لوایح
معاونت حقوقی رئیس جمهور بنا به درخواست سازمان حفاظت محیط زیست، پیشنهاد واگذاری 500 متر مربع از اراضی یک پلاک ثبتی واقع در بخش 9 روستای گالیکش استان گلستان را به منظور احداث ساختمان محیط بانی روستای لوه، جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به دولت ارایه کرده است.
معاونت حقوقی رئیس جمهور درخواست وزارت ورزش و جوانان مبنی بر واگذاری شش هزار مترمربع از اراضی یک پلاک ثبتی در شهرستان سروان استان ایلام به منظور احداث سالن ورزشی را به هیئت دولت ارائه نموده است.
وزارت کشور به منظور تسهیل امور برای مردم و برون رفت از اختلاف نظرهای موجود درخصوص شیوه نقل و انتقال وسايل نقليه (خودرو)، لایحه اصلاح ماده (29) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی و انجام فرآیند مزبور توسط مراکز تعیین شده از سوی نیروی انتظامی را به هیئت دولت ارائه نموده است.
دکتر حسن روحانی، ‌رئیس جمهوری قانون «دائمي نمودن قانون ارتقاي سلامت نظام اداري و مقابله با فساد» را برای اجرا به دستگاه های ذی ربط ابلاغ کرد.
هیئت دولت آیین نامه اجرایی قانون حمایت قضایی و بیمه ای از مأموران یگان حفاظت محیط زیست و جنگل بانی را ابلاغ کرد.
با موافقت وزیران عضو کمیسیون لوایح، حق بهره ‏برداری از منافع سه هکتار از اراضی ملی قابل واگذاری موسوم به «بلبل آباد» واقع در شهرستان بشاگرد استان هرمزگان جهت احداث زمین ورزشی به وزارت ورزش و جوانان موافقت کردند.
با موافقت وزیران عضو کمیسیون لوایح، حق بهره ‏برداری از منافع چهار هکتار از اراضی ملی قابل واگذاری موسوم به «قریه پیوشک» واقع در شهرستان جاسک استان هرمزگان جهت احداث پروژه ورزشی به وزارت ورزش و جوانان واگذار می شود.
باتوجه به گسترش موضوع راهزنی دریایی و تبعات اقتصادی و انسانی آن، همچنین ضعف قوانین دریایی و کشتیرانی کشور در این زمینه، وزارت دادگستری لایحه «مبارزه با راهزنی دریایی» را که به همت معاونت حقوقی قوه قضاییه تدوین شده،‌ به هیئت دولت ارائه نموده است.
1 - 10 of 537
جلسات کمیسیون