کمیسیون لوایح
معاونت حقوقی ریاست جمهوری درخواست وزارت راه و شهرسازی برای واگذاری 8/ 11 هکتار از زمینی در شهرستان خوی، استان آذربایجان غربی برای احداث پایانه مرزی رازی را تایید کرده و به هیئت وزیران ارجاع داده است.
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درخواست کرد، به منظور اجرای طرح پارک علم و فناوری، مجوز واگذاری اراضی ملی واقع در شهرستان صحنه استان کرمانشاه به این وزارتخانه داده شود.
هیئت وزیران به پیشنهاد معاونت حقوقی رییس جمهور و به استناد تبصره (1) ماده (69) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت - مصوب 1380- با صدور مجوز واگذاری 1050 مترمربع از اراضی روستای انجیلاق شهرستان آبیک استان قزوین به وزارت نیرو موافقت کرد.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و به استناد ماده (115) قانون محاسبات عمومی کشور با صدور مجوز فروش پنج فقره ملک متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اردبیل موافقت نمود.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و به استناد ماده 115 قانون محاسبات عمومی کشور با صدور مجوز فروش پلاک ثبتی واقع در بخش 11 تهران منطقه تهرانپارس متعلق به دانشگاه علوم پزشکی ایران موافقت کرد.
بر اساس قانون مدنی در زمان وقوع عقد بیع باید شیء‌ای که مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد، موجود باشد به همین دلیل نکات حقوقی در خرید خانه مشخص است. اما در فروش ساختمانی که هنوز احداث نشده، این شرایط رعایت نمی‌شود و همین مسئله می تواند مشکلاتی در پی داشته باشد.
وزارت جهاد کشاورزی به هیئت وزیران درخواست داد، مجوز فروش ملکی در ساروخان کرمانشاه به مساحت هزار و 775 متر مربع را صادر کند.
وزارت امور خارجه درخواست خود را برای خرید ساختمان دفتر سفارت ایران در کلمبو کشور سریلانکا به هیئت دولت ارائه نمود.
وزارت نیرو طی پیشنهادی خواستار بازگشت ساختمانهای شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق (ساتکاب) به این شرکت شد.
وزارت راه و شهرسازی به منظور فروش ملک مازاد اداره کل راه و شهرسازی استان فارس، از هیئت وزیران درخواست مجوز نموده است.
نظرسنجی
مهمترین عامل گسترش و توسعه پدیده قاچاق
الف - نقص قوانین و مقررات
ب - فساد اداری - بوروکراسی و ساختار اداری ناکارآمد
ج - کیفیت پایین کالاهای تولید داخل
د - سودآوری بالای کالای قاچاق در مقابل ریسک پایین آن