سیاسی، دفاعی

کمیسیون سیاسی، دفاعی
در جلسه اصلی کمیسیون سیاسی و دفاعی هیئت دولت که به ریاست وزیر کشور برگزار شد بررسی موضوع تعیین محل‏ های مناسب برای تجمع‏ های گروه‏ های مختلف مردمی در دستور کار قرار گرفت.
با تصویب دولت، نام شهرستان علی‌آباد استان گلستان به علی‌آباد کتول تغییر یافت.
اسحاق جهانگیری تصویب نامه هیئت وزیران درخصوص اصلاح تقسیمات کشوری در استان ایلام را برای اجرا به وزارت کشور ابلاغ کرد.
با تصمیم هیئت دولت،‌ دهستان های دالون و شوروم، بخش زیلائی و شهرستان مارگون در شهرستان بویراحمد استان کهگیلویه و بویراحمد ایجاد می شود.
هیئت دولت ضمن تصویب اصلاحات تقسیمات کشوری در شهرستان بوشهر استان بوشهر، با ایجاد دهستان‌های چاه کوتاه و دویره و بخش چغادک در این شهرستان موافقت کرد.
هیئت وزیران با تصویب نظر اعضای کمیسیون سیاسی و دفاعی، با تغییر مرکز بخش مرکزی شهرستان بویر احمد در استان کهگیلویه و بویراحمد به شهر یاسوج موافقت نمودند.
با تصمیم دولت، شهرستان تفتان از ترکیب بخش‏های مرکزی شامل دهستان‏های اسکل‏ آباد و تفتان جنوبی و شهر نوک‏ آباد، بخش نازیل و بخش گوهرکوه در استان سیستان و بلوچستان ایجاد و شهر نوک‏ آباد به عنوان مرکز شهرستان تفتان تعیین می‏ شود.
هیئت وزیران با انجام تغییرات تقسیماتی در بخش سرباز شهرستان سرباز استان سیستان و بلوچستان و ایجاد یک شهرستان جدید در این استان موافقت نمودند.
با تصویب هیئت دولت، شهرستان کوهسرخ به مرکزیت شهر ریوش از ترکیب بخش‏های مرکزی و بررود در استان خراسان رضوی ایجاد می‌‏شود.
هیئت وزیران ایجاد دهستان آبادان و بخش دامن و تغییر مرکز دهستان دامن در استان سیستان و بلوچستان را تصویب رساند.