.
هیئت وزیران به پیشنهاد ریاست جمهوری، اساسنامه صندوق کارآفرینی امید را اصلاح نمود.