لوایح

کمیسیون لوایح
با تصویب وزیران عضو کمیسیون لوایح، مالکیت مجموعه ورزشی شهدای گمنام واقع در بخش (۱۲) تهران، به شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس (پیروزی) واگذار شد.
وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، پیشنهاد اصلاح مواد (16) و (۱۷) آیین نامه اجرایی قانون شکار و صید را جهت بررسی و تصویب، به کمیسیون لوایح هیئت دولت ارسال کرده است.
بنیاد شهید و امور ایثارگران با ارایه پیشنهادی به کمیسیون لوایح دولت، خواستار اجرای طرح دورکاری ستاد ملی مبارزه با کرونا برای جانبازان شاغل در دستگاه های دولتی که دارای حداقل ۲۰ درصد ضایعه ریوی هستند، شده است.
با تصویب وزیران عضو کمیسیون لوایح حق استفاده از ساختمان نیمه تمام مرکز همایش‌های فرهنگستان‌های جمهوری اسلامی ایران واقع در منطقه قلهک تهران به مدت ۲۰ سال به موزه ملی علوم و فناوری واگذار می‌شود.
نهاد ریاست جمهوری درخواست واگذاری قطعه زمینی از یک پلاک ثبتی واقع در سایت اداری شهرستان بیرجند استان خراسان جنوبی جهت احداث ساختمان مبارزه با قاچاق کالا و ارز را به کمیسیون لوایح دولت ارائه نموده است.
درخواست وزارت ورزش و جوانان درخصوص واگذاری اراضی واقع در بخش سیروان روستای پاگل گراب استان ایلام برای احداث زمین ورزشی پاگل گراب در هیئت دولت بررسی می‌شود.
وزارت ورزش و جوانان به منظور حفظ و صیانت از مهمترین آثار تاریخی-ورزشی کشور، پیشنهاد واگذاری مجموعه ورزشی شهید شیرودی (امجدیه سابق) به اداره کل ورزش و جوانان استان تهران برای تعمیر، نگهداری و بهره برداری از آن را ارائه نموده است.
وزارت راه و شهر سازی به منظور معافیت این وزارت از پرداخت هزینه‌های دادرسی، پیشنهاد اصلاح ماده (۲۸) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور را به کمیسیون لوایح هیئت دولت ارائه نموده است.
در جلسه اصلی کمیسیون لوایح هیئت دولت به ریاست علیرضا آوایی که روز شنبه ۴ مرداد برگزار شد، بررسی و یا تصویب مجموعه‌ای از پیشنهادات وزارت خانه‌های علوم، بهداشت، نفت، فرهنگ و دادگستری (قوه قضائیه) و دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد تجاری–صنعتی و ویژه اقتصادی در دستور کار قرار گرفت.
وزارت جهاد کشاورزی درخواست صدور مجوز فروش تعدادی از املاک املاک سازمان جهاد کشاورزی واقع در استان‌های تهران و خراسان رضوی را به کمیسیون لوایح هیئت دولت ارائه نموده است.