کمیسیون لوایح
وزارت امور اقتصادی و دارایی متن پیشنهادی در رابطه با حمایت از حقوق مالکیت و تولید ثروت، موضوع بند (ب) ماده (۴) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.
در سال ۱۳۵۳ جهت اسکان ۱۲ هزار نفر از پناهجویان عراقی زمینی در شهرستان زیوه در استان آذربایجان غربی اختصاص یافت. اکنون باتوجه به برخی مسائل پیش آمده، وزارت کشور در خواست انتقال اسناد مالکیتی این اردوگاه به نام اداره کل امور اتباع و مهاجران خارجی این وزارت را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت جهادکشاورزی و به استناد ماده (۱۱۵) قانون محاسبات عمومی کشور - مصوب ۱۳۶۶- مجوز فروش پلاک (۳۷۲۱) اصلی مجزا شده از (۱) فرعی واقع در شهرستان اردکان، بخش (۲۰) یزد را صادر نمود.
پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی با عنوان لایحه پیش فروش ساختمان پس از بررسی از سوی کمیسیون لوایح هیئت دولت، جهت بررسی مجدد و رفع ایرادات از سوی سازمان مورد اشاره، از دستور کار کمیسیون خارج شد.
سازمان برنامه و بودجه کشور، درخواست صدور مجوز فروش ساختمان مرکزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان آذربایجان غربی را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.
وزارت دادگستری با همکاری سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، آیین نامه اجرایی بند (پ) ماده (۱۱۳) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.
وزارت راه و شهرسازی، با ارائه پیشنهادی به منظور جلوگیری از بروز مشکلات و حدوث آثار منفی، تداخل وظایف و اختلال در خدمات رسانی به عموم در حوزه‌های راه آهن و حمل و نقل ریلی، فرودگاه‌ها و حمل و نقل هوایی، حمل و نقل جاده‌ای در شهر‌ها و روستاها، بنادر و سایر حوزه‌های مرتبط، مواردی را جهت رفع این مسائل به هیئت دولت ارائه نموده است.
جلسه اصلی کمیسیون لوایح با محوریت بررسی موضوعات چندگانه به ریاست وزیر دادگستری شنبه 7 مهر ماه 1397 به میزبانی دفتر هیئت دولت نهاد ریاست جمهوری تشکیل شد.
جلسه اصلی کمیسیون لوایح با محوریت بررسی موضوعات چندگانه به ریاست وزیر دادگستری شنبه 7 مهر ماه 1397 به میزبانی دفتر هیئت دولت در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
جلسه اصلی کمیسیون لوایح با محوریت بررسی "آیین نامه اجرایی آپوستیل"(Apostille) و "اصلاحیه قانون ارتقای نظام سلامت اداری و مقابله با فساد" به ریاست وزیر دادگستری شنبه 31 شهریور ماه 1397 در محل دفتر هیئت دولت نهاد ریاست جمهوری تشکیل شد.
نظرسنجی
مهمترین عامل گسترش و توسعه پدیده قاچاق
الف - نقص قوانین و مقررات
ب - فساد اداری - بوروکراسی و ساختار اداری ناکارآمد
ج - کیفیت پایین کالاهای تولید داخل
د - سودآوری بالای کالای قاچاق در مقابل ریسک پایین آن