لوایح

کمیسیون لوایح
سازمان نقشه‌برداری کشور برای تأمین اعتبارات لازم برای پرداخت پاداش خدمت بازنشستگان و ذخیره مرخصی کارکنان خود، متقاضی فروش اموال مازاد این سازمان شده است.
رئیس جمهور «لایحه حمایت از حقوق افراد مبتلا به اختلالات روانی» را برای سیر مراحل قانونی به مجلس شورای اسلامی فرستاد.
وزارت دادگستری لایحه شورا‌های حل اختلاف را به منظور سیر مراحل تصمیم‌گیری به کمیسیون لوایح هیئت دولت ارسال نموده است.
در جلسه اصلی کمیسیون لوایح هیئت دولت که به ریاست وزیر دادگستری برگزار شد درخصوص موضوع فروش دو فقره ملک متعلق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای تأمین اعتبارات لازم به منظور پرداخت پاداش پایان‌خدمت کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور تصمیم‌گیری شد.
در جلسه اصلی کمیسیون لوایح هیئت دولت که به ریاست وزیر دادگستری و با حضور دیگر اعضا برگزار شد، بررسی و تصویب تعدادی از پیشنهادات دستگاه‌های اجرایی در دستورکار قرار گرفت.
هیئت وزیران،با توجه به ضرورت بازنگری در ضوابط مربوط به این حوزه و لزوم به‏ روزرسانی مفاد آیین‏ نامه پیشین و متناسب‏ سازی آن با شرایط فعلی، آیین ‏نامه اجرایی قانون شکار و صید را به تصویب رساند.
دولت آیین‏‌نامه اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور درخصوص مدیریت اموال و دارایی‌های منقول و غیرمنقول دولت را تصویب کرد.
در جلسه اصلی کمیسیون لوایح هیئت دولت که به ریاست لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس جمهور برگزار شد تعدادی دیگر از مواد لایحه «ایجاد نهاد ملی حقوق بشر و شهروندی» بررسی و تصویب شد.
درخواست وزرات ورزش و جوانان درخصوص تمدید زمان واگذاری حق استفاده از دو پلاک ثبتی که در اختیار فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان قرار دارد، در دستورکار کمیسیون لوایح هیئت دولت قرار گرفته است.
درخواست وزارت راه و شهرسازی درخصوص واگذاری چند هزار مترمربع از یک پلاک ثبتی در استان قم به سازمان هواشناسی به منظور اجرای طرح ایستگاه سینوپتیک خودکار جعفریه، در کمیسیون لوایح هیئت دولت بررسی می‌شود.