امور دولت

امور دولت
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت صمت، با ثبت سفارش و واردات مواد اولیه، قطعات و ملزومات ضروری خطوط تولید تا سقف ۳۰۰ میلیون دلار به صورت بدون انتقال ارز برای تسهیل در فرآیند تولید داخلی تا پایان ۱۳۹۸ با اعلام منشأ ارز به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران جهت ترخیص کالا موافقت کرد.
هیئت وزیران به پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تمدید تصویب نامه ۳۱۷۴۹/ ۵۵۳۶۶ مورخ ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ جهت تداوم زمان برگزاری نمایشگاه «ایران؛ مهد تمدن» در کشور اسپانیا تا تاریخ ۱۵ مهرماه ۱۳۹۸ موافقت کرد.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه موافقت کرد مبلغ ۳۰ میلیارد ریال به صورت هزینه‌ای و به منظور امحای سموم سنواتی در اختیار سازمان حفظ نباتات قرار گیرد.
هیئت وزیران بند ۵ تصویب‌نامه شماره شماره ۱۱۷۳۹/ت ۵۵۲۹۵ هـ مورخ ۸ اردیبهشت ۹۷ و تبصره آن راجع به گندم را اصلاح کرد.
هیئت وزیران به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه ارجاع اختلاف‌های ناشی از اجرا یا تفسیر قرارداد‌های مربوط به طرح‌های عمرانی دستگاه‌های اجرایی با پیمانکاران و مشاوران را برای داوری به شورای عالی فنی سازمان برنامه و بودجه کشور با توجه به تعیین شورای مذکور به عنوان مرجع داوری مجاز دانست.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور با اختصاص اعتبار به منظور پیشگیری از حوادث غیرمترقبه از طریق اجرای پروژه‌های پیشگیرانه و عملیات تثبیت رانش مسیر لوله آب شرب مشکین شهر در اختیار سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل موافقت نمود.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد ماده واحده قانون اجازه مشارکت دولت ایران در مقررات کنفرانس منعقده در برتن وودز مربوط به تأسیس صندوق و بانک بین المللی - مصوب ۱۳۲۴- و اصلاحات بعدی آن، به بانک مرکزی ایران مجوز داد تا از محل منابع داخلی خود نسبت به تأمین و پرداخت بدهی ناشی از تعهدات دولت جمهوری اسلامی ایران به بانک بین‌المللی ترمیم و توسعه اقدام نماید.
هیئت وزیران با استرداد لایحه «اصلاح قانون اساسنامه سازمان میراث فرهنگی کشور» جهت طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی موافقت نمود.
هیئت وزیران به پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس‌جمهور، تصویب نامه واردات دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی و قطعات یدکی توسط بخش خصوصی از محل سهمیه ارزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را اصلاح کرد.
هیئت وزیران به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و نفت سهمیه نفت گاز ناوگان ایرانی خروجی (نفت گازسوز) را تعیین کرد.
جلسات کمیسیون