امور دولت
دولت مصوبه مربوط به تعیین مأخذ محاسبه سایر عوارض و وجوه موضوع تبصره (3) ماده (64) قانون ماليات هاي مستقيم را برای اجرا در سال 1399 ابلاغ کرد.
با امضای معاون اول رئیس جمهور، مصوبه دولت درخصوص چگونگی محاسبه مالیات حقوق و مزایای کارمندان خارج از کشور بهره مند از فوق العاده اشتغال، ابلاغ شد.
دولت مصوبه مربوط به اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی ارزان قیمت به خسارت دیدگان ناشی از زلزله در استان های کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان را ابلاغ کرد.
رئیس جمهوری قانون «فهرست قوانين و احكام نامعتبر در حوزه معدن» را برای اجرا به دستگاه های مربوطه ابلاغ کرد.
هیئت وزیران به منظور ارج نهادن به کوشش سازمان امور مالیاتی کشور در وصول به موقع درآمدهای مالیاتی مندرج در قانون بودجه سال 1399 كل كشور، سازمان مذکور را از شمول ماده (19) ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 1399 کل کشور مستثنی کرد.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آيين نامه نحوه فعاليت دستگاه هاي اجرايي در سامانه تداركات الكترونيكي دولت را اصلاح کرد.
هیئت وزیران در راستای مصوبه چهاردهمین جلسه شورای عالی مقابله و پیشگیری از جرایم پولشویی و تأمین مالی تروریسم درخصوص اصلاح تبصره (3) ماده (91) آیین نامه اجرایی ماده (14) الحاقی قانون مبارزه با پولشویی، با پیشنهاد اصلاح تبصره مذکور موافقت کرد.
با توجه به تفاهم صورت گرفته میان سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و شرکت مدیریت منابع آب ایران مبنی بر اعمال اصلاحاتی در مصوبه تعیین تعرفه هزینه جبران افت سفره های آب زیرزمینی در ارتباط با شهرک ها و نواحی صنعتی، هیئت وزیران با اصلاح موادی از تصویب نامه مذکور موافقت کرد.
دولت مصوبه مربوط به اختصاص اعتبار برای انجام مأموریت های فرماندهی قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا را ابلاغ کرد.
با امضای معاون اول رئیس جمهور، مصوبه مربوط به مجوز ورود و ترخیص خودروها به همراه تجهیزات پزشکی اهدایی به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران ابلاغ شد.