لوایح

کمیسیون لوایح
معاونت حقوقی رئیس جمهور لایحه قانونی حمایت از حیوانات را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب به کمیسیون لوایح هیئت دولت ارائه نموده است.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پیشنهاد تعدیل نرخ جزا‌های نقدی مندرج در قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات را جهت سیر مراحل بررسی و تصمیم گیری به کمیسیون لوایح هیئت دولت ارائه نموده است.
هیئت دولت آیین‌نامه پایگاه اطلاعات اشخاص حقوقی را اصلاح کرد.
در جلسه اصلی کمیسیون لوایح هیئت دولت که به ریاست علیرضا آوایی برگزار شد روند بررسی لایحه ایجاد نهاد ملی حقوق بشر و شهروندی نهایی شد.
وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به منظور ایجاد موزه منطقه‌ای شمال، پایگاه گردشگری و باستان‌شناسی خزر، نمایشگاه صنایع‌دستی و موزه تاریخ طبیعی، درخواست واگذاری ۲۵۱۱۰/۲۸ مترمربع از اراضی هشت هکتاری در اختیار نهاد ریاست جمهوری واقع در شهرستان رامسر استان مازندران به این وزارت خانه را به هیئت دولت ارائه نموده است.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به ضرورت بهره‌گیری از همه توان‌ها و ظرفیت‌های مادی و معنوی کشور به ویژه حمایت‌های مردمی برای توسعه فرهنگ و هنر، پیش‌نویس لایحه اصلاحیه ماده (۴) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت،‌ موضوع مستنثنی نمودن وزارت فرهنگ از شمول ممنوعیت دریافت هدایای مردمی را به کمیسیون لوایح هیئت دولت ارائه نموده است.
وزارت نیرو به منظور تسریع در واگذاری بلاعوض اراضی به منظور اجرای طرح‌های ملی و استانی دستگاه‌های اجرایی پیشنهاد کرده است تا سازوکار لازم در مقررات ماده (۸) اصلاحی آیین‌نامه مستندسازی و تعیین بهره‌بردار اموال غیرمنقول دستگاه‌های اجرایی مورد عمل قرار گیرد.
معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهور لایحه پیشنهادی اصلاح ماده (۶۳۰) و بند (ث) ماده (۳۰۲) قانون مجازات اسلامی با موضوع اصلاح مجازات قتل در فراش را به کمیسیون لوایح هیئت دولت ارسال نموده است.
وزارت صمت درخواست صدور مجوز فروش دو ساختمان در استان‌های کرمان و شیراز متعلق به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌های مربوط را به هیئت دولت ارائه نموده است.
وزارت راه و شهرسازی درخواست تخصیص اراضی موردنیاز به پروژه آزادراه تهران – شمال را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب به کمیسیون لوایح هیئت دولت ارسال نموده است.