سیاسی، دفاعی

کمیسیون سیاسی، دفاعی
هیئت دولت ضمن موافقت با ایجاد دو دهستان و یک شهرستان، انتزاع شش روستا از تعدادی دهستان، منفک شدن دو دهستان از دو بخش و تغییر مرکز دو دهستان در استان فارس را به تصویب رساند.
معاون اول رئیس جمهور، مصوبه اصلاح تقسیمات کشوری در استان فارس در خصوص  ایجاد شهرستان اوز به مرکزیت شهر اوز و هم‌چنین ایجاد بخش بیدشهر در تابعیت شهرستان لارستان را به وزارت کشور ابلاغ کرد.
با موافقت هیئت وزیران شهرستان بیضاء به مرکزیت شهر بیضاء از ترکیب بخش‌های مرکزی و بانش در تابعیت استان فارس ایجاد می‌شود.
هیئت وزیران در ادامه تصویب تقسیمات کشوری، با ایجاد بخش بهمن صغاد به مرکزیت شهر صغاد در تابعیت شهرستان آباده استان فارس موافقت کرد.
هیئت وزیران با ایجاد شهرستان سرچهان به مرکزیت شهر کره‏‌ای، دهستان ارژنگ به مرکزیت روستای قنات ابراهیم، بخش باغ ‏صفا به مرکزیت روستای باغ صفا و انتزاع چندین روستا از از دهستان سرچهان و الحاق به دهستان باغ ‏صفا موافقت نمود.
دولت ضمن موافقت با اصلاح محدوده جغرافیایی دو بخش و تغییر مرکز یک دهستان، ایجاد یک دهستان، بخش و شهرستان در استان فارس را به تصویب رساند.
دولت با تبدیل روستای زنگی‌آباد شهرستان مرودشت به شهر و تغییر مرکز دهستان نقش‌رستم به روستای حاجی‌آباد موافقت کرد.
معاون اول رئیس جمهور، مصوبه هیئت وزیران برای تأسیس شهرستان زرقان به مرکزیت شهر زرقان را برای اجرا به وزارت کشور ابلاغ کرد.
معاون اول رئیس جمهور مصوبه تأسیس دو فرمانداری ویژه در استان فارس را برای اجرا به وزارت کشور ابلاغ کرد.
معاون اول رئیس جمهور، مصوبه هیئت وزیران برای تأسیس شهرستان خفر به مرکزیت شهر باب انار را برای اجرا به وزارت کشور ابلاغ کرد.