لوایح

کمیسیون لوایح
در جلسه اصلی کمیسیون لوایح هیئت دولت که به ریاست وزیر دادگستری برگزار شد ضمن بررسی و تصویب تعدادی از پیشنهادات دستگاه‌های اجرایی، لایحه پیشنهادی مقید و محدودسازی حق طلاق شوهر، موقتا از دستور کار خارج شد.
وزیران عضو کمیسیون لوایح به پیشنهاد استانداری مازندران با واگذاری شش دانگ یک قطعه زمین از منابع ملی موسوم به بلبل خوان در جاده هراز، به عنوان معوض یک ملک به آقای لطف اله حق‌شناس موافقت کردند.
وزیران عضو کمیسیون لوایح با واگذاری حق استفاده از چند هزار مترمربع از اراضی یک پلاک ثبتی واقع در شهرستان بیله سوار (منطقه بیگ باغلو) استان اردبیل به شهرداری این شهرستان برای احداث کارخانه آسفالت موافقت کردند.
با تایید رئیس جمهور حق بهره ‏برداری چهار هکتار از اراضی شهرستان فریدن، استان اصفهان، جهت اجرای طرح‏ احداث اردوگاه دانش آموزی شهید بابایی در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار می‌گیرد.
با تصویب وزیران کمیسیون لوایح، حق بهره ‏برداری پنج هکتار از اراضی پلاک ثبتی مشخص در شهرستان بافت، استان کرمان، با نمایندگی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و با کسر حریم های قانونی و رعایت قوانین و مقررات و ملاحظات زیست محیطی جهت طرح‏ احداث سیلوی ۳۰ هزار تنی ارزوییه در اختیار شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران قرار می‏ گیرد.
جابه جایی حق بهره‏ برداری از دو پلاک ثبتی مشخص واقع در شهرکرد، استان چهارمحال و بختیاری، از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی استان چهارمحال و بختیاری) به وزارت امور اقتصادی و دارایی (سازمان امور مالیاتی کشور) و بالعکس تصویب شد.
سازمان مدیریت و برنامه‏ ریزی استان آذربایجان غربی مجاز است نسبت به فروش ساختمان نیمه تمام خود واقع در شهرستان ارومیه، استان آذربایجان غربی، اقدام نماید.
وزیران عضو کمیسیون لوایح با تغییر و معاوضه بهره‌بردار دو پلاک ثبتی میان وزارت کشور (استانداری مازندران) و وزارت آموزش و پرورش موافقت کردند.
حق بهره‌برداری از پلاک ثبتی از استانداری ایلام به پارک علم و فناوری این استان انتقال یافت.
حق بهره برداری از پلاک ثبتی هفت هزار متری جهت احداث مجتمع فرهنگی از استانداری ایلام به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتقال یافت.